Saszetki zapachowe: sposób na subtelny zapach nie tylko w szafie

Saszetki zapachowe: sposób na subtelny zapach nie tylko w szafie

Dziś o saszetkach zapachowych i woreczkach nadających delikatny aromat.

Są osoby, które dbają o spójny wizerunek zapachu domu na tyle, że myśląc o konkretnym domostwie od razu przywołujesz na myśl ten charakterystyczny zapach.

Do tej pory pamiętam dom jednej z ciotek, który pachniał  klasycznie i słodko. Dla mnie był to nie do końca zapach, który wybrałabym do swojego domu ale na pewno nie można było go nazwać brzydkim. Był specyficznym zapachem domu cioci. Uzyskiwała go przez rozkładanie mydeł w szafkach i saszetek własnej produkcji :).

Saszetki robiła używając soli do kąpieli o takim samym zapachu co mydło. Dzięki temu zapach w domu był delikatnie wyczuwany .  Wszystko u niej w domu pachniało tym zapachem.  Aromat mydła i  ulubionej soli do kąpieli podążał za  ciocią nawet wówczas, gdy przybywała do nas w odwiedziny 🙂

Sposobów na stworzenie własnych saszetek jest wiele.

Przedstawiamy poniżej najprostszą wersję z suszem herbaty.

Przygotuj specjalny bawełniany woreczek ( musi to być materiał przepuszczający powietrze, aby zapach mógł wydostawać się z woreczka)

Ulubiony olejek eteryczny ( lawenda, cytryna, trawa cytrynowa, lub stwórz mieszankę-zależy co lubisz)

Wystarczy, że skropisz susz herbaty wybranym olejkiem, a następnie włożysz pachnącą mieszankę do woreczka i zawiążesz, aby z woreczka nic się nie sypało. Tak przygotowana saszetkę ułóż w wybranym miejscu.

Zamiast suszu możesz użyć soli do kąpieli.

Saszetki zapachowe-praktyczny sposób na zapach

Woreczki zapachowe są bardzo praktyczne. W dzisiejszym świecie jesteśmy ciągle zabiegani i aby znaleźć nieco czasu dla siebie potrzebujemy prostych rozwiązań, które nie angażują naszego czasu. Saszetka zapachowa to jeden z takich produktów, które po wyjęciu z zabezpieczającego foliowego opakowania umieszczamy tam, gdzie chcemy uzyskać zapach i to wszystko. Po prostu cieszymy się zapachem.

Nasze pomysły na umieszczanie saszetek zapachowych:

  • Szafy
  • Szafki
  • Szuflady
  • Garderoby
  • Samochód
  • Toalety

W naszym sklepie znajdziesz przepiękne francuskie saszetki zapachowe.  Przepiękne nuty zapachowe wyszły spod rąk znanych perfumiarzy w Grasse. Już teraz mogą zagościć w Waszych domach:

Dodaj komentarz