Regenerująca kąpiel z igliwiem sosny lub Onitszą

Regenerująca kąpiel z igliwiem sosny lub Onitszą

Regenerująca kąpiel to kawałek szczęścia, który każdy może sobie zafundować.

Wiele osób nie wykorzystuje siły natury, a przecież dzięki mocy roślin, nie tylko możemy poprawić nastrój, ale poradzić sobie z wieloma dolegliwościami. Osoby, które tak jak ja uwielbiają eksperymentować łączenie standardowej pielęgnacji, przy użyciu dobrych kosmetyków z pielęgnacją ciała z naturalnymi ekstraktami roślinnymi, olejkami eterycznymi czy aromaterapią, wiedzą jaką frajdę to sprawia i ile korzyści może przynieść.

Dziś o kąpieli wykorzystującej moc sosny i drzew iglastych.

Jakie korzyści zapewniamy sobie przez kąpiel z igliwiem sosny?

Przede wszystkim kąpiel z igłami sosny wpływa rozluźnienie mięśni i pozytywny wpływ na układ oddechowy. Olejki eteryczne zawarte w igłach drzew mają fenomenalny wpływ na układ oddechowy.

Kąpiele z igłami sosny łagodzą bóle mięśni i stawów. Możemy zastąpić igły sosny olejkiem eterycznym z sosny lub mieszanką olejków eterycznych ( Onitsza). Musimy uważać, aby nie wlewać do kąpieli za dużo, ponieważ w dużych ilościach, olejki mogą podrażnić skórę. Na pół wanny wody możesz wlać około 10 -15 kropli.

Wtedy, gdy jesteśmy przeziębieni i mamy problemy z oddychaniem, gorąca kąpiel z igłami sosny powinna być codziennym punktem kuracji.

Transport fenomenalnych składników z olejków eterycznych do naszego organizmu zapewnić możemy sobie poprzez kąpiel, masaż z użyciem olejków eterycznych oraz poprzez wdychanie zapachu, który emitujemy w powietrze.

Ok…robimy zatem rozgrzewająco-rozluźniającą kąpiel

Wystarczy mieć w domu wannę, zamykane drzwi do łazienki, aby nie przeszkadzano nam w relaksie i igły sosny oraz trochę mięty, aby zapewnić sobie regenerująca kąpiel. Możesz zamiast suszonych liści miety użyć saszetkę mięty ( do kupienia w każdym markecie).

 

Jak przygotować kąpiel z igłami sosny?

Czas przygotowania: 0,5 godziny

Składniki:

  • 2 szklanki igliwia sosny lub jodły
  • 2 łyżki wysuszonych liści mięty
  • 2 litry wody

Przygotowanie :

Najpierw wrzuć igły sosny wraz z liśćmi mięty do garnka, zalej to 2 litrami wody i zagotuj. Postaw na około 15 minut, aby napar mógł być mocniejszy i bardziej wartościowy.

Po odcedzeniu igieł i lekkim przestudzeniu odwar wlewa się do wanny wypełnionej ciepłą wodą

UWAGA

Zrób próbe uczuleniową. Wiele osób niestety jest uczulona na iglaki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *