Świece organiczne-powrót do natury

Świece organiczne-powrót do natury

Świece organiczne powstają zawsze z inspiracji i zamiłowania do natury. To najlepsze co mamy do zaoferowania.

Artykuł ten piszemy ze względu na pytania klientów odnośnie świec organicznych. Pytacie często co oznacza, że świeca jest organiczna i czy jest  to zamienne z nazwą naturalna świeca, czy też sojowa. Postaram się przybliżyć Wam temat, nie zanudzić zbytnio i przedstawić kilka świec, które są w naszym asortymencie.

Wybiorę takie które są  zarówno zdrowe, naturalne jak i organiczne.

Co oznacza termin organiczne w przypadku świec?

Świece organiczne-co kryje się pod tą nazwą i czego można oczekiwać?

Świece organiczne

Zacznijmy od tego, że firmy nie ułatwiają klientom zadania. Termin eko, organiczny czy naturalny stał się obecnie bardzo modny. Niestety wiele firm nie przejmuje się za bardzo tym, że wprowadzają klientów w błąd i sprzedają produkty  jedynie pod przykrywką organiczny.

Przede wszystkim myśląc organiczny mamy na myśli dobry- to jedna z bardzo uproszczonych definicji którą znalazłam. Bardzo mi się spodobała, ponieważ tak naprawdę mówi bardzo dużo. Co oznacza dobry-organiczny?

W przypadku takich produktów jak świece   oznacza produkty wyprodukowane z substancji pochodzenia roślinnego lub zwierzęcego. Nie ma tu mowy o syntetycznych składnikach!

Substancje te powinny być wyprodukowane przy użyciu metod przyjaznych środowisku, w specjalnych gospodarstwach eko. Produkcja w takich gospodarstwach jest uregulowana prawnie. Certyfikat, który posiadają takie produkty jest gwarancją na ich organiczność i naturalność.

Mając na myśli produkcję świec musimy wziąć pod uwagę wosk, knot oraz esencję zapachową.

Świece organiczne-niewiele świec dostąpi tego tytułu

Okazuje się, że nawet jeśli świece produkowane są z wosków sojowych spełniających wymagania dla produktów organicznych, to esencje zapachowe już niekoniecznie. Firmy o tym bardzo często milczą.

Kupując świece producent lub sprzedawca powinien umieścić informację dotyczącą  wosku oraz zapachu.

Z uwagi na fakt, że świece perfumowane wyłącznie olejkami eterycznymi pachną pięknie ale inaczej, wiele firm decyduje się na wykorzystanie syntetycznych esencji zapachowych. Wymuszane jest to tak naprawdę przez rynek. Klienci przyzwyczajeni są do sztucznych zapachów.

Jeśli klient otrzymuje informację, że świeca jest w stu procentach naturalna i organiczna, a mimo wszystko jej zapach pochodzi z syntetycznych perfum to jest kłamstwo.

Co w takim razie możemy zaproponować w kategorii sto procent organiczne oraz w kategorii organiczny wosk J?

Świeca Spic orange  

To świeca, która w swoim składzie nie zawiera syntetycznych esencji zapachowych.  Sercem zapachu tej świecy naturalnej  są odpowiednio skomponowane olejki eteryczne. Wosk użyty do produkcji posiada certyfikat i jest w stu procentach naturalny.

Przykład innych świec organicznych w naszym sklepie: Green Rose, Antic Orient, Cosy Red, Orientalna zima. Wszystkie te świece to inspiracja naturą aż do końca. W tych produktach nie znajdziesz syntetycznych zapachów.

Świece z firmy OLYNK czyli organiczne trio wyprodukowane są z wysokiej jakości wosków pochodzenia roślinnego ale esencje zapachowe już są półsyntetyczne. Pachną pięknie ale…klient musi sam zdecydować.

Podajemy takie informacje, aby Wasz wybór był świadomy.

Gdzie znajdziecie takie świece? Link bezpośrednio do sklepu poniżej.

 

ŚWIECE ORGANICZNE

 

Dodaj komentarz