Naturalne szampony do włosów przetłuszczających się kontra silne detergenty.

Naturalne szampony do włosów przetłuszczających się  kontra silne detergenty.

Naturalne szampony do włosów przetłuszczających się  stają się coraz bardziej popularne. Wynika to nie tylko z mody ale  przede wszystkim z ich skuteczności. Okazuje się ,że wybór produktu do pielęgnacji włosów jest kluczowy przy walce z łojotokiem skóry głowy.

Czy  źle dobrany szampon  do włosów przetłuszczających się może spowodować pogorszenie sytuacji?

Niestety tak. Problem przetłuszczających się włosów dotyka coraz więcej osób.

Częściowo jest to spowodowane zmianami hormonalnymi, tłustą cerą, a częściowo naszymi nawykami.

Może się jednak tak zdarzyć, że przyczyną przetłuszczania się włosów jest stosowanie szamponów zawierających silne detergenty, takie jak SLS, SLES, ALS.

Do przyczyn możemy jeszcze dodać niewłaściwą dietę, źle dobrane kosmetyki i czynniki zewnętrzne, takie jak zanieczyszczone powietrze i kurz unoszący się w centrum miasta.

Co robi większość z nas gdy widzi znienawidzone strąki w lustrze? Odpowiedź jedna –myje lub co gorsza zbyt często używa suchych szamponów.

Zbyt częste mycie włosów  powoduje, że zaczynają się szybciej przetłuszczać  i koło się zamyka…

Przy pielęgnacji włosów przetłuszczających, ważniejsza jest więc jakość, a nie częstotliwość mycia.

Jak działają szampony do włosów przetłuszczających się.

W przypadku włosów, które szybko tracą świeżość, a skóra  zbyt intensywnie produkuje sebum ważne  są dwie kwestie

  1. Szampon nie powinien zawierać silnego detergentu. Z jednej strony syntetyczny  szampon bardzo dokładnie oczyszcza tłuste włosy z drugiej jednak podrażnia skórę i mieszki włosa. To pobudza gruczoły łojowe do jeszcze intensywniejszej pracy. Polecane są zatem naturalne szampony do włosów przetłuszczających się ponieważ nie posiadają one silnych drażniących detergentów.
  2. Produkt, który wybierzemy do mycia powinien dobrze oczyścić skórę głowy i włosy ale delikatnie. Jeśli trzeba umyj włosy kilkakrotnie ale delikatnym naturalnym szamponem.

Każdy szampon dedykowany do włosów przetłuszczających się powinien zawierać wyciągi roślinne, które regulują gospodarkę wodno-lipidową skóry.

 

Jak radzić sobie z problemem tłustych włosów?

Niestety nie mamy wpływu na wiele czynników powodujących problem przetłuszczania się włosów ale należy dobrać właściwe oręże do walki, aby nie była ona nierówna.

Najskuteczniejszym sposobem walki z nadmiernie pracującymi gruczołami łojowymi na skórze głowy jest zmiana swojej diety na bogatą w warzywa i owoce i  dobranie odpowiednich szamponów specjalizujących się z walką z nieprzetłuszczającymi się włosami  i włączenie w pielęgnację  odżywek, które przywrócą równowagę skórze głowy.

 

Jakie detergenty znajdują się w naturalnych szamponach do włosów przetłuszczających się?

Poniżej lista łagodnych detergentów stosowana w naturalnych szamponach do włosów ze skłonnością do przetłuszczania.

  • Behentrimonium Chloride,
  • Benzalkonium Chloride,
  • Cetrimonium Chloride
  • Coco Glucoside,
  • Decyl Glucoside,
  • Lauryl Glucoside.

 

Naturalne szampony do włosów przetłuszczonych
szampon do włosów przetłuszczających się

Uwaga! Jeśli Twoje włosy przetłuszczają się, wypadają i towarzyszy temu  poważny świąd, najlepiej udaj się na wizytę do dermatologa.Naturalne szampony i odżywki do włosów przetłuszczających się nie zawsze rozwiążą Twój problem.  W takiej sytuacji musisz się upewnić czy nie masz poważniejszych problemów zdrowotnych.

Dodaj komentarz