Naturalne mydełka handmade

Naturalne mydełka handmade

Zachwyca nas piękny wygląd, zbawienny dla naszej skóry skład i zapachy pochodzące z naturalnych składników-naturalne mydełka handmade podbiły nasze serca.

Czym się charakteryzują? Czego możemy oczekiwać szukając mydełek handmade?

Mydła naturalne handmade to produkt bez zbędnych chemicznych składników.

Powstają najczęściej  w małych rodzinnych manufakturach.  Są owocem realizacji pasji , zamiłowania do dobrych naturalnych produktów i chęci spełnienia artystycznego, w taki właśnie pragmatyczny sposób.

Naturalne mydełka tworzone ręcznie stworzone są aby pielęgnować ciało, rozpieszczać nasze zmysły wyglądem i zapachem.

Sięgamy coraz częściej po produkty bliższe naturze, które służą naszemu zdrowiu psychicznemu jak i ciału.

Te małe artystyczne, pięknie wyglądające kostki sprawiają tyle radości!

Naturalne mydełka handmade-świetny pomysł na prezent

Wyjątkowy wygląd, skład  oraz fakt powszechnego stosowania mydeł sprawiają, że są świetnym pomysłem jako prezent albo składnik zestawów prezentowych.

Kolorowe i naturalne- piękne wzory mydełek handmade.

Wygląd mydełka jest ograniczony dwiema rzeczami: wyobraźnią twórcy mydła i składnikami z którego jest wykonane. Zobaczcie sami jak pięknie się prezentują.

naturalne mydełko handmade

naturalne mydła handmade
fala mydełko handmade

Naturalne mydła handmade-jak są produkowane?

Mydło naturalne zazwyczaj wytwarzane jest metodą “na zimno”.  Czego używamy do produkcji: ług( soda kaustyczna albo wodorotlenek sodu), oleje i tłuszcze oraz woda. Składniki te  łączy się ze sobą w odpowiednich proporcjach i niskiej temperaturze ok. 20-30 stopni C.
Po rozpoczętym procesie umydlania, mydło wlewa się do formy. Musimy czekać aż stężeje, następnie kroi się je w kostki.  To jednak nie wszystko, ponieważ musi trafić do leżakowania na około 4—6 tygodni.

Są wtedy twarde, bardziej wydajne i bardziej “mydlane”. Po tym czasie w mydle pojawiają się surfaktanty, które odpowiadają za pianę i mycie.

W mydłach naturalnych stosuje się wywary, odwary,olejki eteryczne, maceraty, zioła świeże i suszone, glinki i musy. Mydła mogą być bezwonne, albo pachnieć naturalnie np. woskiem pszczelim, albo być perfumowane olejkami eterycznymi.

Naturalne mydełka handmade zazwyczaj sa bezpieczniejsze dla skóry niż mydła drogeryjne i minimalizują wystąpienie reakcji alergicznych.  Poprzez dodatek naturalnych roślinnych składników odżywiają i pielęgnują skórę.  To co ważne: są wydajne, przyjazne środowisku i naszemu ciału.

 

Jesli chcesz zerknąć co mamy w ofercie wejdź  w kategorię naturalne produkty do pielęgnacji. Tam od 25 sierpnia znajdziesz już  znajdziesz kategorie naturalne mydełka handmade

 

Dodaj komentarz