Co mówią o Tobie zapachy w domu?

Co  mówią o Tobie zapachy w domu?

Uwielbiamy otaczać się zapachem, bo zapach to emocje i energia! Wybieramy określone kategorie zapachów do domu i  mamy swoje typy perfum. Nasze preferencje zapachowe są połączone z tym, jaki mamy temperament i jaki tryb życia prowadzimy.
W myśl zasady:pokaż mi swoje zapachy, a będę wiedział kim jesteś-bez słów.

Tak już jest, że jedne zapachy podobają nam się bardziej, niż inne. Tak po prostu!
Czy można komuś wmówić, że ten zapach jest piękny? Nie ! Wąchając, już po kilku sekundach czujemy emocje i już wiemy, czy to zapach dla nas, czy nie.
Jeszcze więcej mówi o nas zapach w naszym domu. To nasz kawałek świata i tu chcemy mieć wszystko na własnych zasadach.

Co zdradzają o nas zapachy naszych domów?

Zapachy lekkie, kwiatowe z owocowymi akcentami

Osoby, które wybierają zapachy lekkie, kwiatowe, często łączone z owocową mgiełką snującą się wśród głównych akcentów, to osoby bardzo wrażliwe, kochające piękno. Są postrzegane jako subtelne i pociągające. To osoby, które uwielbiają uwodzić, lecz w wysublimowany sposób. Zazwyczaj to osoby ceniące harmonię i domowe zacisze.

Zapachy do domu z przewagą cytrusów

Perfumy do wnętrz z przewagą nut cytrusowych wybierają osoby, które są niezwykle otwarte na ludzi i na nowe wyzwania. To zazwyczaj optymiści i osoby o ogromnej ilości energii życiowej. Uwielbiają aktywnie spędzać czas. Ich otwarta i spontaniczna natura i pozytywne nastawienie do życia, wpływa na wybór zapachów o podobnej energii. Nie od dziś wiemy, że zapachy cytrusów łączone są z większą energią życiową i spoglądaniem w jasną stronę życia. Tak więc, te dwie energie się wzajemnie przyciągają. Nawet jeśli ktoś co pewien czas zmienia zapach w domu na coś zupełnie innego, to na krótką chwilę, bo miłość jest jedna, a inne zapachy to niefortunne skoki w bok.

Zapachy orientalne, z akcentami piżma, drzewa sandałowego czy wanilii


Osoby wybierające najczęściej te kategorie zapachów, mają bardzo rozbudowany świat wewnętrznych doznań i zazwyczaj mają dużo własnych tajemnic. To osoby lubiące świat książek, spokojnej kontemplacji własnych przeżyć duchowych. Analizują swoje decyzje dużo częściej niż inni. Cenią swój indywidualizm.
Jeśli Twój dom zazwyczaj pachnie tego typu zapachami, cenisz bardzo chwilę kiedy możesz być sam. Masz specyficzne grono znajomych. To zazwyczaj osoby o wrażliwej artystycznej naturze.
Osoby będące fanami orientalnych zapachów do wnętrz można określić tajemnicze i intrygujące.

Zapachy drzewne o charakterze świeżego lasu iglastego i żywicy

Jeśli uwielbiasz te zapachy i właśnie takie najczęściej królują w Twoim mieszkaniu, to może oznaczać, że jesteś silnym indywidualistą.  Osoby u których w domu pachnie iglakami i żywicą to zazwyczaj osoby pragmatyczne, mające w każdej sytuacji własne zdanie.
To zapachy rzadko wybierane do nadawania zapachu pomieszczeniom, ale jeśli taki właśnie zapach czujesz u kogoś, to możesz być pewien, że masz do czynienia z osobą stanowczą i bezpośrednią.

Zapach do domu, a nastrój i potrzeba chwili

Zapach to energia i emocje, dlatego gonieni potrzebą chwili, naszego nastroju lub nowego pragnienia, fundujemy sobie zupełnie inne niż zazwyczaj nuty zapachowe. Takie zapachowe eksperymenty, po pierwsze są nam potrzebne dla różnorodności i możliwości porównania wrażeń.
Po drugie, bardzo często sięgamy po inny niż zazwyczaj zapach, z potrzeby chwili. Gdy zazwyczaj jesteśmy otwarci i pozytywnie nastawieni do świata, ale właśnie teraz dostaliśmy w kość, to nasz wybór zapachu będzie inny niż zazwyczaj. Wtedy chcemy się zamknąć na jakiś czas i pobyć tylko ze sobą.  W takim okresie nie do końca będzie nam dobrze z naszymi ulubionymi cytrusami. Wtedy właśnie nasza dusza będzie potrzebowała chwilowego oczyszczenia i przestawienia się na inne fale. Zapach to bardzo indywidualna sprawa. Pozwala nam wyrazić siebie, dostroić emocje i wyostrzyć zmysły.
Życie bez zapachów byłoby szare i po prostu niepełne.

Dodaj komentarz