Skuteczność środków na komary-jak stosować aby działały?

Skuteczność środków na komary-jak stosować aby działały?

Czy są środki na komary działające w stu procentach, zawsze?

Niestety nie. Przeczytajcie więcej, a będziecie wiedzieć jak się chronić.

Głodne komary, a konkretnie komarzyce w tym roku grasują w całej Polsce.  Dla tych owadów krew to sprawa życia i śmierci. Bez zdobycia drogocennej krwi nie będą w stanie złożyć jaj i przedłużyć gatunku. To powód dla którego nie odpuszczają, a my musimy z nimi walczyć tym skuteczniej, im są bardziej natrętne.

Okazuje się, że nie wszystkie środki, które były bardzo skuteczne w zeszłym roku na tegoroczne komary działają. Komary z roku na rok aby przetrwać stają się coraz bardziej odporne na znane im środki. Dlatego co pewien czas firmy muszą zmieniać skład swoich produktów. Oprócz tego musimy być bardziej świadomi i skuteczniej z nimi walczyć różnymi sposobami.

Walka z nimi jest możliwa i będzie efektywna gdy dobierzemy odpowiedni środki.

 

Żaden z produktów dostępnych na rynku nie jest w stu procentach skuteczny. Dlaczego? Jakie popełniamy błędy?

  1. Ludzie o nęcącym dla komarów zapachu.

Są ludzie o tak nęcącej dla owadów grupie krwi i mieszance zapachowej wydzielanej przez ciało, że część komarów mimo wszystko atakuje.

Nie oznacza to że środki są nieskuteczne. Bez użycia środków, ugryzień byłoby znacznie więcej.

  1. Bardzo duże skupisko komarów.

W sytuacji, gdy znajdziemy się w miejscu o wysokim występowaniu komarów musimy się mieć na baczności.  Wśród tak dużej grupy znajdują się niezwykle silne i drapieżne osobniki . To one mimo odstraszającego zapachu łamią naszą barierę ochronną. Ukąszeń jest jednak mniej niż w sytuacji braku ochronnych środków.

  1. Szybkie parowanie w dużych temperaturach.

 

Wysoka temperatura w powietrzu, mocno rozgrzane ciała powodują, że używane środki dużo szybciej ulatniają się i ich działanie staje się coraz mniej intensywne. Jeśli widzisz, że działanie preparatu słabnie zastosuj go ponownie. W bardzo wysokich temperaturach ( już od 30 stopni) musisz już po 1 godzinie aplikować preparat, aby insekty ciągle wyczuwały nielubiany przez nich zapach.

 

  1. Brak równomiernego rozprowadzenia preparatów przeciwko komarom.

Zazwyczaj do ugryzienia dochodzi tam, gdzie nie aplikowaliśmy środka. Popełniamy błąd aplikując środek  na zbyt małą powierzchnię ciała. Im bardziej agresywne komary i im jest ich więcej tym silniej musisz się chronić.

Gdy długo przebywasz w miejscu, gdzie jest duża ilość tych krwiożerczych insektów połącz skuteczność dwóch preparatów. Podczas ognisk lub grillów w miejscach z zaroślami oprócz aplikowania środka bezpośrednio na ciało i ubrania, dodaj świece przeciw komarom lub produkty na komary odstraszające specjalnym dymem.

  1. Aplikowanie preparatów na bardzo spocone ciało.

W dużej mierze komary przyciąga zapach spoconego ciała. W sytuacji gdy aplikujemy środek na spocone ciało mamy do czynienia z dwiema siłami oddziałującymi na komary: pot, który je nęci i zapach naturalnego środka przeciw komarom który ma za zadanie odstraszyć.

Skuteczność w takich okolicznościach jest oczywiście znacznie mniejsza.

 

W  kolejnym artykule napiszę, jak w prosty sposób , nie przepłacając możesz połączyć kilka sposobów na odstraszanie komarów i cieszyć się długimi letnimi wieczorami na zewnątrz.

Nasze naturalne preparaty przeciw kleszczom i komarom znajdziesz

Tutaj

Dodaj komentarz