Naturalne świece zapachowe z olejkami czy esencjami- które wybrać?

Naturalne świece zapachowe z olejkami czy esencjami- które wybrać?

Jeśli zastanawiasz się nad naturalnymi świecami zapachowymi, to na pewno wiesz, że wybór jest ogromny.

Świece, które dostępne są na rynku różnią się nie tylko opakowaniem, ceną i rodzajami zapachu ale przede wszystkim tym z czego są wykonane, a co za tym idzie swoimi właściwościami.

naturalne świece zapachowe

Za co kochamy świece zapachowe?

Świece zapachowe mają miliony fanów, ponieważ nie tylko aromatyzują nasze wnętrza ale dbają o światło i odpowiednią atmosferę.

Zapach, który emitują świece  nie tylko rozpieszcza nas podczas palenia ale zostaje z nami długo po zgaszeniu. Wybierając naturalne świece zapachowe mamy do wyboru świece z wosku sojowego, pszczelego lub palmowego. Do najczęściej spotykanych  naturalnych świec zapachowych należą świece z wosku sojowego.

Tego typu świece powstają z myślą o zwolennikach naturalnych produktów, którzy nie chcą się truć i mają dużo większą świadomość konsumencką.

Świeca sojowa z olejkami eterycznymi

Świat naturalnych świec zapachowych: olejki kontra perfumy mistrzów z Grasse

naturalna świeca zapachowa

Wrażliwy nos może rozkoszować się akordami świeżych ziół, olejków eterycznych z soczystych cytrusów czy upajających  kwiatów. Może też rozpływać się  w obłokach zapachów zaprojektowanych przez mistrzów perfumiarstwa.

Naturalne świece zapachowe występują zarówno w wersji z olejkami eterycznymi, jak i sztucznymi esencjami.

W pierwszym przypadku wosk sojowy perfumowany jest zapachami pochodzącymi tylko z natury. Zapalasz świecę i w zależności od zapachu możesz wyobrazić sobie, że chodzisz po skraju lasu , czujesz woń żywic, mchu  lub jesteś w ogrodzie pełnym ziół lub kwiatów. W naturalnych świecach zapachowych z olejkami możesz spodziewać się zapachów pochodzących z roślin. To proste i czyste połączenia zapachowe pochodzące z olejków eterycznych.

W świecach z wosków ale z użyciem sztucznych kompozycji  zapachy są bardziej złożone, wygładzone i dostosowane do aktualnych trendów zapachowych. Ten drugi rodzaj świec produkowanych z naturalnych wosków, przeznaczony jest dla miłośników  zapachów imitujących perfumy.

Korzyści-naturalne świece zapachowe z olejkami

Przede wszystkim nie boisz się przy nich oddychać, ponieważ wszystko z czego stworzone są te świece pochodzi z natury.

To największa zaleta tych świec. Większość świec zapachowych, które dostępne są na rynku zaperfumowana jest sztucznymi esencjami zapachowymi. W naszym asortymencie znajdziesz dużą ilość świec, gdzie zarówno wosk, jak i zapach pochodzą z natury.

Zwolennicy aromaterapii doskonale wiedzą, że wykorzystanie czystych olejków eterycznych może korzystnie wpływać na nasz stan emocjonalny, pomagać w regulowaniu gospodarki hormonalnej, wpływać na poprawę odporności. Wybrane olejki eteryczne w świecach zapachowych mają również silne właściwości bakteriobójcze, dzięki czemu mają też wpływ na oczyszczenie powietrza.

Te wszystkie argumenty sprawiają, że świece z olejkami eterycznymi mają bardzo wielu zwolenników.

Tu znajdziesz wiele świec  zapachowych tylko z olejkami eterycznymi: Świece z wosku sojowego

Czy są minusy naturalnych świec zapachowych z olejkami?

Jeśli przyzwyczajeni jesteśmy do wyszukanych wielowymiarowych perfum drogeryjnych i  najważniejszym kryterium naszego wyboru jest nowoczesny zapach to trudno będzie przestawić się na naturalne zapachy. Świece z naturalnymi olejkami pachną inaczej.

Świeca zapachowa bez

Z rozmów z naszymi klientami wiemy, że bardzo wielu klientów szukając naturalnych świec zapachowych zadowala się tym, aby w  składzie świecy był naturalny wosk sojowy, a zapach niekoniecznie musi być tylko z olejków.

Wielu z nas poszukuje idealnego sposobu na ciekawy i trwały zapach w domu. Za pomocą świec możemy stworzyć własny styl i atmosferę. Na szczęście wybór mamy ogromny. W naszych artykułach pokazujemy Wam wszystkie korzyści ale i minusy poszczególnych produktów. Wybory tego odpowiedniego produktu należą już do Was 🙂

Dodaj komentarz