Naturalne produkty przeciw kleszczom-dlaczego nie szkodzą ludziom a odstraszają pajęczaki?

Naturalne produkty przeciw kleszczom-dlaczego nie szkodzą ludziom a odstraszają pajęczaki?

Naturalne produkty przeciw kleszczom są bardzo skutecznymi środkami zapobiegającymi pogryzieniom.  Oprócz ochrony , którą nam zapewniają nie szkodzą naszemu organizmowi- co szczególnie istotne w czasach, gdzie produkty mają mnóstwo działań ubocznych.

Kleszcze, komary i inne niechciane insekty-codzienność w ciepłe dni.

Gdy tylko na zewnątrz temperatura zaczyna nas zachęcać do spacerów i przebywana na dworze spotykamy się z problemami niebezpiecznych owadów. Kleszcze są szczególnie niebezpieczne ponieważ część z nich powoduje groźne choroby m.in: boreliozę,

Kleszcze są pajęczakami, które do życia i rozwoju potrzebują krwi. Ich ofiarami są  nie tylko zwierzęta ale i ludzie.

Występują przeważnie tam gdzie jest dużo zieleni: na łąkach, na polach i w lasach.

Na nasze nieszczęście coraz częściej można je spotkać również przy chodnikach w miastach, placach zabaw Wbrew częstemu przekonaniu, te pasożyty wcale nie spadają na nas z drzew, a żyją w trawach, krzewach i niższej części drzew.

Co wabi kleszcze i jakie mechanizmy sprawiają, że naturalne produkty przeciw kleszczom są skuteczne?

Kleszcze nie widzą, a swoje ofiary odnajdują kierując się zapachem. Najczęściej wabi je pot,  odpowiedni zapach ciała  poprzez wydzielane przez ciało feromony.

Gdy już dostana się na skórę szukają sobie najbardziej odpowiedniego miejsca- ciepłego i wilgotnego ( pachwiny, okolice pośladków, miejsca za uszami czy pod kolanami).

Nie wyczuwamy ugryzienia, ponieważ podczas wbijania się w skórę,  kleszcz od razu znieczula miejsce wkłucia.

Istota działania wszystkich preparatów przeciw kleszczom opiera się na odpowiedniej mieszance zapachowej, która czyni nas nieatrakcyjnymi dla kleszczy.

Ujmując to najprostszymi słowami-zapach który zazwyczaj wabi kleszcza tym razem go odpycha, a niebezpieczny pajęczak nie widzi w nas pożywienia.

Najczęściej spotykane syntetyczne odstraszacze kleszczy nie są bezpieczne!

Większość środków dostępnych w sklepach zawiera tą samą substancję  – DEET –

Jest to trująca i  niebezpieczna substancja, która w obecnych czasach wykorzystywana jest do odstraszania owadów i insektów. Jak działa DEET? Po aplikacji na skórę i kontakt z ciepłem, środek zaczyna parować, przez co blokuje receptory czuciowe owadów i odstrasza je.

Preparaty przeciw kleszczom  zawierające DEET nie są obojętny dla skóry i całego organizmu człowieka. Często wywołują podrażnienia, bóle głowy i zawroty. Inne skutki uboczne to zaburzenia układu nerwowego, trudności w oddychaniu i mdłości.

Najbardziej narażone na nie są dzieci, ponieważ ich skóra łatwiej pochłania substancję.  Nie powinny z nich korzystać dzieci i kobiety w ciąży. Pomimo tego, że preparaty zawierające DEET zostały wycofane z aptek, to bez problemu można je dostać w większości marketów i drogerii.

Naturalne produkty przeciw kleszczom-zdrowsza i bezpieczniejsza alternatywa

naturalny produkt przeciw kleszczom komarom meszkom

Warto sięgać po naturalne substancje odstraszające kleszcze-dlaczego?

Większość naturalnych produktów przeciw kleszczom  wykorzystuje wiedzę dotyczącą  tego jak zapach działa na kleszcze . Natura wyposażyła nas w olejki eteryczne które zapewniają nam poprzez swój zapach i szczególne właściwości w swoistą ochronną kopulę.

Nasze naturalne produkty przeciw kleszczom to mieszanki olejków eterycznych szczególnie skutecznych w odstraszaniu tych pajęczaków. Możesz skorzystać z naszych gotowych i sprawdzonych przez nas, klientów  i wielu blogerów produktów lub posiłkując się wiedzą o poniższych olejkach eterycznych stworzyć sam własną mieszankę odstraszającą kleszcze.

 

Lista olejków  eterycznych, których zapachów szczególnie nie lubią kleszcze:

 

  • Olejek goździkowy – To wszechstronny olejek eteryczny . Jest składnikiem preparatów przeciw kleszczom i owadom, ale również jest stosowany w leczeniu np. bólu głowy, bólu ucha, niestrawności,  stresu, a nawet zakażeń krwi.  Olejek goździkowy jest też składnikiem świec zapachowych odstraszających kleszcze i komary. Naszym zdaniem powinen być w każdym domu.

 

  • Olejek lawendowy– pachnie ziołowo, świeżo i przyjemnie, ale owady go nie lubią. Skutecznie odstrasza kleszcze, muchy, komary.
  • Olejek z trawy cytrynowej– to kolejny z olejków który świetnie sprawdza się w odstraszaniu kleszczy i komarów. Odstrasza również  muchy, meszki, pchły. Może być rozpylany bezpośrednio na skórę.
  • Olejek eukaliptusowy– dowiedziono, że ekstrakt z eukaliptusa nie tylko odstrasza kleszcze, ale też zmniejsza ryzyko zakażeń.
  • Olejek cytronelowy– delikatnie rozcieńczony z wodą chroni przed ukąszeniami kleszczy, pcheł i komarów. W przypadku ukąszenia owada – łagodzi swędzenie. Ponadto wykazuje działanie przeciwbólowe i pomaga w schorzeniach trawiennych.
  • Olejek z drzewa herbacianego– można go aplikować na skórę bezpośrednio z buteleczki.
  • Olejek tymiankowy– jest jednym z najmocniejszych olejków eterycznych, odstrasza kleszcze, komary, meszki. Wykazuje działanie przeciwzapalne, antywirusowe, przeciwgrzybiczne.
  • Olejek paczulowy– nie tylko odstrasza kleszcze i komary, ale też jest antidotum na ukąszenia żmij, wykazuje działanie antyseptyczne, bakteriobójcze, przeciwbólowe.
  • Olejek z mięty pieprzowej– rozpylony na ubraniu, na framudze drzwi czy okien odstrasza szkodniki. Ponieważ mięta pieprzowa ma silne działanie, nie powinny jej używać kobiety w ciąży i dzieci.

 

Jeśli chcesz sam zrobić swój preparat odstraszający kleszcze  w linku poniżej możesz zakupić olejki eteryczne naprawdę dobrej jakości:

Olejki eteryczne

Jeśli nie masz czasu lub chcesz sprawdzić to co oferujemy z naszych produktów poniżej znajdziesz swój produkt, klikając w link:

 

Gotowe naturalne produkty przeciw kleszczom

naturalne produkty przeciw kleszczom w sparyu

 

 

Dodaj komentarz