Zapachy do domu dla dzieci

Zapachy do domu dla dzieci

Nawet nie wiesz co wdycha Twoje dziecko…

Częste łapanie infekcji, alergie, bóle głowy, obniżona odporność, czy trudności w skupieniu się. Nasze dzieci żyją w zanieczyszczonym środowisku naszpikowanym szkodliwymi substancjami chemicznymi. Całkiem nieświadomie sami dokładamy do tego cegiełkę,  stosując wiele zapachów z marketowej półki. To zapachy, które charakteryzują się nierzadko  pięknym zapachem, ale dostając się do organizmu powodują wiele szkód.

W wielu przypadkach efekty odczuwamy od razu: bóle głowy, kichanie, mdłości, rozdrażnienie. Na wiele efektów gorszych czekamy jednak nieco dłużej, ponieważ szkodliwe substancje w zapachach do domu odkładają się w naszych organizmach miesiącami, a nawet latami. To one są przyczyną wielu chorób, takich jak alergie, astma, czy nowotwory.

Wśród rodziców rośnie świadomość wpływu zapachu na dzieci

 

To bardzo dobry kierunek. Coraz częściej sięgamy po informacje dotyczące składu zapachów do domu.

Niespodzianki w składzie perfum do wnętrz i odświeżaczy:

Mnóstwo syntetycznych wypełniaczy, ulepszaczy i substancji, które podkręcają zapach. Przemysł chemiczny ma do dyspozycji ponad 3000 substancji chemicznych, których używa do komponowania zapachów. Zgodnie z prawem do zachowania tajemnicy receptury zapachowej firmy nie ujawniają pełnego składu substancji. Zazwyczaj ukrywane są te najbardziej szkodliwe.

Przykłady trujących syntetycznych składników w sztucznych zapachach i odświeżaczach do domu:

P-dichlorobenzen. To substancja, która w badaniach laboratoryjnych wykazała szkodliwe działanie na płuca i cały układ oddechowy

Pochodne benzenu, aldehydy, czy toluen przyczyniają się z kolei do chorób ośrodkowego układu nerwowego.

Coumarine- W badaniach labolatoryjnych na gryzoniach powodowała szybkie  uszkodzenie wątroby.

Piękne, czerwone i pachnące-To zatrute jabłko w postaci syntetycznych zapachów do domu

Spróbujcie sami trochę poeksperymentować z łączeniem naturalnych olejków eterycznych. Szybko zobaczycie różnice w zapachach…

Naturalne zapachy do wnętrz pachną inaczej niż drogeryjne. Nie każdy umie to doceniać, ponieważ zapach to bardzo indywidualna sprawa.

Naturalne zapachy są bardziej proste w budowie, a ich zapach odwzorowuje prawdziwe piękno natury.

Syntetyczne zapachy ze względu na całą masę sztucznych aromatów, barwników, parabenów mają większą głębię i są bardziej rozbudowane. Przyzwyczajeni do tego rodzaju zapachów często nie doceniamy tych które niosą ze sobą oprócz zapachu poprawę naszego zdrowia i samopoczucia.

Jakie zapachy mogą być używane nawet w pokoju dla dzieci?

Przede wszystkim zapachy, gdzie nie ma ani grama syntetycznych domieszek. Olejki eteryczne użyte w zapachu będa wpływać korzystnie na zdrowie dzieci.

Wśród naszej oferty, zapachy  do domu idealne również dla dzieci są zarówno uspokajająco-wyciszający Chammomile jak i energetyzujący Lavee. Skład tych zapachów to tylko olejki eteryczne. Każdy z zapachów jest opisany zarówno pod kątem składu jak i jego właściwości.

Zapachy zostały skomponowane tak, że optymalnie wykorzystujemy olejki eteryczne które znajdują się w składzie zapachu. Naszym celem przy komponowaniu naturalnych zapachów do domu jest dwutorowe działanie: zapach właściwości aromaterapeutyczne zapachu.

Piszemy o tym ponieważ zdrowe naturalne zapachy to nie tylko nasz biznes ale również nasze podejście do życia. Dzielimy się wiedzą i dajemy możliwość zapoznania się z alternatywna do syntetycznych zapachów ofertą.

Dodaj komentarz