Najlepsze zapachy do domu na lato -Jaki wybrać?

Najlepsze zapachy do domu na lato -Jaki wybrać?

Odświeżają, dodają energii i odstraszają owady, a przede wszystkim zniewalają zapachem i lekkością. Takie powinny być idealne zapachy na lato do naszych wnętrz.
Jest tylko kilka miesięcy, gdzie cieszymy się słońcem, dłuższym dniem i większą ilością ruchu. Wokół wszystko kwitnie i tętni życiem.

To czas, gdy potrzebujemy więcej energii, orzeźwienia i witalności. Chcemy aby słońce i świeże powietrze gościło również w naszych wnętrzach.
W okresie letnim wybieramy zapachy, które współgrają z aurą na zewnątrz i pomagają nam cieszyć się tym wszystkim.

Jaki zatem zapach do wnętrz wybrać?

Idealny zapach do wnętrz idzie w parze ze słońcem i jest sprzymierzeńcem lata. Składniki zapachu do wnętrz na lato, to naturalne składniki roślinne, które charakteryzują się górną nutą zapachową, są bardziej lotne ale i świeże.

Jakie składniki powinny zawierać perfumy do wnętrz na lato?

Lawenda
Uznawana za jeden z najcenniejszych olejków eterycznych. Zapisała już swoje karty zarówno w dziedzinie aromaterapii jak i perfumerii. Składnik zapachów naturalnych, który wybierany jest bardzo często, szczególnie do kompozycji perfum o lekkim, świeżym zapachu.
Lawenda w większych ilościach działa energetyzująco i pobudzająco. Ma obłędny charakterystyczny zapach.
Jeśli dodam, że olejek eteryczny ma działanie przeciwbakteryjne, wspomaga układ odpornościowy i odstrasza insekty, to już wiecie dlaczego jest to numer jeden na naszej liście.
Ciekawostką jest, że olejek lawendowy w małych ilościach ma działanie uspokajające, w większych zaś –pobudzające.
Rozmarynowy
Wartości zapachowe oraz aromaterapeutyczne doceniła już Elżbieta Łokietkówna, królowa Węgier, tworząc pierwsze alkoholowe perfumy w historii.
To olejek o intensywnym zielnym zapachu, który wymaga umiejętności odpowiedniego połączenia go z innymi olejkami, łagodzącymi jego intensywną nutę.
Olejek rozmarynowy daje ciekawy efekt-pobudza cyrkulacje krwi, zwiększa ukrwienie mózgu oraz koncentrację. Jest doskonałym środkiem dezynfekującym.
Olejek rozmarynowy bardzo dobrze łączy się z olejkami cytrusowymi, tworząc ciekawe i intensywne nuty zapachowe.
Perfumy do wnętrz zawierające rozmaryn pobudzają siły witalne organizmu, nastawiają nas na doznawanie przyjemności, poprzez wyostrzenie zmysłów. Zapach rozmarynu uznawany jest za wzorzec zapachu ziołowego i w takim charakterze znajduje zastosowanie w zapachach do wnętrz czy naturalnych odświeżaczach.
W okresie, gdy żar leje sie z nieba, a my mimo wszystko musimy jeszcze po południu popracować, zapamiętać coś, czy skupic się na pracy, zapach mający w swoim składzie rozmaryn jest idealnym rozwiązniem.
Ciekawostka: Dawniej gdy nie było dostępnych środków dezynfekujących, spalano tę roślinę w szpitalach, aby oczyścić powietrze z zarazków.
Olejek Bergamotkowy
To olejek uzyskiwany ze skórki gorzkiej pomarańczy.
Świeży, ostry, zielono-cytrusowy zapach z nutami ziołowo-pieprzową i kwiatową jest bardzo często wykorzystywany przy kompozycji naturalnych zapachów.
Jak większość cytrusów olejek bergamotkowy ma również działanie energetyzujące i odświeżające. Stosowany naturalnych w perfumamch do wnętrz sprawia, że zapach jest wyczuwalny dłużej, ponieważ, olejek bergamotkowy przedłuża trwałość zapachu.
Perfumy do wnętrz gdzie znajduje się odpowiednio wkomponowana bergamotka, są jednocześnie świeże oraz nieco głębsze niż w przypadku innych cytrusów.
Ciekawostka : Perfumy męskie Eau Savage Diora, zawierają w swoim składzie około 60 % olejku z bergamotki.

Olejek cyprysowy
To z kolei olejek o zapachu charakterystycznym dla roślin iglastych. Jest to zapach świeży, zielony, drzewno-balsamiczny, nadający odświeżającą nutę kompozycjom zapachowym.
Jeśli lubimy wycieczki do lasu i chemy zabrać część serca lasu do domu, to zapach gdzie prym będzie wiódł cyprysowy olejek eteryczny , będzie dobrym wyborem.
Jakie korzyści osiagniemy oprócz charakterystycznego zapachu?
Zapachy z cyprysem łagodzą napięcia nerwowe i stany lękowe, a dodatkowo bardzo korzystnie wpływają na stan skóry.

Olejek cytronelowy
To piękny i intensywny zapach, dlatego nie trudno mi wyobrazić sobie szerokie zastosowanie tego olejku w tworzeniu przepięknych zapachów na lato.
Szczególnie latem bardzo zależy na na efekcie odświeżenia, swobody i pobyciu się napięć. Korzystanie z tego olejku w perfumach do wnętrz na lato jest bardzo uzasadnione, ponieważ oprócz zapachu, olejek ten pozwala nam poczuć więcej energii, odświeża, a do tego działa odstraszająco na kleszcze, komary i meszki. Dla mnie to bardzo duży plus.
Do gamy olejków eterycznych, które są doskonałym składnikiem naturalnych zapachów należą również olejki cytrynowy lub litsea cubeba. Litsea Cubeba jest olejkiem, który zaraz po olejku lawendowym bardzo dobrze łączy się z wieloma zapachami. Biorac pod uwagę jego wpływ na naszą energię życiową i zdrowie, nie dziwi fakt częstego wykorzystania w zapachach do wnętrz. Olejek cytrynowy ma również piękny świeży zapach ale w efekcie zapach jest bardziej bezpośredni i ostry. Wszystko zależy od tego jakie mamy preferencje zapachowe. Trzeba pamietać , że każdy z olejków inaczej łączy się w kompozychjach. Właściwy zapach otrzymujemy po połączeniu kilku olejków.
Ostatnim olejkiem, który przedstawimy w tym poście jest szałwia.
Szałwia
Wiele zapachów do wnętrz w której pobrzmiewa nuta szałwi jest bardziej świeża i intensywna. Szałwia to nuta zapachowa, która w swoisty sposób wypycha własnym impetem inne nuty zapachowe. Perfumy do wnętrz z szałwią w składzie są zazwyczaj intensywniejsze.
Dla wszystkich fanów własnych odkryć zapachowych niżej podajemy bardzo ciekawą propozycję zapachu do wnętrz na lato:

Nasza propozycja zapachu na lato- Zrób to sam

  • 10 kropli olejku cytrynowego
  • 1 kropla szałwii
  • 2 krople litsea cubeba

Gdy słońce nie szczędzi nam promieni i potrzebujemy ładować baterie zapach może nam w tym pomóc lub wręcz przeciwnie. Powodzenia w szukaniu idealnego zapachu dla Waszego domu…

Dodaj komentarz