Świeży zapach w domu. Zdrowa alternatywa.

Świeży  zapach w domu. Zdrowa alternatywa.

Celebrowanie codzienności  i przechwytywanie pięknych chwil, bez czaru zapachu byłoby niepełne. To bardzo ważny element magii dnia codziennego. Wszystko wokół nas pachnie.  Są zapachy, które zniewalają, takie które kłócą się z naszym nosem i zabierają nam przestrzeń, oraz takie, które swoją lekkością i świeżymi akordami  mogą nam towarzyszyć przez większość dnia.

Dom pachnący świeżością-trzy razy tak!

Dom pachnący świeżością  i delikatnymi akordami  cytrusowo kwiatowymi,  to dla wielu z nas ważny punkt dbania o estetykę i higienę domu.
O czym zatem pamiętać, od czego zacząć i na co postawić, aby nasz dom  kusił świeżym, lekkim jak  obłok naturalnym zapachem?

Jak uzyskać świeży i trwały zapach w domu?

Nie będę dziś pisać o krótkotrwałych efektach. Dziś skupię się na efekcie świeżości,  który pozostaje z nami na nieco dłużej i jest dość intensywny.  Nie musimy czołgać się z nosem, aż do samej nakłutej goździkami pomarańczy, aby poczuć cokolwiek świeżego.  Dziś piszemy o czymś co pozostawia w Waszych domach aureolę świeżości na dłużej i dba o wasze zdrowie z dnia na dzień.
1. Wietrzenie domu i utrzymywanie czystości.
Od tego trzeba zawsze zaczynać i trzeba to robić systematycznie.  Zatęchłe, nieświeże powietrze plus zapach, nie do końca będzie zadowalającym rozwiązaniem. Świeży zapach w domu  bierze się  przede wszystkim z czystości w domu i wywietrzonych pomieszczeń. To punkt numer jeden, którego nie możesz ominąć.
2. Dyfuzory
To bardzo dobre sposoby na emisję zapachu. Raz,  że bardzo skuteczne a dwa, że  jako jedne z niewielu urządzeń nie niszczą aromaterapeutycznych właściwości olejków eterycznych. Jeśli kupisz dobry dyfuzor,  dodatkowo możesz nim nawilżać powietrze.
3. Ceramiczne kule zapachowe.
To kolejna bardzo dobra propozycja, jeśli chcesz uzyskać efekt świeżego domu na dłużej. Ceramiczne kule zapachowe nie zmieniają właściwości naturalnych olejków eterycznych, są bardzo efektywne w emitowaniu zapachu, nawet na powierzchni 50 metrow kwadratowych. Są piękną i nietuzinkową dekoracją w domu.


4. Nasączone naturalnycmi perfumami waciki bądź bawełniane gałganki
To skuteczny i tani sposób na uzyskanie pięknego, świeżego zapachu w pomieszczeniu. Wystarczy skropić wybrane waciki mieszaniną olejków eterycznych lub gotowymi naturalnymi perfumami do wnętrz, nastepnie umieścić je w lnianym lub płóciennym woreczku i na koniec porozmieszczać w różnych miejscach w domu.

5. Pachnąca olejkami pościel.

Ten sposób jest bardzo skuteczny, ale pragniemy podkreślić,  że należy w tym przypadku stosować tylko olejki eteryczne lub  naturalne perfumy do wnętrz na bazie olejków. Nie stosujemy tu nic sztucznego, bo może to mieć negatywne skutki dla naszego zdrowia.
Weź butelkę z dobrym atomizerem wlej  ok 1ml  wybranego zapachu( polecamy w tym przypadku  Lavee lub Chammomile ) dopełnij ją woda tak, aby było około 10 ml. Proporcja 1 do 10 🙂

Rozpyl tak przygotowany płyn w rogach łóżka.

Oczekiwane efekty: lepszy sen i piękny świeży zapach w domu.

Wpływ zapachu na samopoczucie.

Jeśli stawiasz na świeże zapachy do domu, a do tego wybierasz te naturalne, musisz wiedzieć, że skład zapachów będzie tu kluczowy w określeniu wpływu jaki zapach ma  zarówno na Twoje ciało, jak i na psychikę.
Na chwilę obecną, z całej gamy naturalnych zapachów do wnętrz polecamy dwa, które mają wspaniałe właściwości aromaterapeutyczne i otulą Wasze domy wspaniałym świeżym aromatem: Lavee i Citruss Summer.


Zobaczcie jakie składniki kryją się w tych dwóch naturalnych zapachach do wnętrz oraz jaki mają wpływ na nasze ciało i psychikę.

Szałwia
To olejek eteryczny, który doskonale radzi sobie z bakteriami w powietrzu i brzydkimi zapachami. Sama szałwia ma dość intensywny i ostry zapach, dlatego jest wkomponowana w akordy innych olejków eterycznych, aby mogła użyczyć nam swoich wyjatkowych właściwości. Oprócz eliminowania bakterii z powietrza doskonale działa na skórę.
Ciekawostka. Zapachy z naturalnym olejkiem z szałwii  pomagają zachować dłużej młody wygląd skóry.

Olejek cytrynowy.

Przede wszystkim daje  piękny cytrusowy akcent zapachu. Ma zbawienny wpływ na psychikę. Usprawnia myślenie, dodaje energii i zmniejsza odczucie lęku. W okresach przeziębień wspomaga organizm w walce z chorobą.
Olejek Litsea Cubeba
Przede wszystkim wspomaga siły witalne organizmu i zmniejsza napięcia nerwowe. Odświeża i dodaje energii. Nadaje lekkiego akcentu zapachowi.
Olejek z bergamotki.
To również bardzo cenny olejek w składzie naszych perfum do wnętrz. Ma bardzo korzystne właściwości na psychikę. Pomaga radzieć sobie ze stresem, zmęczeniem czy apatią. Rozpylany w powietrzu  ma korzystne działanie na skórę, pomaga w leczeniu infekcji gardła, a nawet infekcji organów płciowych.
To również bardzo cenny olejek w składzie naszych zapachów. Ma właściwości  antydepresyjne.
Olejek lawendowy
To olejek eteryczny o najszerszym działaniu. Nie bez powodu nasz naturalny zapch Lavee jest doceniany przez naszych klientów. W zapachu jest bardzo duża ilość właśnie olejku lawendowego –ponad 40 procent!
Doskonale odświeża powietrze, działa antydepresyjnie, odświeża umysł, łagodzi napięcia nerwowe, leczy bezsenność wspomaga leczenie grypy, kataru i przeziebień. Lawenda ma silne właściwości bakterio i grzybobójcze. Lawenda również bardzo korzystnie wpływa na skórę.

Zapachy, którymi otulamy się w naszych domach poprzez szybkie wchłanianie się do krwioobiegu mają bardzo poważny wpływ zarówno na  naszą kondycję psychiczną jak i fizyczną. Otaczając się świeżym i naturalnym zapachem, pochodzącym z dobrych dla zdrowia produktów mniej chorujesz, odczuwasz więcej energii i masz lepsze samopoczucie.  Nie karmisz swoich najbliższych chemią w powietrzu-to bardzo ważne.

Dodaj komentarz