Zapachy poprawiające nastrój i ułatwiające oddychanie – aromaterapia na jesień.
Różne są powody, dla których wybieramy konkretne zapachy do naszych domów. Gust zapachowy to jedno kryterium wyboru- dla wielu z nas najważniejsze.
Im więcej mamy wiedzy na temat zapachów i doświadczenia z różnymi firmami, tym poprzeczka jest stawiana coraz wyżej.
Co wpływa na wybór zapachu do domu?
Część z Was będzie brała pod uwagę głównie zapach, inni z kolei swoją uwagę skierują w stronę efektywności i trwałości zapachu. Będą i tacy, którzy wezmą pod uwagę wszystkie aspekty, szczególnie akcentując nacisk na zdrowie.
Zapach – to najważniejsze kryterium, które bierzemy pod uwagę. Co z tego, że zapach jest zdrowy, jeśli nie jest w naszym guście i po prostu nas męczy?
Intensywność – Zdarzają się na rynku perfumy niezwykle piękne, ale słabo wyczuwalne na większej przestrzeni. Wybierając zapach do pomieszczenia chcemy, aby był efektywny i cieszył przez długi okres czasu.
Zdrowie – to kolejne kryterium, które biorą pod uwagę świadomi konsumenci. Mamy już sporo wiedzy na temat szkodliwych związków występujących zarówno w perfumach, jak i zapachach do domu. Coraz częściej wybierane są takie zapachy, które nie zawierają wspomagaczy i sztucznych wypełniaczy.
Aromaterapeutyczne właściwości – To już cecha bardzo wąskiej gamy zapachów do pomieszczeń. Aby zapach naprawdę działał aromaterapeutycznie, w jego skład muszą wchodzić naturalne olejki. Musisz wiedzieć, że 2 procent olejków w całym zapachu nie wystarczy, aby osiągnąć obiecywane korzyści. (Nasze zapachy do wnętrz w 100 procentach składają się z olejków eterycznych)
Dodatkowe właściwości zapachu, które uzyskujemy dzięki aromaterapii uzależnione są od składu naturalnego zapachu do wnętrz. Dziś zajmiemy się ułatwianiem oddychania, inhalacją i pozytywnym wpływem na układ oddechowy – jest to szczególnie ważne w okresach wzmożonych przeziębień.
Cedr
Cedr posiada bardzo korzystne działanie na górne drogi oddechowe. W aromaterapii stosowany przy katarze i kaszlu. W okresie jesiennym jest szczególnie polecany, ponieważ jego kolejną zaletą jest doskonałe wspomaganie przy leczeniu depresji, a nawet lęków.
Z czym łączyć olejek z cedru?
Olejek cedrowy można łączyć z cynamonem. Należy jednak uważać na dobranie odpowiednich proporcji. Poniżej podaje przykładowe połączenie, które zapewnia piękny zapach i działanie zarówno antydepresyjne jak i ułatwiające oddychanie.
Skład zapachu
- Olejek cynamonowy 5 kropli
- Olejek z paczuli 1
- Olejek cedrowy 2
Olejek cynamonowy z kory
To olejek eteryczny, który oprócz swojego pięknego słodkiego zapachu ma wyjątkowo wiele korzyści aromaterapeutycznych. Jedną z korzyści jest wspomaganie oddychania i wspomaganie leczenia przeziębień. Bardzo dobrze łączy się z olejkiem cedrowym, zarówno pod kątem zapachowym jak i korzyści, które przynosi. Cynamon również ma działanie antydepresyjne. Naszym zdaniem to dwa ważne składniki w kompozycjach do domu, gdy brakuje słońca.
Z czym łączyć olejek cynamonowy?
Aby zwiększyć działanie antydepresyjne zapachu można połączyć go z olejkiem paczulowym. Dzięki takiemu połączeniu otrzymujemy piękny orientalny zapach, o działaniu poprawiającym nastrój. Jeśli dysponujecie olejkiem z Hyzopu to również możecie go dodać do tego wyjątkowego duetu. W takim połączeniu właściwości tych trzech olejków będą doskonale działały na nasz nastrój, a dodatkowo zapach ułatwi oddychanie i walkę z przeziębieniem.
Olejek cyprysowy
Ten olejek ma intensywny zapach, dość mocny, aby używać go w pojedynkę jako zapachu w domu. Jeśli chcemy, aby użyć go jako zapach w pomieszczeniu, dobrze jest złagodzić jego intensywny aromat delikatnymi ziołami, na przykład bazylią lub lawendą. Świeżo zielony zapach i doskonałe właściwości aromaterapeutyczne cyprysu sprawiają, że jest to doskonała propozycja dla miłośników drzewnych zapachów.
Olejek cyprysowy jest jednym ze składników naszego zapachu Onitsza. Zapach będzie dostępny już na początku listopada.
Z czym można łączyć olejek cyprysowy?
W połączeniu z drzewem różanym otrzymujemy delikatniejszy zapach o właściwościach ułatwiających oddychanie. Przykładowe połączenie to 4 krople olejku z drzewa różanego plus dwie krople olejku cyprysowego.