Świece sojowe z olejkami eterycznymi- zdrowy zapach w naszym domu

Świece sojowe z olejkami eterycznymi- zdrowy zapach w naszym domu

Myśląc- zdrowe świece od razu większość z nas ma na myśli świece sojowe z  olejkami eterycznymi.

Jeśli  mamy na sercu zdrowie naszej rodziny, wybierając świece zapachowe kierujemy się wieloma kryteriami.

Już dawno przestałyśmy się nabierać na jaskrawe kolory, czy zapachy, które pachną zaraz po otworzeniu świecy, a przy spalaniu niekoniecznie.

Świece sojowe z olejkami eterycznymi

Pięknie pachną, dzięki dobrze dobranym knotom doskonale się spalają emitując minimalną ilość sadzy i do tego wystarczają na bardzo długo. Zalet świec sojowych jest dużo więcej.

Wosk sojowy w świecach zapachowych

Zacznijmy od tego co w nich najważniejsze-wosk sojowy. To serce świec. To właśnie dzięki odpowiednio dobranym woskom roślinnym świeca ma piękną konsystencję dobrze wiąże olejki eteryczne i równomiernie się spala.

Świece oparte na wosku sojowym nie zawierają pochodnych ropy naftowej. Podczas spalania nie musimy się obawiać, że część skłałdników świecy odkłada się w naszym organizmie i pracuje na raka.

Przy produkcji świec sojowych z dodatkiem olejków eterycznych należy zwrócić uwagę jak woski wiążą poszczególne zapachy. Okazuje się, że woski bardzo się różnią   właściwościami wchłaniania zapachów. Należy przetestować kilka wosków i wybrać taki, który dobrze się spala i ma większe możliwości zaperfumowania. Standardem jest około 8 procent. Są jednak woski, które są w stanie wchłonąć bez szkody dla konsystencji świecy dużo więcej olejków eterycznych.

To właśnie te świece sojowe pachną pięknymi zdrowymi zapachami z olejków  eterycznych.

Jakie olejki eteryczne są najlepsze do zapachowych  świec sojowych?

Tworzenie bukietów zapachowych do świec sojowych jest  trudną sztuką.  Decydują o tym dwie rzeczy. Pierwsza to odpowiednie dobranie zapachów, aby współgrały one zapachowo i aromaterapeutycznie. To główne kryterium przy tworzeniu naszych naturalnych perfum do wnętrz. Tworząc  bukiet zapachowy świecy z wosku sojowego również stawiamy to na pierwszym miejscu.

Na przykład nasza świeca sojowa Spic Orange doskonale poprawia nastrój i zapełnia całe pomieszczenie aromatami prawdziwie  pikantnej pomarańczy.

Świeca zapachowa z olejkami eterycznymi

 

Świeca Green Rose rozpieszcza swoim soczystym i świeżym aromatem otulonym  woalem róży. Połączenie wszystkich olejków eterycznych w tej świecy sojowej sprawia, że wpływa ona antydepresyjnie, oczyszczająco i odświeżająco.

Świeca sojowa z olejkami eterycznymi

Poszczególne nuty zapachowe nie tylko pieszczą nasze zmysły ale i wpływają na samopoczucie, energię wewnętrzną, ciśnienie krwi, skórę, czy odporność. Wszystko oczywiście zależy od tego jakie olejki eteryczne dobrane są do świecy.

Druga rzecz, która jest znacznie trudniejsza to wybranie takich olejków, które nie nikną w wosku. Przykładem naturalnego olejku eterycznego bardzo trudnego  do połączenia z woskiem sojowym  jest naturalny olejek waniliowy. Zazwyczaj świece sojowe  zawierają syntetyczną wanilię. Jest ona wyczuwalna podczas spalania . Niestety użycie naturalnego olejku eterycznego w wanilii jest naszym zdaniem misją  impossible-przynajmniej na naszą dotychczasową wiedzę.

Olejki eteryczne, które są często używane do produkcji zapachowych świec sojowych to: olejki cytrusowe: pomarańcza, cytryna, bergamotka.

Często  zdrowych w świecach zapachowych królują : Olejek z lawendy, rozmarynu,  palmarozy, geranium, paczuli, pieprzu. W  ziołowych świecach zapachowych często spotykamy werbenę, szałwię i trawę cytrynową. W wielu świecach sojowych z wykorzystaniem olejków eterycznych prym wiodą olejek cedrowy, sosnowy, jałowcowy oraz olejki zawierające akcenty żywiczne: benzoes czy kadzidło.

Rozpoczynasz przygodę tworzenia świec sojowych z olejkami eterycznymi?

Mamy kilka rad. Zacznij od obejrzenia kilku filmików instruktażowych dotyczących produkcji świec sojowych. Na Yutubie jest  tego bardzo dużo, dlatego nie będziemy tworzyć kolejnego-nie ma co wyważać otwartych drzwi 🙂

To pozwoli Ci się odpowiednio przygotować. Kolejnym krokiem już jest oczywiście praktyka.

Musisz uzbroić się w cierpliwość, ponieważ świece nie znoszą pośpiechu.  Weź poprawkę na błędy, które każdy musi popełnić. Pewne rzeczy trzeba po prostu wyczuć i wypracować.

Etap tworzenia zapachu   tylko  z olejków eterycznych  jest bardzo ważny. To co stworzysz musi się dobrze połączyć z woskiem. Nie możesz wlewać olejków na zbyt gorący wosk, ponieważ duża część z nich po prostu Ci odparuje.

Ważne, aby wosk wlewać ostrożnie i powoli. Wtedy nie będzie w Twojej świecy  pęcherzyków powietrza.

W procesie tworzenia świec sojowych z olejkami eterycznymi każdy krok ma znaczenie. Poziom Twojej uwagi i zaangażowania na pewno się jednak zwróci z nawiązką.  

Dodaj komentarz