Olejki eteryczne i zapachy zwiększające koncentrację

To arcy ciekawe jakie muszą być skojarzenia i drogi naszego myślenia, aby przejść szybko taką oto drogę rozumowania: od rozwiązania problemu związanego z przegrzewaniem się urządzenia do wyboru pościeli w pokoju dziewczynek. To co niesamowite – dosłownie w kilkanaście sekund i to w niezauważalny sposób!
Droga musiała być kręta, a koncentracja na zadaniu dawno poległa na placu boju…
Kawa za kawą, a mimo to myśli uciekają coraz bardziej. Nie wiedzieć dlaczego, rozjeżdżają się w najdalsze zakamarki. Im dalej w las, tym coraz trudniej się skupić. Wszyscy wiemy, że wcale niełatwo utrzymać koncentrację na stałym poziomie. Im dłuższe zadanie i wymagające sporej dawki, tym nasze myśli coraz bardziej zaczynają żyć swoim życiem.
Tak samo jest z naszymi dziećmi. One do tego nie mogą pić kawy! Wymagamy od nich, aby osiągali lepsze wyniki niż my, bo przecież kimś trzeba się pochwalić…
Temat koncentracji i potrzeba trzymania uwagi w ryzach jest jak najbardziej na topie o każdej porze roku.
Dziś zatem podpowiemy jak pomijając kawę , red bule i inne wspomagacze pomóc naszej koncentracji i to w zdrowy i przyjemny sposób.
Wybraliśmy trzy olejki eteryczne, które najlepiej radzą sobie z utrzymywaniem uwagi. Aby było jeszcze przyjemniej popracowaliśmy trochę, aby podpowiedzieć Wam, jak można połączyć olejki eteryczne, aby zapach rozpieszczał nasze zmysły – również podczas pracy.
Olejki eteryczne zwiększające koncentrację i usprawniajce myślenie
OLEJEK ROZMARYNOWY
Niezastapiony i trudny do ujarzmienia w warunkach domowych rozmaryn.
W walce z ociężałością umysłową i brakim koncentracji, to zdecydowanie najskuteczniejszy olejek. Trudno jednak rozpylać rozmaryn bez żadnego połączenia z innymi delikatniejszymi nutami zapachowymi, ponieważ to ostry ziołowy zapach, który jest zbyt intensywny. Zapach jest uznawany za wzorzec zapachu ziołowego i charakteryzuje się intensywną, bardzo trwałą nutą środkową.
Główne zastosowania w aromaterapii:
- Zmęczenie fizyczne i umysłowe
- Zaburzenia pamięci
- Zaburzenie funkcji systemu nerwowego
- Ociężałość umysłowa
- Bóle głowy i migreny
- Grypa
- Wspomaga odpornośc organizmu
Jak widać główne działanie aromaterapeutyczne rozmarynu jest imponujace. Szczególnie ważne, dlatego ponieważ z większością powyższych dolegliwości spotyka się prawie każdy z nas. Warto mieć naturalny olejek eteryczny z rozmarynyu w składzie zapachu do domu.
OLEJEK MIĘTOWY
Mocno odświeżający i intensywny charakterystyczny zapach z dominującą, świeżą i mocno chłodząca nutą mentolu. Olejek eteryczny z mięty szybko stawia nasz mózg na nogi, natomiast warto zauważyć, że nie każdy lubi zapach mięty w pomieszczeniu.
Jeśli chcemy, aby na czas pracy mocno skupić się na zadaniu to proponujemy takie działanie: chwilę przed wytężoną pracą umysłową rozpylić olejek miętowy w powietrzu, a następnie nieco przewietrzyć mieszkanie. Dzięki takiemu zabiegowi, zapach nie będzie na tyle przezkadzający aby odwodził nas od zadania, a właściwości olejku dodatkowo wspomogą naszą koncentracje.
Główne zastosowania w aromaterapii:
- Bóle głowy
- Ociężałość umysłowa
- Zmeczenie
- Szok i napiecia nerwowe
- Stany zapalne skóry,
- Przeziebienia
- Odstrasza owady
OLEJEK CYTRYNOWY
To może byc propozycja dla tych, którzy lubią świeże, cytrusowe zapachy i często pracują w domu. Ten olejek może być stosowany pojedynczo, jak również wraz z innymi.
Zapach olejku cytrynowego jest lekki, słodki i świeży, z charakterystyczną ciepłą nutą cytralu. Z tego właśnie względu, olejek cytrynowy dobrze łączy się z innymi nutami. To olejek, który jest stosunkowo łatwy w tworzeniu własnych kompozycji zapachowych do domu.
Główne zastosowania w aromaterapii:
- Ociężałość umysłowa
- Nadciśnienie
- Lęki
- Napięcia nerwowe
- Stany zapalne skóry
- Żylaki
- Opryszczki
Możecie skusić się również na stworzenie zapachu, który łączy siły. To zmysłowy, naturalny zapach będący ucztą dla zmysłów. To swoisty pomost między latem, a nadchodzącą jesienią.
Zapach dzięki połączeniu z cynamonem jest ciepły i zmysłowy. Rozmaryn i cytryna nadają mu z kolei świeżości i lekkości. Naprawdę gorąco polecamy ten eksperyment zapachowy 🙂
Skład zapachu:
- 4 krople olejku z rozmarynu
- 1 kropla olejku z cynamonu
- 2 ml olejku cytrynowego