Jak pozbyć się zapachu papierosów? Skuteczna walka z zapachem dymu tytoniowego.

Jak pozbyć się zapachu papierosów? Skuteczna walka z zapachem dymu tytoniowego.

Nie ważne, czy palisz papierosy, czy jesteś tylko w otoczeniu palaczy. Zazwyczaj zapach papierosów jest zmorą wszystkich. Nikt nie chce, aby jego ubrania i mieszkanie pachniało jak popielniczka.

Zapach papierosów wżera się dosłownie wszędzie. Wszystko co jest w otoczeniu: nasze ubrania, żywność, meble czy nawet ściany.

Uczucie, gdy masz świeżo umyte, pachnące włosy i już po kilku chwilach w otoczeniu dymu z papierosów zaczynają mieć ogon z popielniczki – do przyjemnych nie należy.

Twoje mieszkanie pachnie papierosami-ale chcesz coś z tym zrobić…

  •  Nie możesz lub nie chcesz rzucić palenia. Twój wybór i Twoje zdrowie. Jednocześnie lubisz ładny zapach w pomieszczeniach. Zastanawiasz się, jak w trwały sposób usunąć brzydki zapach z pomieszczenia.
  • Jesteś osobą niepalącą ale mieszkasz z palaczem. Twój współlokator nie zamierza palić na zewnątrz. Nie znosisz zapachu dymu papierosowego i chcesz usunąć ten zapach z pomieszczenia.
  • Kupiłeś mieszkanie przesiąknięte zapachem papierosów. Pachnie jak wielka popielniczka…

Co zatem robić? Jak przywrócić ładny i trwały zapach w domu?

Z zapachem jest jak ze zdrowiem. O zapach trzeba dbać systematycznie.

Nie wystarczy zrobić kilka magicznych ruchów raz na tydzień i cieszyć się zawsze pięknym i trwałym zapachem w domu. Wiem-nie tego szukałeś. Taka jest jednak prawda. Jeśli ktoś pisze inaczej, to wierząc w to, karmisz się kłamstwem…

Możesz jednak przy minimalnym, ale systematycznym wysiłku wybrać takie działania, które pozwolą Ci cieszyć się ładnym zapachem i usunąć zapach papierosów z domu.

Z zapachem papierosów warto walczyć na kilka sposobów. Napisano o tym niejeden artykuł.

Dla tych, którzy nie chcą czytać drugiego artykułu przypomnę zatem tylko, że  warto zastosować  środki, które po pierwsze  ,,łapią’’ brzydkie zapachy, po drugie szybko oczyszczają powietrze, po trzecie nadają wnętrzom swój przyjemny aromat. Bez tego trio efekt będzie niezadowalający.Zapachy eliminujące zapach papierosów-Jak skutecznie walczyć z zapachem dymu tytoniowego?

Kule ceramiczne i zapachy na bazie olejków-jeden ze skutecznych sposobów na usuwanie brzydkich zapachów z domu

Kule ceramiczne i naturalne perfumy są tym obszarem działania w walce z dymem papierosowym, który polega na stałej emisji zapachu w domu. Zanim włączysz jednak kule, oczyść i przewietrz mieszkanie, postaw w dobrych miejscach środek, który wchłonie pozostałości brzydkiego zapachu np. sodę oczyszczoną. Możesz też zaparzać w pomieszczeni kawę. zapach kawy szybko zabija nieprzyjemną woń  dymu papierosowego.

Pamiętaj: Jeśli chcesz na stałe usunąć zapach dymu z pomieszczeń  musisz wyeliminować źródło dymu-po prostu nie palić w domu. Przy ciągle palących domownikach musisz ciągle powtarzać te same czynności. Przy palaczach  możesz tylko zmniejszać nieprzyjemny zapach. To co uda Ci się wyeliminować,  za chwilę wraca. Pozostaje Ci tylko odświeżanie zapachu i dbanie o intensywność tych zapachów, które nie tylko są konkurencją dla dymu papierosowego, ale również oczyszczają powietrze.

Dlaczego są skuteczne

  1. Kule ceramiczne są stałym sposobem na emisję zapachu. Gdy dbasz o odpowiedni poziom naturalnych zapachów do wnętrz, intensywność zapachu w domu jest ciągle na wysokim poziomie.
  2.  Kule umożliwiają używanie do oczyszczania powietrza olejków eterycznych, których głównym zadaniem jest eliminowanie bakterii i oczyszczanie powietrza.
  3. Pozwalają na wykorzystanie własnych mieszanek olejków eterycznych, dla uzyskania optymalnego zapachu.

Jakie naturalne olejki eteryczne eliminują zapach dymu z mieszkania?

Cynamon

To dobra wiadomość, ponieważ aromat cynamonu jest bardzo przyjemny, nawet jeśli rozpylamy go bez dodatku innych olejków. Cynamon w połączeniu z cytrusami jest lżejszy i również bardzo skuteczny w usuwaniu brzydkiego  zapachu z powietrza.

Polecamy ten rodzaj olejku do odświeżania pomieszczeń, szczególnie teraz-w okresie świątecznym. W naszym domu dużo szybciej zapanuje wyjątkowa atmosfera świąt 🙂

 

Mięta pieprzowa

 To kolejna naturalna broń przeciw brzydkiemu zapachowi w pomieszczeniach. Mięta jest również intensywnym i mocno wyczuwalnym zapachem. Bardzo dobrze odświeża powietrze nawet w mniejszych ilościach.

Lawenda.

Właściwości lawendy są nieocenione. Również w kwestii odświeżania pomieszczeń i nadawaniu im  świeżego zapachu, nie ma sobie równych. Lawenda w połączeniu  z cytrusami i szałwią  przynosi również bardzo wiele korzyści dla naszej energii wewnętrznej.

Olejek z drzewa herbacianego

To bardzo silny olejek eteryczny, nie tylko do eliminowania brzydkich zapachów. Zresztą sam olejek eteryczny z drzewa herbacianego ma dość specyficzny i intensywny aromat. Jest niezbędnikiem w każdym domu. Doskonale radzi sobie z bardzo wieloma dolegliwościami. Jest silnym środkiem antywirusowym, antybakteryjnym i dobrze eliminuje brzydki zapach papierosów. Bardzo skutecznie radzi sobie nawet z opryszczką.

Jeśli chcecie wykorzystać gotowe i sprawdzone zapachy, które pomogą Wam utrzymać ładny zapach w pomieszczeniu, to w przypadku walki z dymem polecamy szczególnie zapach Lavee i Citruss Summer. To silne i bardzo lotne zapachy, które odświeżają pomieszczenie i dobrze oczyszczają powietrze pozostawiając po sobie przyjemny zapach.

Bardzo skuteczny w walce z brzydkimi zapachami  i mocno wyczuwalny w pomieszczeniu jest leśna Onitsza. To zapach dla koneserów mocnego i zielonego lasu.

Dodaj komentarz