Armoaterapia na co dzień

Armoaterapia na co dzień

Jak korzystać z dobrodziejstw aromaterapii w domu?

Dlaczego aromaterapia ma służyć tylko od czasu do czasu? Czy potężne działanie olejków eterycznych połączonych w silnie działające mikstury zapachowe może cieszyć tylko klientów ekskluzywnych gabinetów masażu i Spa?

Oczywiście, że korzystanie na co dzień z dobrodziejstw aromaterapii to kwestia świadomości i wiedzy na temat jej działania.

Co musisz wiedzieć, aby zacząć przygodę z aromaterapią we własnym domu?

  1.  Wiedza na temat właściwości olejków eterycznych

To nie jest trudne. Jeśli chcesz samemu wykorzystywać poszczególne olejki eteryczne, aby cieszyć się ich zdolnością do wspomagania zdrowia i poprawy nastroju musisz zapoznać się z właściwościami poszczególnych olejków eterycznych i sprawdzonymi patentami na ich efektywne łączenie. To właśnie odpowiednie połączenia olejków eterycznych ma najsilniejsze działanie na ludzki organizm.

Nie będę w tym artykule wyszczególniać wszystkich olejków eterycznych i ich właściwości, ponieważ wystarczy w wyszukiwarki wpisać hasło: właściwości olejków eterycznych i naszym oczom ukazuje się naprawdę olbrzymia baza wiedzy.

O poszczególnych właściwościach wybranych olejków piszemy przy okazji przedstawiania Wam konkretnego składu aromaterapeutycznych zapachów Madlennnhandmade.

Robimy wszystko, aby każdy zapach, który proponujemy naszym klientom był doskonały zarówno pod kątem walorów zapachowych jak również pod kątem działania na konkretne dolegliwości lub stany emocjonalne.

2. Jak rozpylać w powietrzu olejki, aby móc cieszyć się nie tylko zapachem ale i właściwościami aromaterapeutycznymi

Sposoby emisji naturalnych olejków eterycznych w powietrze to kolejny ważny punkt, który musisz rozważyć, aby efektywnie korzystać z dobrodziejstw aromaterapii w domu.

Najczęściej stosowanym sposobem na aromaterapie w różnych miejscach są kominki aromaterapeutyczne. Niestety kominki podgrzewane świecą to niezbyt efektywne rozwiązanie i do tego niewygodne.

Olejki szybko wchodzą w stan wrzenia, przez co po pierwsze tracimy to co najcenniejsze w ich składzie, po drugie zaś za chwilę już musimy ponownie dolewać zarówno wody jak i olejku – okazuje się bowiem, że wyparował. Mamy na głowie tyle spraw, że nie na rękę jest nam pamiętać, aby co pół godziny dolewać olejków.

Innym sposobem są elektryczne dyfuzory. To już dużo lepszy sposób zarówno pod kątem emisji zapachu bez utraty właściwości zdrowotnych olejków eterycznych.

Kolejnym sposobem na efektywne korzystanie z olejków eterycznych oraz  naturalnych zapachów do domu będących mieszaniną tych olejków są ceramiczne kule zapachowe.

To produkty zarówno funkcjonalne jak i artystyczne. Coraz więcej salonów masaży, gabinetów Spa wybiera właśnie to rozwiązanie ze względu na wyjątkowy urok kul ceramicznych.

Również indywidualni klienci o dużej świadomości dotyczącej zdrowego stylu życia i zamiłowaniu do pięknych artystycznych przedmiotów wykorzystują kule w swoich domach.

Wystarczy ją otworzyć i wlać do środka kilkanaście kropli wybranych zapachów z oferty Madlennnhandmade. To wyjątkowe zapachy, a do tego odpowiednie połączenie olejków eterycznych i naturalnych żywic roślinnych powoduje, że cieszymy się siłą aromaterapii we własnych czterech ścianach.

Aromaterapia w domu to najlepszy sposób zarówno na poprawę nastroju, pozbycie się bólu głowy , zmęczenia, czy radzenie sobie z przeziębieniem. Również w ten sposób oprócz odświeżania powietrza pozbywamy się chorobotwórczych bakterii i wirusów z powietrza.

Jakie zapachy polecamy do domowej aromaterapii?

W zależności od tego na czym zależy nam najbardziej możemy wybierać z dość dużego zbioru: Naturalnych perfum do wnętrz

Na skuteczne odświeżenie powietrza, poprawę energii wewnętrznej oraz jasność umysłu:

Lavee

Na uspokojenie i na trudności ze spaniem Chammomile

Zapach z olejków eterycznych na poprawę samopoczucia i lepsze oddychanie?

Tu najlepiej działa Onitsza

Zapach antydepresyjny, który wpływa na pobudzenie  zmysłów?

Tu z kolei polecamy Hot Winter.

Każdy z naszych zapachów jest opisany zarówno pod kątem właściwości aromaterapeutycznych jak i bukietu zapachowego.

Kule ceramiczne umożliwiają kreatywną zabawę z łączeniem różnych olejków eterycznych, co daje wyjątkowa satysfakcję, a przy okazji pozytywnie wpływa na zdrowie.

 

Zapach ma większe znaczenie niż nam się wydaje…

Dodaj komentarz