Regenerująca kąpiel z igliwiem sosny lub Onitszą
Regenerująca kąpiel to kawałek szczęścia, który każdy może sobie zafundować.
Wiele osób nie wykorzystuje siły natury, a przecież dzięki mocy roślin, nie tylko możemy poprawić nastrój, ale poradzić sobie z wieloma dolegliwościami. Osoby, które tak jak ja uwielbiają eksperymentować łączenie standardowej pielęgnacji, przy użyciu dobrych kosmetyków z pielęgnacją ciała z naturalnymi ekstraktami roślinnymi, olejkami eterycznymi czy aromaterapią, wiedzą jaką frajdę to sprawia i ile korzyści może przynieść.
Dziś o kąpieli wykorzystującej moc sosny i drzew iglastych.
Jakie korzyści zapewniamy sobie przez kąpiel z igliwiem sosny?
Przede wszystkim kąpiel z igłami sosny wpływa rozluźnienie mięśni i pozytywny wpływ na układ oddechowy. Olejki eteryczne zawarte w igłach drzew mają fenomenalny wpływ na układ oddechowy.
Kąpiele z igłami sosny łagodzą bóle mięśni i stawów. Możemy zastąpić igły sosny olejkiem eterycznym z sosny lub mieszanką olejków eterycznych ( Onitsza). Musimy uważać, aby nie wlewać do kąpieli za dużo, ponieważ w dużych ilościach, olejki mogą podrażnić skórę. Na pół wanny wody możesz wlać około 10 -15 kropli.
Wtedy, gdy jesteśmy przeziębieni i mamy problemy z oddychaniem, gorąca kąpiel z igłami sosny powinna być codziennym punktem kuracji.
Transport fenomenalnych składników z olejków eterycznych do naszego organizmu zapewnić możemy sobie poprzez kąpiel, masaż z użyciem olejków eterycznych oraz poprzez wdychanie zapachu, który emitujemy w powietrze.
Ok…robimy zatem rozgrzewająco-rozluźniającą kąpiel
Wystarczy mieć w domu wannę, zamykane drzwi do łazienki, aby nie przeszkadzano nam w relaksie i igły sosny oraz trochę mięty, aby zapewnić sobie regenerująca kąpiel. Możesz zamiast suszonych liści miety użyć saszetkę mięty ( do kupienia w każdym markecie).
Jak przygotować kąpiel z igłami sosny?
Czas przygotowania: 0,5 godziny
Składniki:
- 2 szklanki igliwia sosny lub jodły
- 2 łyżki wysuszonych liści mięty
- 2 litry wody
Przygotowanie :
Najpierw wrzuć igły sosny wraz z liśćmi mięty do garnka, zalej to 2 litrami wody i zagotuj. Postaw na około 15 minut, aby napar mógł być mocniejszy i bardziej wartościowy.
Po odcedzeniu igieł i lekkim przestudzeniu odwar wlewa się do wanny wypełnionej ciepłą wodą
UWAGA
Zrób próbe uczuleniową. Wiele osób niestety jest uczulona na iglaki.