Kiedy Twój zapach zaczyna działać?

Kiedy Twój zapach zaczyna działać?

Ogromna rzesza zwolenników używania naturalnych olejków eterycznych na co dzień nie bierze się znikąd. Zarówno korzyści zdrowotne, jak i wyjątkowe i piękne zapachy są powodem, że grono to stale rośnie. Im więcej o nich wiemy, tym częściej używamy i coraz bardziej się w nich zakochujemy.

Używamy ich aby pozbyć się bardzo różnych dolegliwości, poprawić nastrój, czy oczyścić powietrze z bakterii i brzydkich zapachów.

Czy wiesz jednak ile czasu potrzebują olejki eteryczne, aby przedostać się do organizmu  i wspierać nasze zdrowie?

Okazuje się, że w zależności od metody użycia olejków czas ten może się znacznie różnić.

Co ciekawe stopień wchłanialności poszczególnych olejków też jest bardzo różny i wacha się od 15 minut do nawet 120 minut!

Poniżej podaje przykładowy czas potrzebny do wchłaniania się różnych olejków eterycznych, przy używaniu metody masażu jako sposobu na wykorzystanie aromaterapeutycznej mocy tych olejków.

  • Terpentynowy-20 minut
  • Eukaliptus i Tymianek-20 minut
  • Anyż, bergamotka i cytryna: od 40 do 60 minut
  • Lawenda, geranium, sosna: od 60 do 80 minut
  • Kolendra , mięta –nawet do 120 minut

Najszybszy sposób na przedostanie się olejków eterycznych do organizmu to inhalacje. W warunkach domowych najlepiej jest użyć dobrego dyfuzora lub naszej kuli ceramicznej. Dzięki temu masz pewność, że to co najcenniejsze z olejków eterycznych jest zachowane, a Ty cieszysz się w domu nie tylko zapachem, ale Twój organizm jest wspierany przez aktywne związki olejków eterycznych w wielu potrzebach.

Jak działają olejki eteryczne?

Bardzo często pada pytanie : w jaki sposób działają olejki eteryczne?

Jak to możliwe, że zapach może mieć wpływ na wspomaganie leczenia i tak duży wpływ na nastrój?

Olejki eteryczne i mieszanki olejków eterycznych działają na organizm poprzez wnikanie do organizmu ( przez skórę, poprzez oddech jak również przez zażywanie). Ich działanie można porównać do działania leków. Gdy już dostaną się do krwioobiegu zaczynają reagować z hormonami i enzymami.

Nieustannie podkreślamy fakt, jak ważne jest to czym oddychamy. Czasem zupełnie nieświadomie wdychamy trujące substancje, które maskowane są aromatem. Dlaczego jednak nie otaczać się zapachami które codziennie będą wspierać nasze samopoczucie i organizm?

Jeśli nie masz dyfuzora, kominka możesz przecież używać naturalnych odświeżaczy w sprayu.

Taki odświeżacz skomponowany jest z olejków, które bardzo skutecznie zabijają z powietrza wszystkie szkodliwe drobnoustroje i szybko pozbywają się brzydkich aromatów. Z naszych testów okazuje się również, że utrzymują się znacznie dłużej J

Już wkrótce zaprosimy część naszych czytelniczek do testów długotrwałości zapachów. Będziecie mogli  porównać u siebie jaka jest różnica w czasie działania i efektywności.

 

 

Dodaj komentarz