Zapach do recepcji – Buduj wrażenia klienta od pierwszych chwil

Zapach do recepcji – Buduj wrażenia klienta od pierwszych chwil

Wyobraź sobie, że w końcu nadszedł ten dzień, na który długo czekałaś oglądając strony z egzotycznymi podróżami. Teraz już przekraczasz próg hotelu, chłonna wrażeń, a wokół Twoich zmysłów delikatnie tańczy woń kwiatów i delikatnej słodyczy. Czujesz szczęście, które ogarnia Cię od najmniejszego paluszka u stóp, aż po sam czubek głowy. Wiesz już, że ten czas wakacji będzie wspaniały.


Tak właśnie działa na wielu z nas, zapach w recepcji, który wita gości już od progu. To właśnie ten zapach tworzy pozytywne nastawienie, wpływa na pierwsze wrażenie i naszą ocenę hotelu.
Brzydkie zapachy w hotelu to coś co odstrasza zaraz na wejściu. Wystarczy przeczytać komentarze o hotelach i o wrażeniach jakie mają goście, aby wiedzieć jak istotną rolę w wizerunku takich miejsc ma zapach na recepcji i w holu.
Mechanizm oceny hotelu działa bardzo szybko. Pierwsze wrażenie tworzy się w ciągu kilkunastu sekund. Zapach jest tym wrażeniem zmysłowym, który dociera do klienta, już po otworzeniu drzwi.
Klient kierując swoje pierwsze kroki w hotelu powinien być rozpieszczany pięknym zapachem w recepcji.

Jaki zapach wybrać do recepcji?

Zapach w recepcji hotelowej powinien podkreślać klimat miejsca. Zapach, który wybierany jest do recepcji powinien spełnić kilka podstawowych właściwości.
Powinien pasować do specyfiki hotelu, wystroju wnętrza i kolorystyki. Jeśli hotel znajduje się przy plaży, goście przyjeżdżają tu głównie na wakacje, aby cieszyć się latem, czasem swobody i zabawy, to zapach już od progu powinien witać promiennymi nutami zapachowymi, dodającymi energii i kojarzącymi się ze słońcem i witalnością. Wszelkiego rodzaju cytrusy, delikatne kwiaty bardzo delikatnie osłodzone, będą tutaj odpowiednie.
Hotele w stylu zamkowym powinny zastanowić się nad tym aby w recepcji hotelowej i po korytarzach unosił się zapach “czystego powietrza” z nutką zapachu łąk, świeżo skoszonej trawy, wonią jeziora o poranku etc.

Jeśli są drewniane podłogi to należałoby pomyśleć o zapachach na bazie nut drewna. Bardzo ważną rolę odgrywa kominek w hotelu – kominek zaprasza do relaksu, odprężenia, swobody i… otwiera szerzej portfele gości – zazwyczaj kominek jest w barze. Zapach płomieni i palącego się drewna jaki unosi się wokoło jest po prostu rozbrajający zmysły.
Jeśli hotel to miejsce spotkań biznesowych i konferencji, zapach do recepcji powinien odzwierciedlać charakter specyfiki miejsca. W takim przypadku należy postawić na klasyczne zapachy z nutami piżma i ambry. Zapach powinien kojarzyć się z luksusem i klasyką, a zarazem rozpieszczać .

Na co jeszcze zwracać uwagę wybierając zapach do recepcji hotelowej?

Zapach na recepcji powinien być wyczuwalny i obecny cały czas. Należy zwrócić uwagę, aby zapach był zdrowy zarówno dla klientów jak i dla pracowników. Recepcjonistka wąchająca przez kilkanaście dni w miesiącu minimum osiem godzin dziennie sztuczne związki chemiczne, może mieć problemy z koncentracją i uczucie bólu głowy. Odpowiednio skomponowany i dobrany do recepcji naturalny zapach, nie tylko przywita gości wspaniałymi nutami zapachowymi ale pozytywnie wpłynie na pracowników hotelu.
Wybierając naturalne perfumy do wnętrz dodatkowo pozbywamy się w naturalny sposób bakterii znajdujących się w powietrzu. Do recepcji hotelowych polecamy większe artystyczne kule zapachowe, które poprzez swój niebanalny wygląd dodatkowo dodają prestiżu i wyjątkowości miejscom gdzie stoją. hotelowej recepcji.
Elegancki dyfuzor ceramiczny w postaci artystycznych kul, postawiony na stoliku w recepcji umili gościom dłużący się czas oczekiwania na umówione spotkanie, a poprzez swój niebanalny wygląd podniesie prestiż hotelu.

Dodaj komentarz