Olejki eteryczne zapobiegające chorobom-olejek złodziei.

Olejki eteryczne zapobiegające chorobom-olejek złodziei.

Olejki eteryczne zapobiegające chorobom, nawet tym śmiertelnym? Tak…

Wiele testów laboratoryjnych wykazało, że cala gama  substancji zawartych w olejkach eterycznych  skutecznie działa przeciw drobnoustrojom oraz posiada właściwości terapeutyczne. W niektórych przypadkach niektóre z tych substancji nawet bardziej sprawdzają się w niszczeniu bakterii niż klasyczne antybiotyki.

Jedną z takich mieszanek olejków jest olejek złodziei.

Olejek złodziei jest prawdziwym pogromcą bakterii. Jest w stanie zniszczyć ponad 90% wszystkich bakterii chorobotwórczych w powietrzu. Do tego jest prosty w przygotowaniu, sprawdź przepis!

 

Olejek złodziei-co to jest i skąd się pojawił?

W czasach, gdy epidemia dżumy zabierała ogromne ilości ludzi, pustoszyła m.in. Francję na horyzoncie pojawiła sie nadzieja na lek. Czterech złodziei korzystając z nadarzającej sytuacji na wzbogacenie się, okradali chorych i zmarłych z kosztowności.

Złodziejski proceder został jednak przerwany- a spryciarze zostali schwytani. Królewski sąd groził, że spali ich żywcem, jeżeli nie wyjawią sekretu, dlaczego nigdy się nie zarazili, a przecież dotykali chorych. Złodzieje przyznali się, że wiedzę o tym jak stworzyć miksturę  zapobiegającą chorobie zdobyli dzieki swojej poprzedniej pracy. Pracowali jako handlarze perfum i egzotycznych przypraw. Korzystając ze swojej wiedzy na temat leczniczych przypraw, stworzyli recepturę niezwykłej mieszanki  olejków eterycznych

Wystarczyło nałożyć olejek na dłonie, stopy, skronie, uszy i wokół ust, by chronił przed  infekcją. Jak tylko złodziei podzielili się przepisem, zostali powieszeni za dokonywane kradzieże. Natomiast lekarze Francji korzystali z niezwykłej mieszanki, by leczyć ofiary czarnej śmierci. Na twarz zakładali maskę przypominającą dziob, który był wypchany szmatami nasączonymi olejkiem złodziei.

Olejek złodziei: co wchodzi w jego skład

To 5 popularnych olejków: olejek goździkowy, olejek cytrynowy, olejek eukaliptusowy, olejek rozmarynowy, olejek cynamonowy.

Przyjrzyjmy się składnikom wchodzących w skład  olejku złodziei

 

Olejek cytrynowy

To olejek który miedzy innymi niszczy roztocza, wykazuje silne właściwości antyseptyczne, dezynfekujące, przeciwbólowe . Do tego wspomaga w stresujących sytuacjach.

Olejek goździkowy

To olejek eteryczny o bardzo silnym działaniu antyseptycznym. Hamuje rozwój bakterii Gram-ujemnych i gram-dodatnich a także drożdży.  Bardzo mało leków to potrafi…

Olejek cynamonowy

To olejek , który tak jak poprzednie zabija wirusy i bakterie. Dodatkowo ma zdolność zabijania tzw. Bakterii szpitalnych odpornych na antybiotyki w tym Staphylococcus aureus i MRSA

Olejek eukaliptusowy

Kolejny z naszego zestawu działający zarówno na wirusy grypy oraz bakterie. Działa antyseptycznie i przeciwgrzybiczo. Dodatkowo pomaga udrażniać drogi oddechowe.

Olejek rozmarynowy

Wykazuje wysoką aktywność hamującą rozwój drobnoustrojów. W badaniach przeprowadzonych na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi wykazano, jak skutecznie radzi sobie ze szczepami Escherichia coli.

Szczepy kliniczne otrzymano od pacjentów z zakażeniami układu oddechowego, jamy brzusznej, dróg moczowych, skóry i sprzętu szpitalnego.

To co szczególnie istotne-olejek eteryczny z rozmarynu działa również antynowotworowo.

Dokładny przepis na mieszankę olejków eterycznych zapobiegających chorobom-olejek złodziei

Składniki. Olejek cytrynowy 35 kropli, olejek goździkowy 40 kropli, olejek cynamonowy 20 kropli, olejek eukaliptusowy 15 kropli, olejek rozmarynowy 10 kropli.

Wykonania. Weź buteleczkę 5 ml (to około 85 kropli) albo większą i wymieszaj wszystkie olejki.  Otrzymaną mieszankę należy przechowywać w chłodnym zacienionym miejscu.

Jak możesz używać tych olejków eterycznych?

Na układ pokarmowy.

Wystarczy że dodasz jedną kroplę tej wyjątkowej mieszanki olejków eterycznych do butelki z wodą.  Staraj się pić  tą wodę w ciągu dnia. W ten sposób wzmocnisz odporność i oczyścisz układ pokarmowy.

Na ból głowy.

Weź jedną kroplę olejku na kciuk i podnieś go do miejsca nad górną wargą. Ból szybko ustąpi. Możesz tez rozpylić olejek w powietrze-będzie wtedy miał szybsze działanie.

Na bolące gardło. 2-3 krople wymieszaj z łyżką wody i przepłucz gardło.

Na rany. Zastosuj 1-3 krople wokół rany, a przyspieszysz gojenie i zapobiegniesz infekcji.

Do dezynfekcji powierzchni.  Dodaj 1 kroplę olejku do 15 ml wody. Uzyskasz cudowny środek dezynfekujący takie powierzchnie, jak:  kanapy, dywany, maskotki, materace, otwory wentylacyjne, rośliny itp.

Do nawilżenia ciała. Kroplę olejku złodziei wymieszaj z 4 kroplami olejku z awokado, a otrzymasz doskonały środek nawilżający.

Mieszanka olejków eterycznych zwana olejkiem złodziei do kuli lub dyfuzora

Jednym z najlepszych  sposobów na użycie olejku jest dodawanie 15 kropli do zapachowej kuli ceramicznej. Aromatyczny zapach oczyści powietrze, wzmocni płuca i zatoki, przyniesie dobry nastrój i polepszy koncentrację.

Dodaj komentarz