Naturalne dyfuzory zapachowe-w czym tkwi ich siła działania?

Naturalne dyfuzory zapachowe-w czym tkwi ich siła działania?

Siły naturalnych dyfuzorów zapachowych, a  przede wszystkich ich zawartości, czyli   olejków eterycznych, używano już w starożytności. Neron kazał rozpylać  zapach werbeny w całym swoim pałacu, szczególnie wówczas gdy przyjmował gości. Cenne właściwości wielu olejków sprawiały, że używano ich nie tylko do uzyskania zapachu w pomieszczeniu ale również, aby cieszyć się korzystnym wpływem olejków na zdrowie.

Aby nie pisać ogólnie o wpływie dyfuzorów z olejkami eterycznymi posłużę się konkretnymi przykładami. To bardzo ważne, ponieważ korzyści, które uzyskujemy wybierając konkretny naturalny dyfuzor zależą od tego co znajduje się w jego składzie.

Wykorzystanie siły prawdziwej aromaterapii-jak to działa?

Warto wspomnieć, że aromaterapia posługuje się tylko naturalnymi substancjami roślinnymi. Nie każdy zapach roślinny jest olejkiem eterycznym. Mogą to być rezynoidy, absoluty, czy tinktury. W naturalnych perfumach do wnętrz oraz dyfuzorach zapachowych używamy więc nie tylko olejków eterycznych. Wszystkie substancje muszą być jednak naturalne i  wówczas mogą być używane dla uzyskania korzyści aromaterapeutycznych. Mózg reaguje silnie na naturalne substancje zapachowe, ponieważ  odbiera bodźce bardzo pierwotnie. Podczas, gdy sztuczne zapachy osadzają się w śluzówce i są trudne do usunięcia to naturalne wnikają do organizmu, dostają się do krwiobiegu  albo przez rzęski węchowe w nosie wędrują do opuszki węchowej, która jest czymś w rodzaju przetwornika składu chemicznego.

W aromaterapii stosowane są pomiary: elektroencefalografem, pomiar potencjału skóry tomografia, częstotliwość skurczów serca ciśnienia , zmiany źrenic i wiele innych. Za pomocą badań  udowadnia się naukowo wpływ poszczególnych zapachów naturalnych na stan organizmu.   Stan obecnej wiedzy pozwala nam twierdzić, że naturalne perfumy do domu, dyfuzory czy świece z naturalnymi zapachami mogą regulować nastroje, stany emocjonalne, zdrowie fizyczne oraz poziom energii.

Naturalne dyfuzory zapachowe i ich kluczowe właściwości

Black Patchouli

dyfuzor zapachowy naturalny

Trzy najważniejsze składniki tego dyfuzora to olejki eteryczne z  patchouli, czarnego  pieprzu oraz róży. Pozostałe składniki użyte są w małej ilości, mają zatem bardzo znikomy wpływ aromaterapeutyczny.

Połączenie patcholi, pieprzu oraz róży sprawia, że dyfuzor ma silne właściwości przeciwdepresyjne. Każdy z tych olejków  pozytywnie wpływa na nastrój, a połączenie ich sprawia, że działanie jest jeszcze skuteczniejsze. Dodatkowo przebywanie w pomieszczeniu, gdzie  uwalniane są cząsteczki tej mieszanki olejków eterycznych doskonale wpływa na skórę oraz zmniejsza dolegliwości bólu głowy  Black Patchouli  to przede wszystkim wyjątkowa kreacja zapachowa, gdzie pierwsze skrzypce gra aksamitna patchoula.

Naturalny dyfuzor zapachowy Green Rose

dyfuzor zapachowy green rose

Dyfuzory stworzone z olejków eterycznych sprawiają, że możesz cieszyć się  nie tylko niesztampowymi zapachami ale również całym bogactwem korzyści wynikających z poszczególnych olejków eterycznych wykorzystanych w zapachu. Mieszanka  olejków cytrusowych : grejpfruta, bergamotki i cytryny, nie tylko zapewnia  odświeżenie powietrza ale również wpływa korzystnie na pobudzenie umysłu i  na nasz nastrój. Olejek Lemongrass wraz z różą ułatwia oddychanie,  relaksuje i pomaga cieszyć się bieżącą chwilą.

Naturalne perfumy do domu to wyjątkowa wizytówka i zaznaczenie naszej osobowości poprzez zapach w pomieszczeniach, w których przebywamy.

Wild Jaśmin

jaśminowy dyfuzor zapachowy

To naturalny dyfuzor do wnętrz, który dzięki dużej ilości cytrusowych olejków eterycznych szybko otula swoim aromatem całe pomieszczenie.

Połączenie takich olejków jak grejpfruta, bergamotki, cytryny odświeża powietrze i pozytywnie wpływa na nastrój. Użycie  naturalnego absolutu jaśminu pobudza umysł, działa bakteriobójczo oraz antydepresyjnie. To dyfuzor, który wprowadza pozytywny nastrój do naszych wnętrz i bardzo korzystnie wpływa na poziom odczuwalnej energii. Zalecany szczególnie w pomieszczeniach, gdzie dużo pracujemy przy komputerze.

 

Potrzeba tworzenia naturalnych perfum do wnętrz i dyfuzorów

Na rynku jest bardzo duża ilość przepięknych perfum do wnętrz. Na szczęście mamy duży wybór i gdy tylko chcemy stworzyć własną oazę zapachową w naszym domu,  nic nie stoi na przeszkodzie. Jeśli jednak mamy wyższe wymagania i  podniesiemy wyżej poprzeczkę,  chcąc  stworzyć kreację zapachową przy pomocy zdrowych zapachów- wybór jest bardzo mały.

Właśnie stąd  wzięła się potrzeba tworzenia zdrowych i pięknych zapachów. Nasza kolekcja naturalnych perfum do domu stale rośnie.  Dla tradycjonalistów przyzwyczajonych do drogeryjnych zapachów, mamy również w ofercie wyselekcjonowane produkty z domieszkami sztucznych składników. Staramy się jednak, aby były to produkty z jak najmniejsza ilością sztucznych domieszek.

Stawiamy na naturalne produkty, dlatego poszerzamy wiedzę oraz  budujemy coraz większą świadomość u naszych klientów.

Dodaj komentarz