Zapachy do domu na jesień. Jakie będą nasze propozycje?

Zapachy do domu na jesień. Jakie będą nasze propozycje?

Coraz trudniej spędzać wieczory na werandzie, w altance czy na długich spacerach po mieście. Jesień jeszcze nie zawiatała na dobre, a wieczorem już coraz wcześniej wędrujemy do domu.
Nasze domy coraz szerzej otwierają nam swoje drzwi, a my zaczynamy zauważać, że zostały przez nas trochę zaniedbane. Większość z nas nie inwestowała za wiele w dekoracje do wewnątrz, ani w zapachy.


To wszystko co nas otacza latem, absorbuje nas swoim pięknem, lekkością i naturalnymi zapachami, które wdzierają się do naszych zmysłów za każdym rogiem i zakamarkiem.
Jeszcze tylko kilka tygodni, a nasze życie przeniesie się do naszych domów. Każda pora roku rządzi się własnymi zasadami, dlatego również jesień ma swoje sekrety i sposoby, aby wkradać się codziennie do naszej codzienności. Ulubionym sposobem jesieni na zdobycie naszych względów jest gra kolorami i zapachami.
W naszej firmie intensywnie pracujemy nad nowymi zapachami na jesień.

Jakie będą zatem nasze propozycje na jesień?

Uchylimy rąbka tajemnicy…
Chcemy, aby nas rozpieszczały, pobudzały do refleksji, zatrzymywały czas i wywoływały same pozytywne emocje.
To właśnie jesteń jest czasem, gdzie nasza uwagę przyciągają artystyczne i ciekawe dekoracje i dodatki do domu. Zapach jest przyrodnim bratem koloru, dlatego wachlarz barw naszych zapachów na jesień będzie zogniskowany na żołci, pomarańczy i brązach. To kolory emocji, ciepła i dostatku. Te wszystkie naturalne składniki, które zaparaszają nas do świata zmysłów, nieco rozleniwiają i rozpieszczają- znajdą swoje miejsce w naszych kompozycjach.

Jakie naturalne składniki znajdą swoje miejsce w naszych perfumach?

Poniżej opiszemy trzy, które na pewno będą królowały w naszych zapachach.
Cynamon
To składnik będący królem zapachów jesieni. Orientalny i ciepły składnik naturalnych perfum do domu na jesień będzie przywoływał wspomnienia świąt, ciasta od ukochanej babci, czy błogiego lenistwa. Dodatkowo cynamon ma wiele właściwości, które doskonale wpływają na nasze zdrowie, szczególnie zaś jesienią: wzmacniają układ odpornosciowy, wspomagają umysł i poprawiają koncentrację. Olejek cynamonowy z kory w aromaterapii jest sosowany również do walki z infekcjami wirusowymi i grypą.
Olejek z gorzkiego migdała


To składnik nadający zapachom wyjątkowej barwy. Jest mocny, podkreśla barwy brązowe, a zarazem nieco cierpki. Rozpylony w powietrzu odświeża powietrze i działa doskonale na skórę. W okresie jesienno zimowym nasza skóra potrzebuje dodatkowego wsparcia, tak więc jest to bardzo dobra propozycja jako składnik zapachu do domu na jesień. Ten składnik to nasz król jesieni.
Olejek Palmarozowy
Wybieramy go ze względu na jego ciepły kwiatowy, a zarazem aromatyczny zapach. Ten składnik jest w naszym polu zainteresowań również ze względu na aromaterapeutyczne właściwości. Jesień to okres, gdzie tęsknimy za latem i dopada nas nastrój depresyjny. Olejek palmarozowy wśród swoich aromaterapeutycznych właściwości również polecany jest w stanach depresyjnych i obniżonym nastroju. Napięcia nerwowe, depresje, stany lękowe i problemy skórne-to tylko najważniejsze właściwości tego olejku.
Już za kilkanaście dni będziemy mogli zaprezentować nasz pierwszy naturalny zapach na jesień. Możemy uchylić rąbka tajkemnicy i zdradzić, że w jego składzie będą na pewno znajdować się dwa powyższe składniki.

Dodaj komentarz