6 sposobów na użycie naturalnych perfum Madlennnhandmade.

6 sposobów  na użycie naturalnych perfum Madlennnhandmade.

Natura utkała dla nas zapachy, które chcemy czuć nie  tylko na łące, nad jeziorem, czy w lesie. Chcemy je zabrać ze sobą i cieszyć się przy lamce wina z rozleniwionym kotem na kolanach, czy wspólnie z przyjaciółmi oglądając zdjęcia z wakacji. Zazwyczaj mamy swoje sposoby, aby emitować zapach w pomieszczeniu.

Sposoby na rozprzestrzenianie zapachu w domu wykazują różną skuteczność. Jedne dają tzw. efekt wow, ale przez chwilę, inne są trwalsze natomiast mniej intensywne. Część działań wymaga od nas większego zaangażowania, inne z kolei  sprowadzają się do zmiany baterii w dyfuzorze.
Dziś chcemy podpowiedzieć Wam  o sposobach na emisję naszych naturalnych zapachów.  Jedne są trwalsze, inne mają intensywniejszy efekt.
Sami wybierzcie, który jest dla Was wygodniejszy i najbardziej optymalny.
Jak możesz używać naturalnych zapachów do wnętrz w buteleczkach?

1. Naturalny odświeżacz powietrza   do domu w sprayu.

Twój ulubiony zapach może unosić się w każdym pomieszczeniu Twojego domu w błyskawiczny sposób.
Wystarczy wykorzystać butelkę po płynie do szyb oczywiście,  po wcześniejszym porządnym umyciu. Możesz też kupić nową butelkę do spryskiwania kwiatów lub mniejszą z ciemnego szkła ze spryskiwaczem.
Do butelki ze spryskiwaczem wlewamy 10 ml naturalnych perfum, które lubimy najbardziej, następnie dopełniamy  wodą do połowy. Aby efekt odświeżenia był zadowalający nie może być za bardzo rozcieńczone.  Intensywność zapachu dobierzcie do siebie, zaczynając od mniejszej ilości wody. Jeśli masz dużą butelkę, a wlejesz za mało perfum efekt będzie mizerny.
Należy pamiętać,  aby przed każdym użyciem wstrząsnąć. Dzięki temu cząsteczki naturalnego zapachu rozprzestrzeniają  się równomiernie  po całej butelce i otrzymujemy zamierzony efekt w postaci wyjątkowego zapachu w pomieszczeniu.

Efekty:

Szybkie odświeżenie pomieszczeń, intensywny zapach. Trwałość do 1,5 godziny.
To dobry sposób, gdy zależy nam na szybkim nadaniu zapachu.

 

2.  Zapach do torebki

To nasz ulubiony sposób na użycie naturalnych perfum. Bardzo podobny do poprzedniego, ale z tą różnicą, że zapach w wersji mini możemy zabrać ze sobą wszędzie.
Może posłużyć jako naturalne perfumy odświeżające, pod warunkiem, że nie mamy uczulenia na któryś z olejków będących w składzie zapachu. Trzeba pamiętać, że olejki plus  promienie słoneczne to nie jest dobre połączenie, dlatego nie można stosować zapachu  bezpośrednio na skórę, szczególnie latem.

PODPOWIEDŹ
Mini zapach w torebce może przydać się szczególnie, gdy korzystamy z toalet w miejscach publicznych, czy pracy. W szybki sposób możemy uprzyjemnić sobie pobyt w takim miejscu. Taki mini zapach, który możemy użyć dosłownie wszędzie,  zapewnia  prawdziwy komfort.

3. Kilka kropel do odkurzacza

Aby w ekonomiczny sposób rozprowadzić swój ulubiony, naturalny  zapach po całym domu, wystarczy zakropić kilka kropel zarówno na filtr jak i skropić małą szmatkę i wciągnąć odkurzaczem do środka.

Efekty:

Duża intensywność na początku. Duży zasięg zapachu. Mała trwałość. Może być stosowany jako dodatkowy element odświeżający pomieszczenie stawiający kropkę nad ,, i ‘’.

4. Wlać do kuli ceramicznej

Jeśli tylko jesteś posiadaczem ceramicznej kuli do wnętrz nie musisz się martwić ani o trwałość, ani o intensywność zapachu.
Wlewasz swój ulubiony zapach do wnętrza kuli i ją włączasz. Jeśli chcesz, aby zapach był delikatny, to do naturalnych perfum wlewasz trochę wody.

Efekty:

Ten sposób zapewnia długotrwały efekt. Cały dzień Twój dom będzie otoczony pięknym zapachem. W kolejnym dniu możesz zmienić zapach, albo rozkoszować się tym samym. Z naszych doświadczeń wynika, że 1 butelka naturalnego zapachu wystarczy na około pół miesiąca codziennej eksploatacji. Zasięg kuli to około 40-50 metrów kwadratowych.

5. Kominki zapachowe

Jeśli nie masz w domu kuli, a masz kominek, to swój naturalny zapach możesz wlać do kominka.
Wprawdzie nie będziesz mógł w pełni cieszyć się aromaterapią, bo zbyt wysoka temperatura w kominku zabija właściwości olejków ale uzyskasz zapach. Efekt nie będzie tu całodzienny, możesz natomiast spędzić popołudnie w naturalnej mgiełce zapachowej.

Efekty:

Około dwóch godzin. Intensywność stosunkowo duża.

6. Dodać do prania lub spryskać dywany.

Jeśli chcemy, aby zapach unosił się przez kilka dni,  a my nie chcemy wydawać pieniędzy na dodatkowe urządzenia do emisji zapachu, możemy wyprać zasłony, firany czy nakrycia na łóżko a do prania dodać ściereczkę mocno nasączoną wybranymi naturalnymi perfumami do wnętrz. Pranie będzie oddawało zapach nawet przez kilka dni.
Inny sposób polega na spryskaniu  dywanu lub okrycia w  niewidocznym miejscu, tak aby nie zostawić plamy.  Zapach naturalny utrzymuje się naprawdę długo. Nie szkodzi naszemu zdrowiu, a wręcz przeciwnie. W zależności od wybranych perfum korzystamy z korzyści aromaterapeutycznych.

Efekty

Kilka dni zapachu, który pięknie rozpływa się po całym domu.
Czy Wy macie jakieś swoje sposoby na inną emisję zapachu? Podzielicie się?

Dodaj komentarz