8 najważniejszych zastosowań i właściwości olejku eterycznego olibanum-cudowne działanie kadzidłowca.

8 najważniejszych  zastosowań i właściwości olejku eterycznego olibanum-cudowne działanie kadzidłowca.

Właściwości zdrowotne olejku z kadzidłowca znane były już od czasów starożytnych.  To cudowny  olejek pozyskiwany z drzewa kadzidłowca.

Zapach olejku z kadzidłowca –wciągający i pełen magicznego uroku.

Aromat olejku z olibanum ( kadzidłowca) to prawdziwa uczta dla wszystkich kochających niszowe i cięższe zapachy. Bardzo wiele perfum w swoim składzie zawiera nuty kadzidła. To one między innymi dają  perfumom głębszy, ciepły i  zielono- żywiczny zapach. Balsamiczna magia żywicy olibanum wnosi w zapachy szczyptę magii.  Nie bez powodu  zapach pochodzący z kadzidłowca używany jest podczas medytacji  oraz na przykład lekcji jogi

Egipcjanie stosowali olibanum jako kadzidło, składnik perfum, leczniczych maści, odstraszaczy owadów oraz w technikach mumifikacyjnych.

Czym jest olibanum?

To olejek eteryczny produkowany przez destylację żywicy. Dzięki temu zabiegowi otrzymujemy mocny i pachnący balsamicznie olej, który zazwyczaj jest dość drogi. Może być inhalowany lub stosowany na skórę, jest wykorzystywany przez przemysł perfumeryjny, ale należy pamiętać, że nie powinien być spożywany.

8 najważniejszych korzyści olejku z kadzidłowca.  Zobacz jak zastosować olibanum.

  1. Zmniejsza stres, obniża negatywne emocje i działa antydepresyjnie.

Olejek eteryczny z kadzidłowca ma bardzo silny wpływ na nasza psychikę.  (To jeden z powodów , dla którego jest on składnikiem naszego najnowszego zapachu do wnętrz Cinnamon Leaf. Naszym celem było stworzenie pięknego zapachu jesieni z wieloma korzyściami dla zdrowia i samopoczucia.)

Olejek olibanum jest silnym antydepresantem ale na szczęście dla nas nie ma żadnych negatywnych skutków ubocznych-możemy wdychać do woli-pójdzie nam  to na zdrowie 🙂

 

  1. Zwiększa odporność, poprawia działanie układu immunologicznego i zapobiega chorobom.

W okresie jesiennym olibanum rozpylane w powietrzu nie tylko zabija bakterie ale również  tworzy specyficzną barierę ochronną dla naszego organizmu.

  1. Zwalcza komórki rakowe oraz pomaga radzić sobie z efektami ubocznymi chemioterapii.

Olejek olibanum może pomóc zwalczać raka lub radzić sobie z efektami ubocznymi chemioterapii.

Jeśli zatem  dopadła Cię choroba to olejek  eteryczny z olibanum może być ważnym sprzymierzeńcem w walce z chorobą.

Kilka grup badawczych stwierdziło, że kadzidło ma obiecujące działanie przeciwzapalne i przeciwnowotworowe podczas testów w badaniach laboratoryjnych na zwierzętach. Wykazano, że olejek kadzidłowy pomaga zwalczać komórki określonych rodzajów raka. Naukowcy z Chin zbadali przeciwnowotworowe działanie olejków z kadzideł i mirry na pięć linii komórek nowotworowych w badaniu laboratoryjnym. Wyniki pokazały, że ludzkie linie komórkowe raka piersi i skóry wykazały zwiększoną wrażliwość na połączenie olejków eterycznych z mirry i kadzidełka.

  1. W naturalny sposób pomaga zasypiać.

Z uwagi na właściwości związane z obniżeniem poziomu lęku i zdolnością stabilizacji emocji olejek eteryczny z kadzidła rozpylony w sypialni  pozwala w naturalny sposób zapaść w sen.

Możesz rozpylić sam olejek lub w sypialni emitować zapachy na bazie tego olejku ( Cinnamon leaf lub Hot Winter)

  1. Zmniejsza stany zapalne i ból.

Kadzidło może hamować wytwarzanie molekuł  zapalnych. Obniża  stan zapalny  stawów,korzystnie wpływa na  bolesne zaburzenia jelit i wielu innych stanów zapalnych.

Może być przydatny w zapobieganiu rozpadowi tkanki chrzęstnej i wykazano, że znacznie zmniejsza  wiele   bolesnych  stanów  zapalnych mięśni i stawów. Olejek eteryczny z olibanum może być wdychany oraz w przypadku  obniżenia  bólu stawów dobrze  jest zrobić masaż, gdzie do  oleju bazowego wkrapiamy olejek eteryczny z kadzidłowca.

  1. Doskonały jako domowy środek antyseptyczny

Olejek eteryczny z olibanum  ( kadzidła) może być naturalnym środkiem przeciwbakteryjnym i antyseptycznym w Twoim domu.

Olejek z kadzideł jest środkiem antyseptycznym, co oznacza, że pomaga usuwać bakterie i wirusy z domu i czyścić pomieszczenia. Roślina została często spalona w celu dezynfekcji  pomieszczeń i była używana jako naturalny dezodorant.

 

  1. Wygładza zmarszczki i poprawia wygląd skóry

Olejek eteryczny z kadzidłowca może być stosowany jako środek ściągający na skórę. Pomaga również zapobiegać wypryskom ze względu na jego właściwości antybakteryjne.

To olejek, który zapobiega zmarszczkom, a nawet pomaga podnieść i napiąć skórę, aby naturalnie spowolnić oznaki starzenia.

  1. Pomaga poprawić krążenie i przywrócić prawidłowe napięcie w mięśniach

Aby poprawić krążenie i obniżyć bóle ( stawów, mięśni głowy lub brzucha) spróbuj masować olej eteryczny z kadzidła w bolesnym miejscu lub emitować go w powietrze. Możesz do tego użyć komina aromaterapeutycznego lub ceramicznej kuli zapachowej.

 

Jak łączyć olejek eteryczny z kadzidła?

Olejek kadzidłowy dobrze łączy się z olejkami nośnikowymi, takimi jak olej jojoba, olej kokosowy lub masło shea. Można go łączyć z innymi olejkami eterycznymi w zależności od poszukiwanych korzyści. Na przykład dobrze miesza się z olejkami cytrusowymi

 

W naszym sklepie kupisz pięknie pachnący naturalny olejek eteryczny z kadzidła. Znajdziesz go w zakładce olejki eteryczne.

Dodaj komentarz