Świece, relaks i brak komarów

Świece, relaks i brak komarów

Relaksują, wprowadzają wyjątkowo magiczną i ciepłą atmosferę i dodają wnętrzom uroku. To tylko część magii świec.

Delikatny płomień świec towarzyszył ludziom jeszcze przed naszą era. Pierwsze znaleziska świadczące o używaniu świec pochodzą z Egiptu i Grecji. To właśnie tamten obszar ziemi uważany jest za kolebkę kultury i sztuki.

Tak naprawdę świece pochodzą od pochodni. Pierwotnie służyły głównie jako żródło światła.

Świece dobrem luksusowym?

Świece z wosku pszczelego pojawiły się w Europie dopiero w średniowieczu. Niestety tylko zamożne rody i duchowieństwo mogło sobie na nie pozwolić.

Dziś ze względu na wyższą cenę dobrej jakości wosku pszelego ceny świec wyprodukowanych z tego naturalnego surowca do niskich nie należą.

Świece kojarzone są z duchowością, często z magią i mistycyzmem. Niemalże każdy rytuał i obrzęd wymaga zapalenia świec. To właśnie świecom przypisuje się moc oczyszczania powietrza ze złej energii.

Współcześnie świece to nie tylko elemet dekoracyjny i budujacy atmosferę-świece to przede wszystkim wspaniały aromat w pomieszczeniach.

Za pomocą świecy możemy wyczarować nie tylko aurę tajemniczości i relaksu, ale również możemy nadać wnętrzom delikatny zapach unoszący się po pomieszczeniu.

Jak w pełni korzystać z Aromaterapii świecami?

Aby w pełni korzystać z aromaterapeutycznych właściwości świec pamiętaj o dwóch zasadniczych kwestiach.

Po pierwsze używaj świec z wosków sojowych lub pszczelich. Podczas spalania tych wosków nie emitujesz w powietrze szkodliwych związków niebezpiecznych dla Twojego zdrowia.

Do aromaterapii wybieraj świece, w których zapach pochodzi z naturalnych olejków eterycznych. To naturalne składniki roślin, które nie tylko nie szkodzą zdrowiu ale i wspomagają nasz organizm na wielu obszarach.

Świece przeciw komarom-dodatkowy bonus

Właściwości polegające na odstraszaniu komarów to kolejna cecha niektórych z naszych świec.

Właśnie dzięki temu, że do produkcji świec mozemy użyć olejków eteryczncyh doskonale radzących sobie z odstraszaniem komarów możemy cieszyć się wieczorem na werandzie,

Komary nie lubią zapachu wydobywającego się z mieszanki olejków eterycznych użytych do świc przeciw komarom. To skuteczna i przyjemna walka z komarami.

No cóż..wieczór się zbliża nie pozostaje nic innego jak otworzyć dalszą część ksiażki, zimnego Radlerka i zapalić moje uwielbiane świece z paczulą 🙂

Dodaj komentarz