Zasady łączenia olejków eterycznych-gotowe inspiracje zapachowe.

Zasady łączenia olejków eterycznych-gotowe inspiracje zapachowe.

Łączenie olejków eterycznych to wcale nie magiczna sztuka. Można zjednoczyć siły matki natury, aby pozytywnie wpływać na zdrowie, samopoczucie i czystość powietrza w pomieszczeniach.

Musimy wiedzieć, które olejki możemy ze sobą łączyć i dlaczego. Umiejętne łączenie właściwych olejków eterycznych wzmacnia ich siłę, zwiększając wpływ na zdrowie.

Które olejki łączyć ze sobą i dlaczego?

 

To dokładnie tak, jak w przypadku wyjątkowego wpływu jeżówki purpurowej na odporność. Każdy składnik z osobna nie ma takiej siły i przełożenia na organizm jak ich wyjątkowe połączenie, w odpowiednich proporcjach.

 

Naturalne zapachy na bazie olejków eterycznych to doskonałe połączenie właściwości każdego  olejku z osobna, a do tego poprzez wielokrotność prób- złożenie właściwego bukietu zapachowego o dużym zasięgu. Możemy stworzyć  na przykład naturalny zapach do odświeżania wnętrz i aromaterapii, który będzie wyczuwalny na małej powierzchni ze względu na brak mocno lotnych cząsteczek olejków eterycznych w recepturze. W przypadku łączenia olejków to wszystko ma znaczenie…

 

 Aby w pełni korzystać z mocy aromaterapii  mamy dwie drogi:

  1. Możemy samodzielnie zgłębiać tajniki łączenia olejków, aby zwiększać nie tylko ich spektrum działania, ale i intensywność.
  2. Możemy korzystać z rozwiązań osób, które całe swoje życie zawodowe łączą z tą dziedziną i przetestowały już kilka tysięcy różnych połączeń.

Jedna i druga droga ma swoje pozytywne strony.

 

Jak łączyć ze sobą olejki eteryczne? Zasady łączenia olejków eterycznych

Pierwsza podstawowa zasada to łączenie pod kątem podobnych właściwości aromaterapeutycznych.

Dzięki tej zasadzie wzmacniamy siłę działania  na nasz organizm oraz budujemy wachlarz zapachowy naszej naturalnej mieszaniny.

Nasza propozycja:

Z naszego zbioru najpierw grupujemy olejki,  które wpływają na określoną dolegliwość lub mają interesujące nas właściwości. Chcemy na przykład stworzyć zapach, który doskonale wpływa na nastrój. Jest zima, za oknem zimno, tak więc chcemy przede wszystkim zadbać o dobre samopoczucie.

Należy pamiętać o tym, że wszystkie olejki eteryczne mają szerokie spektrum właściwości i to, że dany olejek eteryczny ma właściwości antydepresyjnie nie wyklucza jego właściwości ułatwiania zasypiania lub eliminowania bakterii.

Przykładowy zbiór olejków eterycznych, które posiadają właściwości antydepresyjne i poprawiające samopoczucie.

Olejek bazyliowy, bergamotowy, cedrowy (virginia), cytronellowy, drzewo różane, geraniowy, grejpfrutowy, lawendowy, melisowy, neroli, paczulowy, rożany, palmarozowy, petitgrain, pieprzowy, pomarańczy słodkiej, sandałowy, żywicy benzoesowej, szałwii, ylangowy, waniliowy w postaci absolutu.

To dość pokaźny zbiór, gdzie każdy z tych olejków ma ze sobą jedna cechę wspólną-działanie antydepresyjne.

Następnym krokiem jest łączenie olejków pod kątem zapachowym i mieszania się ze sobą. Łącząc poszczególne olejki eteryczne musimy je odstawić na minimum kilkanaście godzin, aczkolwiek są takie, które wytrącają się po kilkunastu dniach.

Nasza rada jest taka, aby z określonej puli olejków eterycznych, przygotowanej pod kątem konkretnych właściwości aromaterapeutycznych skonstruować zapach w probówce lub małym kieliszku, następnie go zakryć i odstawić. Gdy wrócimy do zapachu na drugi dzień składniki zapachowe już na pewno się ze sobą połączyły, a po drugie będziemy mogli ocenić, czy olejki nie zaczynają się wytrącać.

 

Przykładem gotowego zapachu o właściwościach antydepresyjnych i wpływających  na stabilizacje emocjonalną jest zapach do samochodu  Antic Orient– idealna propozycja dla często denerwujących się kierowców 🙂

 

A wiec jeśli tylko macie ochotę to miłej zabawy z łączeniem olejków eterycznych.

One Response

  1. Jak dla mnie to łączenie olejków jest czarną magią 😊 I bardzo się cieszę że znam stronę na której olejki już są gotowe o mogę je w każdej chwili kupić 😊😊 Właśnie zastanawialiśmy się z mężem jaki zapach do samochodu od Was wybrać, teraz już wiemy 😊 Pozdrawiam i życzę spokojnej nocki 😊

Dodaj komentarz