Leśne eliksiry zapachowe- Gotowy przepis na naturalny zapach

Leśne eliksiry zapachowe- Gotowy przepis na naturalny zapach

Relaks i uspokojenie chaotycznych myśli, a nawet nowe pomysły i inspiracje. Zatrzymanie czasu wtedy, gdy wszystko pędzi i brak nam chwili na uspokojenie oddechu.

Wielu z nas właśnie w lesie odnajduje siebie i spokój. To coś, co pozwala zwolnić. Zapach żywicy z drzew, mchu i tego ulotnego ducha lasu będącego mieszaniną ziół, traw  i wiatru.

Zapachy, jesienne kolory drzew i pięknie kwitnące wrzosy- to wszystko razem tworzy wspólnie magię lasu.

Przechadzając się leśnymi duktami, zrzucamy wszystkie maski i pozwalamy sobie na luksus bycia sobą. To jest najwspanialsze w obcowaniu z naturą. Las i to wszystko co nas w nim otacza, pozwala nam sięgnąć głębiej i być szczerym wobec samych siebie.

Wracając do domu, dobrze jest zabrać ze sobą cząstkę ducha lasu. Będzie to namiastka lasu, która na dłużej podtrzyma nasze naładowane baterie.

Ja dziś przywiozłam ze sobą inspiracje na nowe zapachy. Nie czekałam tylko rzuciłam się w wir łączenia olejków.

Jak zawsze sprawiło mi to ogromną przyjemność.

Chciałam stworzyć zapach mający w swoim składzie doskonale wkomponowane leśne nuty i oczywiście nie byłabym sobą gdybym nie próbowała dodać czegoś od siebie.

Udało się stworzyć  kilka cudownych w 100 procentach naturalnych zapachów. Nie każdy przypominał niestety las. Z tych kilkunastu próbek jedna okazała się wyjątkową ucztą dla zmysłów.

Zawiera nuty drzewne, aromat bergamoty  i lawendowy powiew. Po prostu jest cudowny!

Jeśli macie ochotę sami odtworzyć lub nieco zmodyfikować ten zapach poniżej podaje recepturę:

Prowansalski Las

  • 3 olejek z bergamotki
  • 2 olejek grejpfrutowy
  • 2 olejek z drzewa sandałowego
  • 2 olejek z hyzopu
  • 7 olejek cyprysowy
  • 3 olejek lawendowy

Jeśli trudno Wam dostać wszystkie składniki, spróbujcie połączyć cyprys z bergamotką. To proste ale bardzo ciekawe połączenie nut zapachowych.

Polecam zabawę w mieszanie zapachów. Po pierwsze uspokaja,  a po drugie obcowanie z zapachem naturalnych olejków eterycznych bardzo pozytywnie wpływa na nasze zdrowie. Aromaterapia w najlepszym, wydaniu!

Dodaj komentarz