Jak w prosty sposób pozbyć się komarów-sprawdzone sposoby.

Jak w prosty sposób pozbyć się komarów-sprawdzone sposoby.

Dziś przygotowaliśmy dla Was garść naprawdę skutecznych informacji-jak pozbyć się komarów.

Pozbycie się tych uciążliwych owadów raz na zawsze nie jest możliwe. Skuteczne odstraszanie na szczęście jest realne.

Aby cieszyć się długimi wieczorami i nie cierpieć od ukąszeń komarów ( a tak naprawdę gryzą tylko osobniki płci żeńskiej) , dobrze jest łączyć dwie metody odstraszania.

Gdy siedzimy na tarasie, w altanie  czy idziemy na spacer, mamy do dyspozycji kilka sposobów.

  1. Środki odstraszające komary w sprayu.

Sklep Madlennnhandmade proponuje tylko produkty na bazie olejków eterycznych. Te naturalne preparaty nie zawierają substancji Deet, która jest szkodliwa dla zdrowia.

Nasze produkty znajdziecie poniżej:

Naturalne produkty przeciw komarom i kleszczom

  1. Opaski na rękę przeciw komarom.

Stosowane samodzielnie nie są  super skuteczne ale łączenie opasek ze sprayem będzie zwiększało efektywność działania.

Gdy idziesz na spacer zazwyczaj nie masz przy sobie środka przeciw komarom. Zazwyczaj aplikujesz go przed wyjściem. Podczas długich wędrówek preparat stopniowo wietrzeje i komary coraz chętniej do Ciebie podlatują. Gdy zapach preparatu staje się coraz mniej intensywny  opaska cały czas wydziela delikatny odstraszający aromat. Łączenie środka na komary ze specjalną opaską jest bardziej skuteczne.

 

3. Kule ceramiczne

Tym razem proponujemy użyć naszych kul ceramicznych jako oręże w walce z komarami. Do wnętrza kuli, na metalową misę wlewamy kilka kropli olejku z lawendy i cytroneli, do tego kilka kropel wody i ochrona gotowa.

 

Gdy nie przykryjesz kuli, zapach będzie intensywny i skutecznie odstraszy insekty.  Możesz włączyć kulę siedząc na tarasie, pod altaną, czy przy oknie, gdy nie masz moskitiery. Komary czując zapach nie wlecą do domu .  Dodatkowo ważne jest, że zapach olejków eterycznych oprócz odstraszania komarów posiada wiele właściwości aromaterapeutycznych.

4. Świece przeciw komarom plus drugi sposób

Możesz łączyć świece przeciw komarom z takimi pomysłami jak opaska na ręce czy spray przeciw komarom. Zastosowanie tych dwóch sposobów jednocześnie również się sprawdzi.

5. Cebula i czosnek

Komary nie lubią zapachu cebuli i czosnku. Pokrojenie kilku plasterków cebuli i położenie ich na stole jest świetnym pomysłem na odstraszenie komarów podczas ogniska czy grilla.

6. Rośliny, które odstraszają komary

Rośliny, które odstraszają komary to kolejny skuteczny i naturalny pomysł . Efektywne w tej materii są lawenda, mięta  i kocimiętka. Wsadź je w doniczkę, a oprócz walorów estetycznych będą Cię chronić przed nieproszonymi gośćmi.

7. Świeżo zerwana lawenda, geranium lub mięta

Świeżo zerwana lawenda wcierana w odsłonięte części ciała to kolejny sposób. Są sytuacje gdy nie mamy olejków eterycznych, a mamy rośliny takie jak lawenda, kwiaty geranium, mięta. Wówczas wystarczy uwolnić olejki eteryczne pocierając zerwanymi roślinami o dłonie , szyję i na przykład stopy. Na jakiś czas odstraszy to owady.

Dodaj komentarz