Mieszanki olejków eterycznych ułatwiających oddychanie i odświeżające powietrze

Mieszanki olejków eterycznych ułatwiających oddychanie i odświeżające powietrze

Wpływ mieszanek olejków eterycznych na emocje, zdrowie i samopoczucie- to naprawdę działa!

Czy zastanawialiście się kiedyś dlaczego są miejsca, gdzie czujemy się wyjątkowo i chcemy tam być jak najdłużej. To emocje i zapachy tworzą aurę miejsca. To olejki eteryczne unoszące się w powietrzu mają moc docierania do receptorów w mózgu i wpływania na nasz stan emocjonalny. To magia naturalnych zapachów.

 

Najcenniejsze i najzdrowsze olejki eteryczne mogą służyć nie tylko naszym zmysłom, ale również poprawiać stan naszego zdrowia i dobroczynnie wpływać na psychikę.

Każdy olejek ma własną misję do spełnienia. To skład chemiczny każdego z olejków eterycznych z osobna sprawia, że posiadają one określone właściwości. To również ich budowa chemiczna sprawia, że nie  wszystkie mogą się ze sobą łączyć.

 

Najcenniejsze mieszanki olejków eterycznych możemy wyodrębnić pod kątem zadań jakie mają spełniać. Jeden wpis z wszystkimi idealnymi połączeniami olejków eterycznych jest utopią. Po pierwsze dlatego, że jest tego bardzo dużo,  po drugie dlatego,  że cały czas eksperymentujemy i na nowo odkrywamy zarówno wspaniałe połączenia zapachowe, jak i ich wyjątkowe właściwości.

Dziś przybliżymy Wam dobre połączenia olejków na poprawę oddychania oraz na oczyszczanie powietrza z bakterii i wirusów.

Jakie olejki eteryczne oczyszczają powietrze, eliminują brzydkie zapachy i pomagają oddychać?

Poniżej znajdziesz krótki opis najważniejszych olejków wybranych do oczyszczania powietrza i ułatwiania oddychania. Na koniec proponujemy również gotową mieszankę ułatwiającą oddychanie i wspomagającą leczenie kaszlu, problemów z oddychaniem i kataru.

Eukaliptus

 To olejek, który śmiało możemy nazwać królem olejków ułatwiających oddychanie i wspomagających organizm w infekcjach górnych dróg oddechowych. Jest podstawowym składnikiem w mieszankach olejków wspomagających oddychanie, ponieważ doskonale oczyszcza powietrze, udrażnia nos i zatoki, a dzięki temu przynosi ogromną ulgę.

Cedr

Nie może zabraknąć w tym opisie tego olejku. Już od czasów starożytnych stosowano go do odkażania świątyń i wielu pomieszczeń. Olejek cedrowy ma doskonały wpływ na układ oddechowy a to co szczególnie istotne – ma  potężne właściwości antyseptyczne.

Jodła

Jest to wraz z olejkiem cyprysowym jeden z najważniejszych składników odkażających odświeżaczy powietrza do domu. W zdrowy sposób nie tylko wspomaga oddychanie, walczy z katarem, ale zabija zarazki w powietrzu.  Zarówno olejek jodłowy jak i cyprysowy doskonale wpływa na nastrój.

Geranium

To zupełnie inny składnik od pozostałych. Tu mamy do czynienia z kwiatowym olejkiem eterycznym o szerokim spektrum działania. Rozpylanie w powietrzu olejku z geranium doskonale wpływa na leczenie kataru i przeziębień. Dodatkowo to bardzo silny olejek antydepresyjny, co dodatkowo czyni go bardzo atrakcyjnym składnikiem naturalnych mieszanek olejków eterycznych przeznaczonych do odświeżania mieszkań.

Lawenda

To jeden z najcenniejszych olejków eterycznych. Zarówno pod kątem szerokiego działania jak i pod kątem zapachu, nie ma sobie równych. Olejek z lawendy z powodzeniem może  być stosowany jako odświeżacz powietrza zarówno ze względu na swoje silne antyseptyczne działanie, jak i ze względu na doskonały wpływ na naszą energię wewnętrzną i samopoczucie.  Przykładem zapachu do domu na bazie naturalnego olejku eterycznego z lawendy, o szerokim spektrum działania jest Lavee.

Właściwości olejków eterycznych są tak szerokie, a ich skuteczność udowodniona   wielu badaniach, że stosowanie sztucznych odświeżaczy powietrza nie wnoszących nic poza zapachem,  stawia pod znakiem zapytania nasz wybór.

Sosna

Już nasze babcie doskonale wiedziały, że młode pędy sosny są doskonałym składnikiem syropów na kaszel i przeziębienie. Sosna posiada wyjątkowe właściwości, które pozwalają jej walczyć z kaszlem, przeziębieniem i ułatwiają oddychanie. Dodatkowo specyficzny leśny zapach sosny jest uwielbiany przez dużą rzesze fanów zapachów lasu.

Mięta

Olejek z mięty jest wyjątkowo dobrze wyczuwalnym zapachem i niezwykle lotnym. Dzięki temu zapachy i odświeżacze do domu posiadające w składzie olejek eteryczny z mięty nie tylko szybko odświeżają powietrze i nadają u świeży zielony woal zapachowy. Odświeżacze na bazie naturalnych olejków eterycznych z mięty  pomagają również przy bólach głowy, zmęczeniu i  bólach menstruacyjnych. Mięta ma wyjątkowo korzystny wpływ  na leczenie grypy i przeziębień. Ze względu na właściwości odstraszania owadów jest doskonałą propozycją zarówno w okresie zimowym jak i letnim.

 

Jak połączyć olejki eteryczne, aby powstały skuteczne mieszanki odświeżające powietrze i ułatwiające oddychanie?

Kobiety, które mają dzieci cierpiące na kaszel, przeziębienie, czy przeróżne problemy z oddychaniem podczas grypy wiedzą jak ważne jest zapewnienie dziecku pomocy w oddychaniu.

W szybki, przyjemny i bezpieczny sposób można pomóc dziecku oddychać. Wystarczy do pokoju, gdzie przebywa dziecko wstawić kulę zapachową a do wnętrza misy wlać mieszankę olejków ułatwiających oddychanie. Poniżej znajdziesz przykładowy przepis jak połączyć kilka olejków, aby uzyskać skuteczną pomoc w oddychaniu i przyjemny zapach w pomieszczeniu.

Gotowy przepis- olejki odświeżające powietrze

 

  • 3 krople olejku z jodły
  • 2 krople sosny
  • 2 krople drzewa różanego
  • 1 kropla lawendy

 

Możesz też skorzystać z gotowej mieszanki ułatwiającej oddychanie Onitsza

 

 

Skuteczne mieszanki olejków eterycznych proponowane przez Madlennnhandmade oprócz swoich aromaterapeutycznych właściwości są wyjątkowo  przyjemne dla zmysłów. Katowanie się śmierdzącymi,  a jednocześnie  zdrowymi mieszankami  nijak ma się do przyjemności korzystania z zapachów natury.

Aby w pełni wykorzystać moc olejków eterycznych polecamy używanie zapachowych kul ceramicznych lub dyfuzorów do zimnej dyfuzji. Kominki do aromaterapii to ostateczność ze względu na zbyt wysoką temperaturę zabijajacą to co najcenniejsze w olejkach.

 

Dodaj komentarz