Dyfuzory zapachowe szybki i efektowny sposób na zapach domu.

Dyfuzory zapachowe szybki i efektowny sposób na zapach domu.

Efektywny i piękny-taki jest współczesny dyfuzor zapachowy.

Właściwie dobrany zapach tworzy aurę domu, nadaje mu charakter. To co równie ważne-ma ogromny wpływ na to jak czujemy się w domu i jak wypoczywamy. Jedną z najlepszych metod na nadanie wnętrzom pięknego zapachu są właśnie dyfuzory z patyczkami. Wśród dyfuzorów oferowanych na rynku i również w naszym sklepie znajdziesz całą gamę takich, które stworzone są wyłącznie na bazie olejków eterycznych. Jeśli poszukujesz zapachów bogatych i wielowątkowych  możesz  wybrać takie, gdzie większość składników bukietu zapachowego  składa się z olejków eterycznych. W naszym sklepie wybieramy tylko takie,  które charakteryzują się takim składem.  Zdrowie naszych klientów zawsze będzie dla nas priorytetem, dlatego chcemy przybliżyć Wam więcej informacji dotyczących sposobu działania tych wyjątkowych produktów.

Jak działa taki dyfuzor i jakie są jego wady i zalety?

Dlaczego zapach zamknięty w butelce jest rozprzestrzeniany  na pomieszczenie? To patyczki, które umieszczamy wewnątrz są elementem nadającym zapach pomieszczeniom. To dlatego, że mają strukturę gąbki i wciągają zapach. Cały proces zaczyna się po umieszczeniu patyczków w olejkach. W ciągu kilkunastu minut patyczki naciągają zapach, aby w ostatnim etapie uwolnić go w powietrze.

Im więcej patyczków tym bardziej intensywny zapach dyfuzora i niestety szybciej zniknie nam z butelki.

Dyfuzory z patyczkami powinny odznaczać się odpowiednią gęstością olejków zapachowych. Zbyt gęsta ciecz niestety nie przedostanie się do góry i w związku z tym nasz dyfuzor  nie będzie roztaczał pięknego zapachu.

Co pomaga dyfuzorom z patyczkami skuteczniej ewaporować zapach? To alkohol, który jest bardzo lotny oraz doskonale rozpuszcza olejki eteryczne. Dzięki temu olejki stają się jeszcze bardziej lotne i szybciej pieszczą nasze zmysły wyszukanymi aromatami.

Skład dyfuzorów zapachowych oraz ich różnorodność

Sercem każdego dyfuzora jest esencja zapachowa. To ona jest tutaj głównym elementem, który pozwala nam klasyfikować dyfuzory na te całkowicie naturalne oraz te z syntetycznymi dodatkami.

dyfuzor zapachowy

Najdroższe i najzdrowsze są dyfuzory oparte na mieszaninie odpowiednio dobranych olejków eterycznych. Oczywiście w składzie znajdziemy również alkohol, ponieważ zależy nam na ewaporacji zapachu i na tym, aby ciecz była na tyle  lotna i lekka, aby przedostać się przez patyczki w powietrze. Wybierając taki dyfuzor cieszymy się nie tylko zdrowym i oryginalnym zapachem ale korzystamy z dobroczynnych właściwości olejków eterycznych znajdujących się w mieszance zapachowej. Przykład takiego dyfuzora:Black Patchouli

Drugi rodzaj dyfuzorów stworzony jest dla osób, które preferują zapachy wielowymiarowe. Nie każdy zapach można stworzyć korzystając tylko z naturalnych składników, ponieważ są one nieosiągalne albo zbyt drogie. Aby stworzyć zapach do dyfuzora zatem wybiera się rozwiązanie polegające na użyciu mieszanki olejków eterycznych i syntetycznych zamienników, tam gdzie jest taka konieczność. Dzięki temu taki dyfuzor nie szkodzi zdrowiu, a zapachy, które mogą być zaoferowane w takim rozwiązaniu są dużo głębsze i wielowymiarowe.

Na koniec warto wspomnieć o wielu zaletach tej formy perfumowania wnętrz.

Zalety i korzyści  dyfuzorów zapachowych

dyfuzor zapachowy
dyfuzor zapachowy green rose

Choć jest to konstrukcja bardzo prosta ma kilka poważnych zalet. Przede wszystkim pałeczki zapachowe są praktycznie całkowicie bezobsługowe, w związku z tym można je pozostawić bez opieki. To oznacza dużą przewagę nad rozwiązaniami typy świeca czy elektroniczne urządzenie.  Dla uzyskania efektu zapachowego odwracamy patyczki co kilka dni. Aromat utrzymuje się w pomieszczeniu przez wiele tygodni.  Oczywiście trwałość zapachu i skuteczność dyfuzora uzależniona jest od takich czynników jak:temperatura panująca w pomieszczeniu, wilgotność oraz ruch powietrza.

Z wszystkimi informacjami  zaryzykuje stwierdzenie,że to jeden z najlepszych sposobów na wprowadzenie przyjemnej nuty zapachowej do dowolnego domu czy biura.

Bardzo ważną zaletą dyfuzora zapachowego dla wszystkich estetów jest wygląd. Dyfuzory stanowią wyjątkowo wdzięczny element dekoracyjny i wspaniale komponują się z każdym wnętrzem, nie tylko dodając mu przyjemny woal zapachowy  lecz również  tworząc  jego własny wyrafinowany styl.

 

Dodaj komentarz