Kuszący afrodyzjak i potężny antyutleniacz-Wanilia w perfumach do domu

Kuszący afrodyzjak i potężny antyutleniacz-Wanilia w perfumach do domu

Są takie składniki, które nadają własny ton kompozycji, nawet w bardzo małych ilościach Do takich składników naturalnych perfum należy absolut wanilii. To składnik rozpieszczający zmysły, wnoszący wyjątkową słodycz i aksamit, do wielu wariacji zapachowych. Magia delikatnych słodkich nut w zapachach do domu to jednak nie tylko przyjemność.

Zazwyczaj skupiamy się tylko na jej walorach zapachowych. Wanilia ma jednak bardzo wiele aromaterapeutycznych właściwości i w połączeniu z innymi  składnikami może znacznie poprawiać nie tylko samopoczucie, zdrowie, ale i wygląd skóry.

Jak powstaje olejek waniliowy?

Absolut wanilii wytwarzany jest z delikatnych brązowych strąków wanilii, uprawianej w strefie podzwrotnikowej. Według statystyk to Madagaskar jest największym producentem tego olejku.

Olejku nie można uzyskać w procesie destylacji, ponieważ strąki wanilii są bardzo delikatne. Strąki poddaje się suszeniu i fermentacji. Dopiero po tym procesie  suszone laski wanilii poddaje się ekstrakcji przy pomocy rozpuszczalników, a w dalszej kolejności alkoholu.

Zapach do domu z naturalną wanilią- jakie są korzyści?

Naturalna wanilia jest tajną bronią wielu kusicielek. Powód jest prosty-to bardzo efektywny afrodyzjak. Używana jest w wielu perfumach, które mają za zadanie pobudzać zmysły.

Używając naturalnej wanilii w naszych zapachach staramy się ją tak połączyć, aby zwiększyć jej siłę oddziaływania poprzez dobranie innych składników o podobnych właściwościach i współgrającej z wanilią nucie zapachowej.

Olejek waniliowy ma bardzo wiele korzyści aromaterapeutycznych. Do najczęściej wykorzystywanych korzyści wanilii w zapachach naturalnych należy pozytywne działanie na stres. Dzięki zawartości olejku z wanilii w zapachu dużo szybciej przechodzimy w stan odprężenia i relaksu.

Warto wspomnieć o jeszcze innych ważnych korzyściach z naturalnego olejku waniliowego – przeciwzapalnych i przeciwgorączkowych. Dodatkowo naturalna wanilia jest silnym przeciwutleniaczem.

Emisja w powietrzu zapachu z dużym dodatkiem naturalnej wanilii działa jak dodatkowy kosmetyk na naszą skórę. Jako antyutleniacz bardzo dobrze sprawdza się w walce z pierwszymi objawami zmarszczek oraz spowalnia procesy starzenia.

Drogeryjne zapachy dostarczają nam głównie przyjemności zmysłowych. W przypadku ekskluzywnych zapachów do domu o pochodzeniu naturalnym korzyści jest znacznie więcej. W zależności od składu konkretnego zapachu, możemy cieszyć się dobroczynnymi właściwościami olejków eterycznych dla naszej psychiki i ciała.

Naturalne zapachy do domu z absolutem wanilii –nasza oferta

Trzy wyjątkowe zapachy naturalne zostały skomponowane tak,  aby otwierały zmysły na przyjemność i pozytywnie wpływały na energię wewnętrzną.

Propozycja Madlennnhandmade to Hot Winter, Mild Autumn, Herbstsonne.

Wszystkie trzy zapachy dzięki wanilii w składzie są wyjątkowo ciepłym eliksirem zapachowym na jesień.

Zapach Herbstsonne już w sprzedaży na sklepie

Dodaj komentarz