Gotowe rozgrzewające mieszanki olejków eterycznych na jesienne wieczory.

Gotowe rozgrzewające mieszanki olejków eterycznych na jesienne wieczory.

Gdy tylko za oknem  robi się chłodniej,  jesienne mieszanki olejków eterycznych stają się naszym najlepszym przyjacielem –zaraz po herbatce z miodem i cytryną.

Odpowiednio dobrane olejki eteryczne nie tylko pozbędą się niechcianych bakterii z powietrza ale napełnią dom rozkosznymi aromatami przypraw owoców i ziół.

 

 

Dziś zdradzimy Wam kilka prostych przepisów na stworzenie własnego dyfuzora na jesień lub jeśli chcecie możecie zrobić mieszankę olejków eterycznych.

Taką mieszankę z olejków eterycznych  wlejecie do kominka aromaterapeutycznego, do swojej kuli zapachowej lub po prostu  rozpylicie zapach za pomocą  spryskiwacza.

Niezależnie od tego, czy wolisz owocowe mieszanki olejków eterycznych , czy bardziej olejki drzewne- te mieszanki olejków  nie zawiodą.

To naturalne że chcemy wprowadzić do naszych domów nie tylko piękne zapachy ale i zdrowe.

Tu właśnie wychodzą nam na przeciw mieszanki czystych olejków eterycznych.

Dziś mam dla Was dwie  całkowicie odmienne propozycje. Poniżej przygotowałam  przepis na prostą mieszankę, aby każdy z was mógł kupić potrzebne  olejek i nie miał problemu z dostępnością. Proste nie znaczy gorsze 🙂

Owocowa jesień

 • 20 ml olejku eterycznego z pomarańczy
 • 1 ml olejku eterycznego grejpfruta
 • 10 kropel olejku z cynamonu
 • 10 kropel olejku z wanilii
 • 30 ml alkoholu etylowego 96%

Instrukcja

Do  szklanej  buteleczki po dyfuzorze lub innej o około 50 ml pojemności wlej po kolei wszystkie olejki a następnie zalej 96 % alkoholem etylowym. Na koniec włóż patyczki rattanowe, aby zapach mógł się rozprzestrzeniać. Umieść dyfuzor w miejscu, gdzie  jest dobra cyrkulacja powietrza i ciesz się zapachem jesieni!

Jesienna mieszanka zabijająca bakterie

Ta mieszanka ma za zadanie przede wszystkim oczyścić powietrze z bakterii. zarówno goździki cynamon jak i cytryna mają silne bakterio i wirusobójcze właściwości.

15 kropli olejku z cytryny

5 kropli olejku goździkowego

6 kropli cynamonu]

1 kropla rozmarynu

3 kropli drzewo różane

 Bursztynowa nisza- bogaty  zapach na jesień

Zdradzę Wam przepis na przepiękną i niszową mieszankę olejków na jesień.  W sprzedaży będziemy oferowali zapach  bardzo podobny –jako dyfuzor oraz zapach do samochodu.  Dziś już możecie go zrobić sami. Oto przepis na tą cudowną mieszankę:

Przepis bursztynowa nisza:

 • 4 krople olejku eterycznego drzewa sandałowego
 • 6 kropli olejku drzewa różanego
 • 4 krople olejku żywicy benzoesowej
 • 6 kropel olejku kadzidłowca
 • 4 krople olejku z róży
 • 4 krople olejku cynamonowego
 • 2 krople olejku czarnego pieprzu
 • 8 kropli olejku bergamotki
 • 4 krople paczuli

Ulubione olejki eteryczne jesieni- z tych olejków stworzysz wiele własnych mieszanek

 

Chcemy zarazić Was eksperymentowaniem z olejkami eterycznymi. Stwórzcie własne kompozycje, próbujcie różnych połączeń. Poniżej podajemy najbardziej popularne olejki eteryczne-must have na jesień.

Olejek cynamonowy po prostu nas uszczęśliwia. (Może dlatego, że desery z cynamonem i szarlotka to nieodzowny smakołyk na stołach jesienią) Ten pikantny, ale słodki olejek eteryczny to obowiązkowy element świątecznych przepisów na dyfuzory i zapachy jesieni.

 

Olejek goździkowy jest destylowany z drzew goździków, w tym pąków kwiatowych, łodyg i liści. Ma pikantny zapach i jest doskonałym dodatkiem do Twoich jesiennych mieszanek dyfuzorów.

Olejek eteryczny ze słodkiej pomarańczy bardzo dobrze łączy się z pikantnymi olejkami eterycznymi, takimi jak cynamon i goździk. Połączenie ich razem tworzy idealną mieszankę dyfuzora jesiennego.

 

Olejek grejpfrutowy to kolejny olejek cytrusowy, który również dobrze komponuje się z pikantnymi olejkami eterycznymi. Dobrze komponuje się również z leśnymi olejkami eterycznymi.

 

Olejek eteryczny z igieł jodłowych pachnie dokładnie tak, jak  zmiażdżysz zmiażdżyłeś igły jodłowe. Właśnie wtedy  czujesz chłodny powiew zielonego orzeźwienia.  Natychmiast przenosi cię do lasu otoczonego wysokimi jodłami. Wybrałam olejek jodłowy, ponieważ jest to kolejny składnik mieszanek zapachowych na jesień.

 

 

Dodaj komentarz