Świece zapachowe - relaks wśród migających płomyków.

Świece zapachowe - relaks wśród migających płomyków.

Już od kilku lat  rośnie liczba fanów świec zapachowych. Co chwila pojawia się nowa marka, która kusi klientów wyglądem słoiczka, pudełkami, które niejednokrotnie są małymi dziełami sztuki oraz przede wszystkim zapachami.

Niestety jakość świec zapachowych oferowanych na rynku również jest zróżnicowana.

Na pierwszy rzut oka ciężko stwierdzić, czy warto zainteresować się określoną świecą czy nie, dlatego trzeba zacząć od składu.  Odrzucamy świece parafinowe, które są produkowane na bazie ropy naftowej i mają całą masę szkodliwych dla zdrowia składników.

Wybieramy zdrowe świece zapachowe.

Świece zapachowe

Od tego należy zacząć swoje buszowanie po półkach ze świecami zapachowymi.  Kwestia jakości i intensywności zapachu jest  zaraz potem. Najważniejsze, aby nie szkodzić sobie ani domownikom, podczas relaksu wśród migających leniwie płomyków.

Polecamy produkty na bazie wosku sojowego, pszczelego, oleju palmowego. To świece,  które doskonale oddają zapachy i do tego nie emitują substancji chorobotwórczych.

Świece zapachowe – co w nich uwielbiamy?

Kochamy poszerzać asortyment naszego sklepu z perfumami do wnętrz również o świece zapachowe. To bardzo ważny asortyment.  Wybieramy te, które wykonane są w 100 % z najlepszych wosków roślinnych lub olejów.  Nawet alergicy znajdą w naszym asortymencie coś dla siebie. Ważne jest dla nas, aby świece dobrze się paliły i nie dymiły. Koncentrujemy się również na zapachach. Są takie, które kuszą wyszukanymi bukietami zapachowymi oraz takie, które w swoim bukiecie mają tylko naturalne olejki eteryczne. Nie zawsze są one bardzo intensywne zapachowo ale w stu procentach zdrowe i posiadające prawdziwie aromaterapeutyczne właściwości.

Musimy się również przyznać do jeszcze jednej słabości jeśli chodzi o świece zapachowe-ich design.

Nasi klienci też zwracają na to uwagę. Atmosferę domu tworzymy przez detale. Świeca zapachowa to nie tylko doskonały sposób na perfumowanie pomieszczeń ale  to również element  dekoracyjny.

Ciepło i spokój wprost od świec zapachowych

Świece zapachowe

Stale rosnąca liczba fanów świec doskonale wie, że te wyjątkowe produkty, pozwalają  nam zwolnić tempo, wyciszyć się i odnaleźć siebie w biegu codzienności.

Wystarczy zapalić knot, usiąść w fotelu lub na sofie i czas zaczyna dla nas płynąć zupełnie inaczej. Aromaty świecy podczas palenia rozpływają się leniwie po całym pomieszczeniu, pieszcząc nasze zmysły, a decydując się na świece zapachowe z drewnianym knotem, otrzymujemy jeszcze relaksujący dźwięk cichego skwierczenia. Tak tworzymy sobie małe chwile szczęścia. Mają one ogromne znaczenie dla odzyskania równowagi i doładowania życiowych baterii.

Świece zapachowe są ważną częścią relaksu, odpoczynku i tworzenia atmosfery spokoju i bezpieczeństwa w domu. Za ich pomocą tworzymy wyjątkową aurę domu.

Delikatny płomień świecy tańczący z zapachem

Świece zapachowe

Świece zapachowe to najprostszy  sposób, aby wprowadzić przytulny klimat do każdego wnętrza. To idealne rozwiązanie nie tylko na okres jesienno-zimowy. Delikatny płomień świecy tańczący z zapachem – to wszystko sprawi, że nie będziemy chciały wyjść z własnego domu!

To co nam pozostaje to wybrać własny zapach wśród aromantycznych świec. Jest ich naprawdę mnóstwo od prostych aromatów kojarzących się z szarlotką, ciepłym kakao czy gorącą czekoladą po tropikalne, kwiatowe czy drzewne akcenty. Zapachy w świecach to prawdziwa uczta dla zmysłów.

Jak zadbać aby nasze świece zapachowe jak najdłużej oddawały aromat?

Zapachowa Świeca organiczna

Jeśli chcemy, aby nasza świeca była wydajna i dobrze się spalała , pamiętajmy aby  wosk palił się co najmniej dwie godziny. Wosk sojowy ma tak zwaną pamięć palenia i dlatego to tak ważne, aby pierwszy raz palić go dłużej. Po zgaszeniu świecy zawsze pamiętaj o przycinaniu knota o około 25 procent.

Aby zapach świecy najlepiej rozchodził się po  pomieszczeniu, znajdź takie miejsce na ustawienie świecy, gdzie aromat ma szansę krążyć. Dzięki temu będzie intensywnie wyczuwalny w całym domu.

Mamy nadzieję, że znajdziecie swoje faworytki wśród świec zapachowych znajdujących się w naszym sklepie i chwile w domu będą jeszcze bardziej magiczne.

Dodaj komentarz