Zapachowy red bul do samochodu

Zapachowy red bul do samochodu

Jak to działa?! Może pobudzać mózg? Tak jak energetyk w puszce? Jak mi to udowodnisz i wytłumaczysz, to może spróbuje!
Ok. Mam może minutę. Tyle informacji jest w stanie wysłuchać cierpliwie mój rozmówca.


Ba! Sceptyczny rozmówca! Uwielbiam takie rozmowy…
Takie rozmowy uzmysławiają , jak mało wiemy o mozliwościach i ogromniej sile naturalnych zapachów.
No dobrze…czas start!
Stawiam na trzy filary. Te najważniejsze. Nic więcej nie potrzeba. Dla zainteresowanych będzie rozwinięcie.

Udowodniony mechanizm działania na mózg

Olejki eteryczne działają bezpośrednio na receptory węchu, stymulując najstarszy ewolucyjnie obszar mózgu

-układ limbiczny. Tam właśnie następuje biochemiczne przetwarzanie informacji wywołujących całą gamę rozmaitych  reakcji. Lotne substancje docierając do starych struktur mózgu i wchłaniane przez skórę wpływają zarówno na funkcjonowanie układu nerwowego, hormonalnego, jak i na wygląd.
Jak pobudza Cię zielona herbata, kawa, zioła czy energetyk w puszce?

To pobudzenie organizmu poprzez chwilową zmianę chemiczną w organizmie. Związki chemiczne zawarte w tych napojach działają na układ nerwowy, powodujac pobudzenie i lepszą pracę mózgu przez krótszy lub dłuższy czas.
W przypadku działania zapachów jest podobnie.
Wpływ olejków eterycznych m.in z cytrusów badały Agnieszka Hłobił i Izabela Górska z Katedry Pedagogiki Politechniki Koszalińskiej. Okazało się,  że olejki eteryczne rozpylone w powietrzu znacznie poprawiły poziom koncentracji i aktywność wśród badanych.
Dla zainteresowanych  trochę badań i eksperymentów poniżej:
Japońscy naukowcy jako pierwsi wykazali, że inhalowanie określonych zapachów zmienia aktywność genów i oddziałuje na biochemię krwi w taki sposób, iż zmniejsza to stres. Denerwowali oni laboratoryjne szczury, które albo wdychały linalol (substancja należąca do terpenów o intensywnej woni konwalii), albo zwykłe powietrze. Okazało się, że linalol obniżał podwyższony przez stres poziom neutrofili i limfocytów niemal do normy. Poza tym zmniejszał aktywność ponad 100 genów, które uaktywniały się ponad miarę pod wpływem odczuwanego napięcia.

Z kolei olejki eteryczne zawarte w lawendzie pozwalają zmniejszyć lęk odczuwany przed nieprzyjemnymi wydarzeniami, np. wizytą u dentysty. Akademicy z King’s College London zbadali 340 dorosłych osób. Eksperyment odbywał się w poczekalni gabinetu. W połowie przypadków ustawiano tam kominek aromaterapeutyczny, dodawano 5 kropli olejku lawendowego. Aromaterapia odbywała się przez miesiąc. Pozostali czekali na swoją kolej w standardowych warunkach. W porównaniu do grupy kontrolnej osoby wdychające woń lawendy były o wiele spokojniejsze w trakcie samej wizyty.

Olejki eteryczne poprawiające aktywność umysłową i koncentrację

Nie wszystkie naturalne zapachy posiadają właściwości pobudzania mózgu. O skuteczności działania kompozycji eterycznych decyduje prawidłowy dobór olejków w mieszaninie , wymagający dobrej materia medica każdego z zastosowanych olejków eterycznych.
Przykłady olejków, które mogą znaleźć się w składzie zapachu pobudzającego koncentrację:
Olejek rozmarynowy, cynamonowy, cytrynowy, z mięty pieprzowej, różany, geranium, grejpfruta, muszkatułowy, melisowy.

Dowód oznacza więcej niż 1000 słów

Co to oznacza? Oczywiście, że test we własnym samochodzie. Taki test nie kosztuje więcej niż 10 zł. Na chwilę obecną nasze zapachy nie przekraczają tej magicznej granicy. Cena uzależniona jest jednak od olejków, które są w składzie, tak więc należy to mieć na względzie.
Jeśli uśmiechniecie się do nas ładnie i napiszecie maila, to przyślemy Wam próbkę, abyście sami mogli zobaczyć różnice w działaniu. zapraszamy również do zakupu naturalnych zapachów do samochodu.


Uwaga na marginesie
Piękny ale oparty na sztucznych składnikach zapach nie zapewni wam dodatkowych korzyści. Jeżeli produkt zawiera syntetyczną kompozycję zapachową i tylko niewielką ilość naturalnego olejku eterycznego,  nie mamy już do czynienia z aromaterapią.

Dodaj komentarz