Wykwintne pachnące połączenia olejku cedrowego-kilka arcyciekawych propozycji.

Wykwintne pachnące połączenia olejku cedrowego-kilka arcyciekawych propozycji.

Wśród składników, których używam do tworzenia perfum do wnętrz są takie bez których nie wyobrażam sobie pracy. Jednym z takich składników  jest niewątpliwie olejek eteryczny z cedru. Szczególnie nieoceniony do tworzenia perfum do wnętrz o ciepłych drzewnych aromatach oraz tworzenia zapachów, gdzie lekkie nuty  muszą być połączone cięższą bazą o ciepłym odcieniu zapachowym.

Używanie cedru to wyjątkowa przyjemność. To jednak nie jedyny powód częstych połączeń innych olejków właśnie z cedrem. Już od czasów starożytnych wykorzystywano wyjątkowe korzyści olejku z cedru dla zdrowia , wzmocnienia energii i poprawy samopoczucia.

Zapachy do domu z cedrem? Jakie korzyści posiadają takie perfumy do domu?

Jeśli perfumy do domu są wykonane z naturalnych olejków eterycznych to możesz być pewien, że oprócz pięknego zapachu, Twój organizm odniesie wiele innych korzyści.  Dziś napiszę jakie główne zalety  zawierają perfumy do domu z dużą ilością olejku eterycznego z cedru .

Olejek eteryczny z cedru od wieków był wykorzystywany do wzmocnienia psychicznego, szczególnie w stanach depresji i lęków. Właśnie dlatego, że jesień jest czasem, w którym dopada nas melancholia i często popadamy w stany przygnębienia, warto rozpylać w powietrzu mieszanki zapachów do domu z cedrem.

Kolejnym poważnym argumentem przemawiającym za używaniem olejku cedrowego w zapachach do domu jest pozytywny wpływ na górne drogi oddechowe, walka z katarem kaszlem i stanami przeziębienia. Cedr jest bardzo dobrym środkiem dezynfekującym, dlatego w dawnych czasach właśnie z drzewa cedrowego budowano świątynie. Wydzielający się ze ścianek olejek , przez wiele lat zapobiegał rozprzestrzenianiu się bakterii i wirusów.

Dwie nieodzowne drogi w naturalnych perfumach do wnętrz.

Wiedza o wyjątkowych właściwościach olejków eterycznych, miedzy innymi również olejku cedrowego, zobowiązuje do tworzenia takich połączeń, aby wzmacniać jego działanie i synchronizować korzyści. Zawsze tworząc zapach do domu z naturalnych olejków eterycznych łącze te dwie drogi: bukiet zapachowy plus korzyści aromaterapeutyczne.

Perfumy do wnętrz z olejkiem cedrowym.

W ofercie naszego sklepu  klienci mają również do wyboru zapachy do wnętrz z cedrem. Niewątpliwie wyjątkową gratką dla miłośników cięższych, niszowych zapachów jest Hot Winter.

To ciepły, zmysłowy zapach na jesień.

Innym zapachem wywołującym zupełnie inne wrażenia zapachowe jest Sweet Vintage.

Perfumy do domu dla wszystkich kochających bogate i słodkie akordy. Ten zapach polecamy szczególnie  wieczorami.

Ostatni zapach z duża ilością cedru to zapach Onitsza.

Niewątpliwie najbardziej kontrowersyjny zapach w całej naszej gamie. To mocny zapach lasu. Właśnie ten zapach został tak skomponowany, aby doskonale radzić sobie z wirusami oraz pomagać w przeziębieniach. Rozpylanie Onitszy w powietrzu polecamy wszystkim, którzy kochają prawdziwe, nieugrzecznione akordy leśne.

Tak jak obiecałam poniżej przedstawiam kilka propozycji zapachów na jesień z cedrem, które możecie zrobić sami. Zapewni Wam to ogromną przyjemność a dom w każdym swoim zakamarku będzie snuł opowieści o leśnych gęstwinach.

Kilka propozycji mieszanek olejków eterycznych dla Twojego domu

  1. Dla miłośników mocnych lesnych akcentów

Olejek eteryczny z cedru 5 krople

Olejek eteryczny Palmarosa 2 krople

Olejek z kadzidłowca 2 krople

Olejek eteryczny z sosny 38 kropli

Olejek eteryczny trawy cytrynowej 4 krole

 

  1. Wyjątkowo ciepły jesienny zapach

Olejek eteryczny z cedru 8 kropli

Olejek eteryczny z kadzidła 2 krople

Olejek eteryczny z wanilii 2 krople

Olejek eteryczny z czarnego pieprzu 2 krople

Olejek eteryczny z cynamonu 1 kropla

 

  1. Mocny zapach-idealny do odświeżania łazienek

Olejek eteryczny z cedru 4 krople

Olejek eteryczny drzewo różane 2 krople

Olejek eteryczny kadzidłowca 2 krople

Olejek eteryczny palmarosa 2 krole

Olejek eteryczny z róży 2 krople

Dodaj komentarz