Skuteczność środków na komary-jak stosować aby działały?

Czy są środki na komary działające w stu procentach, zawsze?
Niestety nie. Przeczytajcie więcej, a będziecie wiedzieć jak się chronić.
Głodne komary, a konkretnie komarzyce w tym roku grasują w całej Polsce. Dla tych owadów krew to sprawa życia i śmierci. Bez zdobycia drogocennej krwi nie będą w stanie złożyć jaj i przedłużyć gatunku. To powód dla którego nie odpuszczają, a my musimy z nimi walczyć tym skuteczniej, im są bardziej natrętne.
Okazuje się, że nie wszystkie środki, które były bardzo skuteczne w zeszłym roku na tegoroczne komary działają. Komary z roku na rok aby przetrwać stają się coraz bardziej odporne na znane im środki. Dlatego co pewien czas firmy muszą zmieniać skład swoich produktów. Oprócz tego musimy być bardziej świadomi i skuteczniej z nimi walczyć różnymi sposobami.
Walka z nimi jest możliwa i będzie efektywna gdy dobierzemy odpowiedni środki.
Żaden z produktów dostępnych na rynku nie jest w stu procentach skuteczny. Dlaczego? Jakie popełniamy błędy?
- Ludzie o nęcącym dla komarów zapachu.
Są ludzie o tak nęcącej dla owadów grupie krwi i mieszance zapachowej wydzielanej przez ciało, że część komarów mimo wszystko atakuje.
Nie oznacza to że środki są nieskuteczne. Bez użycia środków, ugryzień byłoby znacznie więcej.
- Bardzo duże skupisko komarów.
W sytuacji, gdy znajdziemy się w miejscu o wysokim występowaniu komarów musimy się mieć na baczności. Wśród tak dużej grupy znajdują się niezwykle silne i drapieżne osobniki . To one mimo odstraszającego zapachu łamią naszą barierę ochronną. Ukąszeń jest jednak mniej niż w sytuacji braku ochronnych środków.
- Szybkie parowanie w dużych temperaturach.
Wysoka temperatura w powietrzu, mocno rozgrzane ciała powodują, że używane środki dużo szybciej ulatniają się i ich działanie staje się coraz mniej intensywne. Jeśli widzisz, że działanie preparatu słabnie zastosuj go ponownie. W bardzo wysokich temperaturach ( już od 30 stopni) musisz już po 1 godzinie aplikować preparat, aby insekty ciągle wyczuwały nielubiany przez nich zapach.
- Brak równomiernego rozprowadzenia preparatów przeciwko komarom.
Zazwyczaj do ugryzienia dochodzi tam, gdzie nie aplikowaliśmy środka. Popełniamy błąd aplikując środek na zbyt małą powierzchnię ciała. Im bardziej agresywne komary i im jest ich więcej tym silniej musisz się chronić.
Gdy długo przebywasz w miejscu, gdzie jest duża ilość tych krwiożerczych insektów połącz skuteczność dwóch preparatów. Podczas ognisk lub grillów w miejscach z zaroślami oprócz aplikowania środka bezpośrednio na ciało i ubrania, dodaj świece przeciw komarom lub produkty na komary odstraszające specjalnym dymem.
- Aplikowanie preparatów na bardzo spocone ciało.
W dużej mierze komary przyciąga zapach spoconego ciała. W sytuacji gdy aplikujemy środek na spocone ciało mamy do czynienia z dwiema siłami oddziałującymi na komary: pot, który je nęci i zapach naturalnego środka przeciw komarom który ma za zadanie odstraszyć.
Skuteczność w takich okolicznościach jest oczywiście znacznie mniejsza.
W kolejnym artykule napiszę, jak w prosty sposób , nie przepłacając możesz połączyć kilka sposobów na odstraszanie komarów i cieszyć się długimi letnimi wieczorami na zewnątrz.