Dobry kominek do wosków zapachowych i aromaterapii-na co zwrócić uwagę?

Dobry kominek do wosków  zapachowych i aromaterapii-na co zwrócić uwagę?

Gdy już odkryjesz bliskich krewnych świec zapachowych czyli woski –kominek do wosków stanie się niezbędnikiem w Twoim domu.

Gdy staniesz się już posiadaczem kominka dodatkowo możesz go wykorzystywać do aromaterapii przy użyciu olejków eterycznych, czy naturalnych perfum do wnętrz.

Jest jeszcze jedna zaleta kominków do topienia wosków- możesz zużyć świece zapachowe do końca poprzez wrzucenie niewypalonego wosku, który być może został na ściankach świecy.

Nie rzucaj się jednak na pierwszy kominek napotkany w sklepie. Przeczytaj najpierw na co zwrócić uwagę przy wyborze tego produktu. Pozwoli Ci to  zakupić naprawdę dobry kominek zapachowy.

Kominek do wosków zapachowych-na co zwrócić uwagę.

Jest kilka podstawowych właściwości, które są podstawą przy zakupie tego pachnącego gadżetu  do domu zapachomaniaka. Oto  one:

  • Materiał z którego zrobiony jest kominek.

Dobry kominek powinien być zrobiony z kamienia lub ceramiki. Dzięki temu nie przepali się zbyt szybko i nie będzie wydawał brzydkiego zapachu przy paleniu. Tanie kominki pokryte są zwykła emalią, która przy wysokiej temperaturze wydaje brzydki zapach. Ceramika powinna być pokryta szkliwem-jest ono wytrzymałe na bardzo wysoką temperaturę.

  • Duża misa na woski u góry

To ważne, aby kominek, który wybierzesz  miał dość szeroką i pojemną miseczkę. Dzięki temu nie musisz co chwilę dokładać do niego wosku. Wosk zazwyczaj nie jest wypełniony po brzegi-jest jeszcze spory zapas, dlatego przy przenoszeniu kominka w inne miejsce nie rozlejemy wosku po podłodze.

  • Odpowiednia odległość między zapaloną świeca podgrzewacza, a misą.

Zbyt niskie kominki posiadające za małą odległość między misą a świecą,  szybko się przypalają i mają zbyt wysoka temperaturę.

Kupując kominek do wosków z zaufanego miejsca masz pewność, że sprzedawca sprawdził to czym handluje.

Zależy mu na zadowoleniu klientów i na powrocie-nam zależy dlatego wprowadzamy produkty za które ręczymy własną  marką i dobra opinią.

Wszystkie kominki oferowane w naszym sklepie doskonale nadają się do wosków i nie są tanią podróbką.

Czym różni się kominek do wosków od kominka do olejków?

Są klienci, którzy  w jednym kominku podgrzewają zarówno woski jak i olejki. Kominki do wosków mają większe miseczki i są zazwyczaj wyższe.

Nie jest jednak błędem alby wlać do swojego kominka do wosków mieszankę olejków które sobie zrobimy . W kominku do wosków woda  z olejkami  będzie się nieco dłużej podgrzewać.

Najlepsze jednak do aromaterapii są ceramiczne kule zapachowe lub dyfuzory z przeznaczeniem właśnie do emisji olejków.

 

Wybierając kominek do emisji zapachów zwróć uwagę,  aby pasował on swoim stylem do Twojego wnętrza. Może być on dzięki temu nie tylko praktycznym gadżetem zapachowym ale i ciekawa dekoracją.

Nasze kominki do wosków

 

 

Dodaj komentarz