Zapachy do domu i dekoracje czyli jak stworzyć wyjątkowy nastrój?

Zapachy do domu i dekoracje czyli jak stworzyć wyjątkowy nastrój?

Są wnętrza, które swoim urokiem, grą światła kolorystyką i zapachem rzucają na nas urok. Oczarowują nas tak silnie, że niejednokrotnie wracamy  w myślach do wrażeń i emocji,  które zostały przez nie wywołane.

sojowa świeca zapachowa

Często chcemy odtworzyć tą wyjątkową atmosferę w swoim domu. To nic dziwnego, że chcemy otaczać się tym co piękne  oraz czuć się wyjątkowo. Atmosfera , wystrój oraz zapach naszego domu wpływa na to jak się w nim czujemy, jak odpoczywamy. Stanowi również  ważną część układanki zwaną szczęściem.

Okazuje się, że często wystarczy odrobina fantazji, drobne zmiany, aby Twoje wnętrze emanowało wyjątkową aurą.

Co wpływa zatem najsilniej na to jak odbierany jest dom? Co tworzy klimat?

  • Zapach do domu
  • Kolorystyka
  • Drobiazgi
  • Oświetlenie

 

Zapachy do domu – niewidzialni twórcy wrażeń

Świece zapachowe, dyfuzory z patyczkami, czy naturalne odświeżacze w sprayu,  to wszystko może Ci posłużyć, aby w twoim domu zapach działał na Twoją korzyść.

Zapachy do domu mogą sprawić, że Twój dom będzie przytulny, elegancki i czysty.

Bardzo często sam zapach sprawia, że postrzegamy wnętrze jako dużo czystsze niż jest w rzeczywistości. Zapach kojarzy nam się z zadbanym i czystym domem.

Aby taki efekt mógł zostać uzyskany pamiętaj, aby zapach  w Twoim domu unosił się przez cały czas. Najlepsze do tego są takie rozwiązania, które działają przez dłuższy czas i nie wymagają Twojej systematycznej interwencji i uwagi.

Do takich rozwiązań należą miedzy innymi dyfuzory zapachowe z patyczkami.

kwiatowy dyfuzor zapachowy z patyczkami

Po prostu wybierasz zapach, który uwielbiasz i w otoczeniu którego się dobrze czujesz,  stawiasz go w miejscu, gdzie jest dobra cyrkulacja powietrza i co pewien czas zmieniasz lub dokładasz nowe patyczki. Wszystko w zależności od tego jak intensywny zapach chcesz uzyskać.

Jeśli zależy Ci na intensywnym i stałym zapachu możesz również wybrać  rozwiązanie w postaci ceramicznej kuli zapachowej. Działą  na zasadzie dyfuzora, a do tego  jest doskonałym elementem dekoracyjnym.

Naturalne odświeżacze powietrza  w spraju, które dostępne są w naszym sklepie to intensywne i trwałe zapachy do domu. W pomieszczeniu zapach unosi się około 3 do 4 godzin. Jeśli więc rozwiązanie w postaci dyfuzora zapachowego z patyczkami lub kuli nie jest dla ciebie możesz zdecydować się na taki produkt.

naturalny odświeżacz powietrza grejpfrutowy

Gra światłem

zapachy do domu
zapachy do domu

W tworzeniu wyjątkowej atmosfery i czarującej aury domu nie zapomnij o magii światła. Odpowiednio dobrane lampy, lustra i oczywiście świece zapachowe pomogą Ci stworzyć niezwykły magiczny klimat.

Polecamy zapachowe świece sojowe, ponieważ są dużo zdrowsze i nie kopcą. Delikatnie migoczący płomień świecy wprowadzi  ciepłą atmosferę i wypełni wnętrze  przytulnym ciepłem.

 

Drobiazgi

Każdy kto interesuje się wystrojem wnętrz i marzy o tym, aby jego dom był azylem przyjemności i  ciepła, wie doskonale, że odpowiednio dobrana kolorystyka ścian, mebli i dodatków to podstawa.

Czasem jednak brakuje magi drobiazgów, które zamieniają Twój dom w wyjątkowe miejsce. Wybierając  dodatki do domu warto zadbać, aby jedna rzecz mogła mieć wiele funkcji. Na przykład: zegar ( dekoracja plus pokazuje czas), kula zapachowa  (dekoracja plus zapach), świeca (dekoracja plus zapach).

Wykorzystaj to co dostępne jest w danej porze roku, aby wprowadzić szczyptę natury. To zawsze  jest kropką nad i oraz cudownym dopełnieniem nastroju wnętrza.

 

 

 

 

Dodaj komentarz