Poduszki z lawendą i łuską gryki

Poduszki z łuską gryki i lawendą są propozycją dla tych, którzy marzą o zdrowym i spokojnym śnie.

Poduszki z wsadem gryczano-lawendowym dbają o nasze samopoczucie i zdrowy sen na wiele sposobów. Sypka zawartość poduszki i sprężyste właściwości gryki sprawiają, że odcinek szyjny kręgosłupa układa się podczas wypoczynku w optymalnej pozycji. Natomiast olejki eteryczne zawarte w suszu lawendowym działają relaksująco, antydepresyjnie, odprężająco i wyciszająco. Mają również działanie antybakteryjne i poprawiają oddychanie.

Lawenda ma ogromne rzesze fanów, którzy cenią ją za jej szeroki wachlarz korzyści dla zdrowia i samopoczucia.  Zarówno świeże kwiaty jak i suszone były używane już od setek lat w celach aromaterapeutycznych.

Skład chemiczny łuski gryki to przede wszystkim rutyna, czyli witamina P, kwasy organiczne i sole mineralne. Taniny zawarte w składzie łuski gryki mają antybakteryjne i antyalergiczne właściwości.  To właśnie użycie łusek gryki hamuje rozwój pajęczaków, roztoczy i bakterii.

Kompleks celulozowo-ligninowy bardzo dobrze chłonie i oddaje wilgoć, nie nagrzewa się od naturalnej temperatury ciała człowieka. Ta kombinacja z kolei wpływa na fakt, że poduszki z lawendą i łuską gryki przeciwdziałają poceniu się. Cenione są szczególnie w letnie wieczory i przez osoby ze skłonnością do pocenia się skóry.  Konstrukcja łuski gryki zapewnia wyjątkowa lekkość i sprężystość poduszkom.

Kształt łusek sprzyja przemieszczaniu się ziarenek względem siebie, dlatego wypełniona poduszka   bardzo dobrze dopasowuje się do kształtu głowy i szyji. Nie stwarza stałych nacisków na poszczególne części ciała, bezpośrednio stykające się z powierzchnią, co w naturalny sposób zapobiega odleżynom i odparzeniom. Poduszki są bardzo komfortowe, a dzięki delikatnemu zapachowi, który ulatnia się z poduszek wpływają na miły świeży zapach w sypialni.

Poduszki lawendowo grykowe są wyjątkowo wygodne i zdrowe.  Poprzez idealne dopasowanie się do ciała podczas snu również nasze mięśnie i układ kostno-szkieletowy jest w stanie wypocząć.

Nasze poduszki z wkładem lawendowo-grykowym mogą Ci służyć naprawdę długo. Aby odświeżyć poduszkę wystarczy wysypać wkład poduszki do czystego pojemnika, wyprać poszewkę w pralce, a następnie ponownie zasypać wkładem.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 7

Poduszki z łuską gryki i suszem lawendy

45 

Poduszka motyw Lawendy

59 

Biała poduszka z lawendą

45 

Poduszka z lawendą- Zebra

69 

Poduszka z lawendą Elegance Retro

72 

Poduszka Lawendowa Classic Long

41 

Poduszka lawendowa Classic

45