Regenerująca kąpiel z igliwiem sosny lub Onitszą

Regenerująca kąpiel z igliwiem sosny lub Onitszą

Regenerująca kąpiel to kawałek szczęścia, który każdy może sobie zafundować.

Wiele osób nie wykorzystuje siły natury, a przecież dzięki mocy roślin, nie tylko możemy poprawić nastrój, ale poradzić sobie z wieloma dolegliwościami. Osoby, które tak jak ja uwielbiają eksperymentować łączenie standardowej pielęgnacji, przy użyciu dobrych kosmetyków z pielęgnacją ciała z naturalnymi ekstraktami roślinnymi, olejkami eterycznymi czy aromaterapią, wiedzą jaką frajdę to sprawia i ile korzyści może przynieść.

Dziś o kąpieli wykorzystującej moc sosny i drzew iglastych.

Jakie korzyści zapewniamy sobie przez kąpiel z igliwiem sosny?

Przede wszystkim kąpiel z igłami sosny wpływa rozluźnienie mięśni i pozytywny wpływ na układ oddechowy. Olejki eteryczne zawarte w igłach drzew mają fenomenalny wpływ na układ oddechowy.

Kąpiele z igłami sosny łagodzą bóle mięśni i stawów. Możemy zastąpić igły sosny olejkiem eterycznym z sosny lub mieszanką olejków eterycznych ( Onitsza). Musimy uważać, aby nie wlewać do kąpieli za dużo, ponieważ w dużych ilościach, olejki mogą podrażnić skórę. Na pół wanny wody możesz wlać około 10 -15 kropli.

Wtedy, gdy jesteśmy przeziębieni i mamy problemy z oddychaniem, gorąca kąpiel z igłami sosny powinna być codziennym punktem kuracji.

Transport fenomenalnych składników z olejków eterycznych do naszego organizmu zapewnić możemy sobie poprzez kąpiel, masaż z użyciem olejków eterycznych oraz poprzez wdychanie zapachu, który emitujemy w powietrze.

Ok…robimy zatem rozgrzewająco-rozluźniającą kąpiel

Wystarczy mieć w domu wannę, zamykane drzwi do łazienki, aby nie przeszkadzano nam w relaksie i igły sosny oraz trochę mięty, aby zapewnić sobie regenerująca kąpiel. Możesz zamiast suszonych liści miety użyć saszetkę mięty ( do kupienia w każdym markecie).

 

Jak przygotować kąpiel z igłami sosny?

Czas przygotowania: 0,5 godziny

Składniki:

  • 2 szklanki igliwia sosny lub jodły
  • 2 łyżki wysuszonych liści mięty
  • 2 litry wody

Przygotowanie :

Najpierw wrzuć igły sosny wraz z liśćmi mięty do garnka, zalej to 2 litrami wody i zagotuj. Postaw na około 15 minut, aby napar mógł być mocniejszy i bardziej wartościowy.

Po odcedzeniu igieł i lekkim przestudzeniu odwar wlewa się do wanny wypełnionej ciepłą wodą

UWAGA

Zrób próbe uczuleniową. Wiele osób niestety jest uczulona na iglaki.

Dodaj komentarz