Zapach do sali konferencyjnej

Zapach do sali konferencyjnej

Czy tego chcemy, czy nie zapachy wodzą nas za nos w niewidzialny sposób.
Bardzo trafnie określiła wpływ zapachu na postrzeganie jedna z blogerek Perfumowa Kraina poprzez cytat J. L. Wiśniewskiego :
„Perfumy (…) Są jak wiadomość, którą chce się przekazać. Nie potrzeba do tego żadnego języka. Można być głuchoniemym, można być z innej cywilizacji, a i tak zrozumie się tę wiadomość. W perfumach jest jakiś irracjonalny, tajemniczy element.”
Janusz Leon Wiśniewski


Sala konferencyjna to miejsce szczególne w każdej firmie. To wizytówka firmy i zazwyczaj zaraz po recepcji, pierwszy kontakt ważnych gości z firmą. Nie można przecenić wpływu pierwszego wrażenia na ogólny odbiór firmy.

Bez wątpienia jednym z ważnych elementów, które tworzą pierwsze wrażenie jest zapach. Nie od dziś wiemy, że emocje podświadomie wpływają na interpretacje dochodzących informacji. Zapach to przecież całe morze emocji…

Zgodnie z efektem halo, kolejne informacje, które do nas docierają są pod dużym wpływem pierwszego efektu.
W każdej firmie i hotelu znajdują się osoby odpowiedzialne za wygląd, design i czystość sal konferencyjnych. Nieliczni jednak mają świadomość wpływu zapachu na wrażenia oraz na emocje gości. To niezbędna wiedza z marketingu zapachowego, której nie można bagatelizować…

Istnieją badania analizujące wpływ zapachu na postrzeganie np. firmy, drugiego człowieka, czy sytuacji. Innymi słowy, nie uświadamiamy sobie, że zapach pomieszczenia  wpływa na nasz stosunek emocjonalny do firmy i jej pracowników.

Wybierając zapach do sali konferencyjnej należy wziąć pod uwagę kilka wskazówek.

Dokonując wyboru należny brać pod uwagę, nie tylko wrażenia zmysłowe jakie wywołuje dany zapach. Zapach powinien być integralną częścią autoprezentacji firmy. Dopasowany zarówno do wystroju, jak i w wielu przypadkach do konkretnego zadania, które ma spełnić.
Nuty zapachowe unoszące się w salach konferencyjnych otulają zmysły, wpływają na wrażenia, ale mogą mieć wpływ na odczucia psychiczne.
Jeśli sala konferencyjna ma służyć do realizowania szkoleń dla pracowników lub spotkań rozwiązujących problemy, należy zadbać o zapachy, które pobudzają umysł, dodają energii , poprawiają ukrwienie tkanek.

Nie osiągniemy takiego efektu używając syntetycznych zapachów. W przypadku syntetycznych zapachów do sal konferencyjnych możemy osiągnąć estetyczny piękny zapach i co za tym idzie dobre samopoczucie. Oczywiście pod warunkiem, że składniki zapachu nie wpłyną negatywnie na zdrowie. Coraz częściej zapachy syntetyczne wywołują bóle głowy i zawroty. Są poddawane bardzo mizernym badaniom, a to jednak jest chemia…
Dużo bezpieczniejszym rozwiązaniem i niosącym dużo szersze spektrum korzyści jest wybór naturalnych zapachów do sal konferencyjnych.

Jakie zatem nuty zapachowe mogą być wybierane na konferencje i szkolenia?

Przede wszystkim nuty zapachowe mające w składzie bazylię, limonkę, różę, cytrynę, cynamon, rozmaryn.
Te składniki zapachów do pomieszczeń dodają naszemu mózgowi skrzydeł. Niemalże jak red bul, tyle tylko, że dużo bardziej zdrowy sposób.
Naturalne zapachy poprzez oddech i przez skórę wnikają do organizmu poprawiając ukrwienie i stymulując mózg.

Jakie zapachy na spotkania z ważnymi klientami lub do poczekalni?

Pozwól swoim klientom zachwycić się i  poczuć się wyjątkowo. Za sprawą odpowiedniego dyfuzora z patyczkami nie tylko zadbasz o magię szczegółów ale również nadasz pomieszczeniom eleganckiego intensywnego zapachu.  Każdy z nas potrafi docenić dobre rzeczy. Detale wpływają na postrzeganie naszej firmy.

Jeśli chcesz, aby Twoi klienci postrzegali Twoją firmę i usługę jako prestiżową,  nie możesz zaserwować w poczekalni zapachu z marketu za 20 zł. Ani nie pachnie, ani nie wygląda,  a z pewnością może tylko zaszkodzić w tworzeniu wizerunku. Wybierz dyfuzor z wyższej półki . Możesz to zrobić u nas lub poszukaj sklepu z dobrymi zapachami do domu.

W naszej ofercie możemy poszczycić się eleganckimi dyfuzorami  do wnętrz Lothantique. Każdy zapach to wysublimowana, piękna kompozycja i cudowny luksusowy flakonik.

Dlaczego nie wykorzystywać aromaterapii do realizacji celów?

Odpowiednio skomponowany zapach jest obłędny, poprawia samopoczucie i pobudza umysł. Czyż to nie cudowne?
Sala konferencyjna, gdzie rozpylane są tego typu zapachy jest sprzymierzeńcem zarówno do osiągania celów szkoleniowych jak i wypracowania rozwiązań. Nie należy zapominać o systematycznym wietrzeniu pomieszczeń, ponieważ świeże powietrze to większa ilość tlenu i jeszcze lepsza stymulacja mózgu.
Z zapachów, które znajdują się w ofercie sklepu idealnym do sali konferencyjnej jest zarówno Lavee jak i Citruss Summer.
Zapach może być postawiony w centralnym miejscu na stole konferencyjnym ze względu na przepiękny walor dekoracyjny ceramicznych kul zapachowych. To cecha, której nie można nie zauważyć i która dodatkowo podnosi prestiż każdej sali konferencyjnej.

Jaki zapach w przypadku ważnych negocjacji?

Jeśli chcemy uczynić zapach w sali sprzymierzeńcem w negocjacjach biznesowych należy z całej gamy nut zapachowych wybrać taką, która najlepiej współgra z naszym celem negocjacji. Zakładając za główny cel działań odpowiednie przygotowanie gruntu pod negocjacje, należy zastanowić się na jakich emocjach nam zależy. Dopiero na podstawie tej wiedzy należy dobrać zapach. Inny zapach dobierzemy, gdy zależy nam na szybszym podejmowaniu decyzji, a inny na łagodzeniu emocji.
Zapachy pobudzające, dodające pewności siebie to między innymi zapachy z nutami drzewnymi i żywicznymi. Zapachy, które łagodzą emocje mogą być na przykład na bazie rumianku rzymskiego. Wszystko zależy od zakładanego efektu.
Wybór zapachu do sali konferencyjnej opiera się na takich samych regułach jak w przypadku pefum.
Jeśli chcesz abyśmy pomogli w doborze odpowiedniego zapachu do twojej sali konferencyjnej, jesteśmy do dyspozycji.

Dodaj komentarz