Intensywne i trwałe zapachy do domu. Jaki mamy wybór?

Intensywne i trwałe zapachy do domu. Jaki mamy wybór?

Chwilo trwaj…
Takie są pierwsze myśli, gdy coś nas zachwyci. Chcemy, aby te emocje trwały jak najdłużej!


Czujemy się podobnie, gdy w końcu trafimy na zapach do domu, który nas oczarował. Niestety, często z przykrością stwierdzamy, że jest on bardzo nietrwały i czujemy go dopiero, gdy zbliżymy się do źródła zapachu na maksymalnie kilkadziesiąt centymetrów. To nie tak miało być!

Chcemy czuć zapach już od progu! Chcemy rozpływać się nawet, gdy schodzimy po schodach! Trwały zapach w domu jest bardzo ważny!
Zastanówmy się zatem, co mamy do wyboru i co może sprostać naszym wymaganiom?
Bierzemy pod uwagę trwałość i intensywność zapachu.

Dyfuzory z patyczkami.

dyfuzor zapachowy

Na pewno jest to produkt, który ma subtelny wygląd i możemy postawić go praktycznie wszędzie. Biorąc pod uwagę nasze kryterium: intensywność i trwałość zapachu, to niestety ten produkt nie popisuje się, ani jednym, ani drugim. To produkt dla klientów, którzy cenią sobie delikatne wrażenia zapachowe. Ważny jest również fakt, że to co na chwilę obecną oferuje rynek, to głównie syntetyczne zapachy, które na dłuższą metę szkodzą naszemu zdrowiu.

Zapachy do kontaktu

W końcu coś co emituje zapach na dość duże powierzchnie. Po włączeniu zapachu, możemy się nim cieszyć w całym pomieszczeniu. Niestety radość intensywności zapachu trwa około 1 tygodnia z kilkudniowym ogonem. Później mimo dużej ilości zapachu w buteleczce zapach czujemy znacznie słabiej. Królestwo zasięgu zapachu ogranicza się w tym przypadku z dnia na dzień. Aby wymienić na nowy jest za wcześnie, z uwagi na sporą część płynu w buteleczce. Zapachy do kontaktu to również sztuczne zapachy.

Odświeżacze w sprayu

To jest niestety chwilowa przyjemność. To produkt do zadań specjalnych. Odświeżacze w spray służą raczej do eliminowania brzydkich zapachów i szybkiej interwencji, niż do nadawania trwałego zapachu. Są skuteczne na kilka chwil.
No cóż..szukamy dalej.

Świece zapachowe


To produkt bardzo powszechny i uwielbiany przez nas. Powodem ogromnej popularności tego produktu jest jednak delikatne, ciepłe migoczące światło, stwarzające niezwykłą atmosferę. Zapach w przypadku świec jest raczej delikatny. Świece zapachowe służą do nadawania bardzo subtelnego, mało trwałego zapachu. Świeca dość szybko wypala się i niestety po naszym zapachu zostaje tylko wspomnienie.

Rynek świec zapachowych jest ogromny, dlatego bez problemu znajdziemy świece z naturalnymi zapachami.
Jest naprawdę wyśmienicie, gdy  znajdziemy świece  z woskiem sojowym lub pszczelim. To duży plus.

Kule zapachowe lub lampy zapachowe


Zarówno kule zapachowe jak i lampy zapachowe pozwalają cieszyć się intensywnym zapachem.
W przypadku kul ceramicznych dodatkowo zapach możemy dozować codziennie. Dla wielu z nas ważne jest, aby zapach był inny w trakcie dnia i inny wieczorem. Niezwykle ważny jest również fakt, że zapachy projektowane do kul Madlennn oparte są wyłącznie na naturalnych składnikach. Każdy zapach ma określone właściwości wspomagające nasz system nerwowy, układ odpornościowy i ogólnie organizm. Jest to możliwe ze względu na działanie aromaterapeutyczne olejków zawartych w zapachach.
Zarówno kule zapachowe jak i Lampy ( na przykład piękne Lamy Berger), to intensywny i trwały zapach w naszym domu. Zarówno w jednym jak i drugim wypadku należy liczyć się ze sporym wydatkiem ale efekt jest fenomenalny.

Kadzidełka


Wspominamy o tym sposobie na zapach w domu, ze względu na jego tajemniczość i swoisty urok. Nie jest to jednak sposób na intensywny zapach w pomieszczeniach. To raczej gadżet, który służy do nadania uroku i stworzenia romantycznej aury w domu.

Na dzisiaj to tyle. A jakie są Wasze doświadczenia z zapachami co do ich trwałości i intensywności?

Dodaj komentarz