Saszetki zapachowe dobrej jakości-co to znaczy?

Saszetki zapachowe dobrej jakości-co to znaczy?

Na zapach naszego domu składa się wiele elementów. Dziś skupimy się na saszetkach zapachowych, bardzo często niedocenianych i traktowanych po macoszemu.  Dlaczego tak się dzieje ? Bardzo często  saszetki zapachowe nie spełniają oczekiwań . Aby Wasz wybory były bardziej świadome, dziś napiszemy nieco więcej o małych pachnących kopertach.

Gdzie najlepiej używać saszetek zapachowych?

Szafa z ubraniami, szafka na buty, schowek z bibelotami, szuflady i wszelkie małe przestrzenie, to doskonałe pole do popisu dla dobrej jakości saszetek zapachowych. Jeśli wybierzesz dobrej jakości produkt,   saszetki zapachowe zaskoczą Cię swoją skutecznością w tworzeniu pięknego zapachu w Twoim domu.

Co to znaczy dobrej jakości w przypadku saszetek zapachowych?

Jak w każdej kategorii produktów, tak samo w przypadku saszetek, woreczków i  kopert zapachowych  mamy do czynienia  z dużą różnorodnością.

Gdy chcesz kupić nowy samochód, wiesz jak drastyczna różnica jest na przykład między  samochodem za 40 000 zł i za 150 000. Doskonale sobie zdajesz sprawę z faktu, że ta ogromna różnica   wynika m.in. z jakości użytych materiałów, technologii użytej w produkcie, designie i tym wszystkim co niesie ze sobą określona marka.

Analogiczna sytuacja jest z saszetkami zapachowymi.  Możesz kupić tanie saszetki zapachowe za 3 do 6 zł . Musisz się jednak liczyć z tym, że nie będą one pachniały intensywnie przez cały okres użytkowania. Bardzo często po zdjęciu folii zauważysz że mogą być lekko lepkie, w związku z czym nie nadają się na przykład w miejsca, gdzie są ubrania.

Również esencje zapachowe użyte w saszetkach są zróżnicowanej jakości.

Na co więc zwrócić uwagę? Jaka zatem jest saszetka zapachowa dobrej jakości?

Dobra saszetka zapachowa powinna emitować zapach przez minimum 1 miesiąc. Zazwyczaj producenci deklarują dłuższy czas działania. Po przetestowaniu wielu saszetek zapachowych, również tych najwyższej jakości wiemy jednak, że  możemy oczekiwać na 1 miesiąc. Potem zapach wietrzeje i staje się mało zauważalny.

W przypadku bardzo tanich saszetek zapach wyczuwalny intensywnie jest zaraz po zdjęciu folii, jednak na trzeci i czwarty  dzień  możemy być już zawiedzeni. Gdy zbliżysz nos do saszetki niby pachnie ale efektu w całej szafie lub szufladzie nie ma…

Saszetka zapachowa dobrej jakości to również  bardziej estetyczny i wyszukany wygląd. Powinna być elegancka  i wykonana z takiego materiału aby przepuszczała zapach ale nie brudziła.

saszetka zapachowa do szuflady i szafy Givre Blanc

Kolejny aspekt, który należy wziąć pod uwagę rozważając jakość saszetek zapachowych  to esencje zapachowe, które wchodzą w skład produktów. Dobre esencje nie szkodzą zdrowiu i  rzadko wywołują alergie.

Jeśli w saszetce zapachowej użyte są certyfikowane, dobrej jakości esencje zapachowe to możesz być pewien, że nie zaszkodzą Twojemu zdrowiu podczas wdychania.

saszetka zapachowa dobrej jakości

Pamiętajmy jednak: im niższa cena tym jakość poszczególnych składników saszetki niższa.

Pomysły, gdzie i jak możesz wykorzystać saszetkę zapachową

Szafka na buty.

Wiemy, że użytkowanie obuwia łączy się z nieświeżym zapachem. Używanie saszetki zapachowej w szafce na buty odświeża  powietrze w szafce i dzięki temu nieprzyjemny zapach zamieniamy na piękne akordy saszetki

Szafa na ubrania lub szafka na ręczniki

Odświeżamy dzięki temu nie tylko szafę ale nadajemy piękny zapach ubraniom.

Szafka pod umywalką.

W subtelny i nieprzeszkadzający sposób możemy wpłynąć w ten sposób  na zapach wokół umywalki.

Szuflady

To małe przestrzenie które można łatwo odświeżyć umieszczając we wnętrzu saszetką zapachową. Wówczas Twoje skarpetki lub bibeloty zyskają nowe lepsze aromaty.

saszetka zapachowa do szuflady

Włóż saszetkę pod materac.

Dzięki temu wokół Twojego łóżka będzie unosił się Twój ulubiony bukiet zapachowy.

Korytarz, gdzie witasz gości

Przedsionek Twojego domu to bardzo ważne miejsce. Dbając o zapach własnie tu wpływasz na to jak inni odbierająwnętrze Twojego domu. Możesz umiescić sasetkę w bukiecie, przykleić ja pod krzesłem lub taboretem.

 

 

Co możemy Wam zaoferować z saszetek zapachowych?

Jeśli chcesz szybko odświeżyć jakąś małą przestrzeń i  nie zależy Ci na wyszukanym zapachu to zobacz  na przykład saszetki z 4 zł . Saszetka zapachowa drzewo sandałowe to dobry pomysł

 

Jeśli zależy Ci zarówno  na dłuższej emisji zapachu, jak i na bardziej wyszukanych bukietach zapachowych, zobacz saszetki firmy Lothantique: Givre Blanc, La tete dans les etoiles

Idealnym rozwiązaniem na piękny zapach w domu jest używanie zapachów do domu tej samej linii. Na przykład saszetka i dyfuzor z patyczkami Givre Blanc lub woreczek z lawendą plus zapach z głównymi nutami lawendy. W ten sposób możesz stworzyć zapach domu utrzymujący się znacznie dłużej i co ważne z Twoim ulubionym aromatem.

saszetka zapachowa do szuflady i szafy

Dodaj komentarz