Naturalne zapachy, które budzą do życia. 3 najlepsze olejki eteryczne.

Naturalne zapachy, które budzą do życia. 3 najlepsze olejki eteryczne.

Cały dzień pracy za mną…

Noga za nogą wlokę swoje ciut za duże ciałko do domu i marzę o spokoju i czymś co doładuje moje akumulatorki. Na szczęście dla mnie w domu mam dość pokaźną kolekcję naturalnych olejków eterycznych. Już po kilkunastu minutach bujania w obłokach wybranych zapachów, czuje jak zaczynam wracać do świata żywych. Tak właśnie działają niektóre olejki eteryczne. Ich zadaniem specjalnym jest pobudzić układ nerwowy, dodać energii i sprawić, by krew zaczęła szybciej krążyć. To nieocenione uczucie, sczególnie po południu, gdy chciałabym jeszcze móc skorzystać z tego wszystkiego co oferuje mi dom.
Olejki eteryczne to niesamowita kopalnia korzyści dla organizmu. Z racji pasji i zamiłowania do aromaterapeutycznych właściwości zapachów pozwólcie, że będę się skupiać na wpływie olejków na nasze zdrowie, energie życiową, psychikę i inne funkcje mózgu.
Z całej gamy zapachów i drogocennych olejków eterycznych wybrałam na dziś trzy –moim zdaniem najcenniejsze jeśli mówimy tu o przestawianiu na pozytywne fale i dodawaniu energii.

Lawendowy

Często mam ochotę powiedzieć, że lawenda jest dobra prawie na wszystko. To oczywiście duża przesada ale na pewno ten olejek powinien być w każdym domu. Nie dość, że obłędnie pachnie, to szybko podnosi nasz poziom energii.
To jeden z najbardziej popularnych składników zarówno perfum jak i kosmetyków.
Olejek lawendowy ma moc przestawiania naszego postrzegania na słoneczną stronę życia.
Jeśli ktoś z Waszych znajomych chodzi ostatnio posępny, to zafundujcie mu mały prezencik w postaci olejku lawendowego lub zapachu naturalnego z lawendą w roli głównej.
Użycie olejku cynanonowego w znanych zapachach:
Szczególnie w zapachach dla mężczyzn ,,English Lavender’’(Atkinsons), ,,Higher’’ ( Christian Dior), ,,Cool Water’’ (Davidoff).

Olejek cynamonowy z liści


W aromaterapii z powodzeniem można stosować ten zapach aby dodać sobie energii, pozbyć się zmęczenia umysłowego. To fenomenalny zapach, gdy wieczorem chcemy szybko poczuć się lepiej, a do tego otulić się ciepłymi tonami.
To olejek otrzymywany przez destylację parą wodną liści cynamonowca. Główny składnik tego olejku to eugenol( około 85%).
Zapach cynamonu to średnio intensywna i trwała nuta zapachowa. To zapach ciepły, ostry i stosowany w perfumach w kompozycjach orientalnych oraz korzennych.
Użycie olejku cynanonowego w znanych zapachach:
,,Old Spice’’(Shulton) , ,,Versace l’Home’’(Versace), a dla kobiet znane i lubiane Opium (Y. St. Laurent).

Olejek bazyliowy

To zupełnie inny charakter olejku od dwóch wymienionych wyżej. Tego olejku z powodzeniem możemy użyć, gdy mamy ochotę na coś ziołowego i świeżego, a nasza energia dawno już przestała dawać o sobie znać.
Bazylia jest na tyle silnym olejkiem, że pobudza nie tylko przy zmęczeniu umysłowym ale i fizycznym.
To olejek, który szybko dodaje energii. Szczególnie polecany przy przepracowniu, zmęczeniu czy apatii. Teraz pisze ten artykuł, a w tle czuję bazylię otuloną delikatnymi cytrusami. To w zupełności wystarczyło aby po kilkunastu minutach mieć chęć do życia .
Użycie olejku cynanonowego w znanych zapachach:
To cenny składnik górnej nuty męskich wód toaletowych np. ,, Moustache’’(Rochas), Eau savage(Dior), ,,Drakkar Noir (Laroche)

 

To zadziwiające co potrafią zrobić zapachy z naszymi emocjami i postrzeganiem świata.
Zapach jest jak czarodziej, który w magiczny sposób zmienia nasz świat. To jaki wpływ ma zapach na naszą psychikę zależy od konkretnego olejku.

 

Dodaj komentarz