Naturalne szampony do włosów-prosta droga do zdrowych włosów

Naturalne szampony do włosów-prosta droga do zdrowych włosów

Zazwyczaj sięgamy po naturalne szampony do włosów, gdy na naszej czuprynie dzieje się coś niedobrego. Wedle przysłowia ,, Jak trwoga to do ….’’

Zazwyczaj ulegamy presji wielkich koncernów i reklam w telewizji , które wmawiają nam, który szampon przyniesie ulgę naszym włosom, zapobiegnie ich łamaniu i wypadaniu, a który  uczyni na naszej głowie cuda.

Gdy zaczynamy mieć łupież lub w łazience po każdym czesaniu widzimy dywan włosów, zaczynamy zastanawiać się nad powodem. Okazuje się, że w wielu przypadkach winę za zły stan naszych włosów ponosimy my sami.  Najczęściej przyczyną jest nieodpowiednia pielęgnacja włosów, zaczynając od wyboru złego szamponu. Większość szamponów do włosów dostępnych w marketach i drogeriach to produkty mające w swoim składzie najtańszy, bardzo agresywny dla skóry głowy detergent.

Niestety w wielu przypadkach to ten sam co użyty do płynów do naczyń!  Gdyby ktoś  Wam kazał umyć głowę w płynie do naczyń to jakbyście zareagowali? Gdy zagłębimy się w temat i porównujemy składy naszych szamponów, które wedle reklam miały zdziałać cuda okazuje się, że w składzie  posiadają najtańsze detergenty, a wszystko przykryte jest dodatkiem niewielkiej ilości substancji odżywczych.

Naturalne szampony do włosów versus tradycyjne-różnice w składzie

Pierwszym krokiem przy wyborze odpowiedniego szamponu jest  zainteresowanie się jego składem. Jeśli formuła aktywności myjącej szamponu oparta jest na tanim syntetycznym detergencie należy szybko odłożyć go na półkę. Tam jest jego miejsce-nie na naszej głowie. Dlaczego? Agresywne chemiczne detergenty podrażniają skórę i ją wysuszają, tak samo wpływają na włosy. W wielu przypadkach powodują swędzenie i silne alergie. Zaczyna się wówczas koszmar wypadania włosów i pogarszania ich stanu. Jakie zatem detergenty są najbardziej szkodliwe? Zobaczcie listę poniżej:

 

SLS (Sosium lauryl Sulfate)

SLES ( Sodium Laureth Sulfate)

ALES (Amonium laureth Sulfate)

MLS(Magnesium Lauryl Sulfate)

Co zatem powinien zawierać szampon, aby mył, nie podrażniając jednocześnie skóry głowy ? Najlepszymi organicznymi zastępcami chemicznych detergentów są tenzydy cukrowe z roślin.

W składzie naturalnych szamponów, które kupujecie szukajcie zatem:

-Disodium Cocoyl Glutamate,

-Coco Glucoside,

-Lauryl Glucoside.

 

Zadaniem tych roślinnych detergentów jest bardzo delikatne mycie. Ich skład nie podrażnia skóry i nie zaburza naturalnej bariery ochronnej skóry.

Każdy naturalny szampon do włosów w zależności od tego jakie dodatkowe funkcje oprócz mycia ma spełniać, zawiera cały bukiet naturalnych wyciągów roślinnych, olejków i witamin. W przypadku naturalnych produktów, substancje odżywcze nie pełnią funkcji kamuflażu złych detergentów. W przypadku dobrych szamponów  mamy działanie z kompatybilnym działaniem i co za tym idzie odpowiedzialną pielęgnacja włosów.

Jakie naturalne szampony królują w rankingach konsumenckich? Jakie możemy polecić?

Naturalny szampon
Naturalne szampony do włosów

Oczywiście wskażemy wam te wybrane przez użytkowników , przewijające się w rankingach na portalach kobiecych: kobieta.mag, wizaż czy kobiety przy kawie)

Według rankingów jednym z najlepszych szamponów są szampony z serii Biała Agafia

 

Dużym zaufaniem cieszą się również szampony marki Yope, na przykład uwielbiany za zapach, właściwości Naturalny szampon Yope orientalny ogród

Bardzo dobry skład ( delikatne organiczne detergenty i mnóstwo składników odżywczych mają Szampony Natura Siberica na przykład naturalny szampon regenerujący z tej serii: Natura Siberica Energizing and Protective Shampoo

Pamiętajcie jednak, że wybierając szampon zastanówcie się co jest w danym momencie dla Was najważniejsze. Czy chcecie walczyć z wypadaniem włosów, czy chcecie je nawilżyć czy w tym momencie macie problem z łupieżem. Wówczas skład szamponu będzie głównie skupiał się na Waszym problemie.

Właściwa pielęgnacja-co za dużo to nie zdrowo

Wielu z nas popełnia błąd polegający na przeładowaniu włosów różnymi odzywkami. Niestety serwując włosom zbyt dużo maseczek, olejków i odżywek przeciążamy włosy i efekt jest odwrotny do zakładanego.  Dla właściwej pielęgnacji w zupełności wystarczy  dobry naturalny szampon do włosów plus wybrana odzywka, która swoimi właściwościami współgra z szamponem.

Jakie są Wasze  doświadczenia z szamponami? Czy macie swoje ulubione? Próbowaliście naturalnych szamponów do włosów?

Dodaj komentarz