Jak używać perfum do wnętrz w butelce z zakraplaczem?

Jak używać perfum do wnętrz w butelce z zakraplaczem?

Jak używać perfum do wnętrz w butelce z zakraplaczem?

To już kolejne pytanie dotyczące używania naszych perfum do wnętrz. Zastanawiacie się jak można je wykorzystać, gdy ktoś nie ma kuli zapachowej, a chce sprawić sobie taki naturalny zapach do wnętrz. Rozumiemy to – nie każdy musi mieć potrzebę kupienia kuli do emisji zapachu. Jest wiele innych sposobów, by nasz dom pachniał obłędnie i przede wszystkim zdrowo.

Zaraz Wam o tym opowiem- Zwięźle i na temat

Pisząc ten artykuł posiłkowałam się tym co już kiedyś napisałam oraz dołożyłam kilka nowych pomysłów.

Tu link do poprzedniego artykułu ( nie jestem gołosłowna 🙂

Mając perfumy do wnętrz z zakraplaczem lub szklaną pipetą możesz sprawić, by Twój dom naprawdę zdrowo pachniał i przyczynił się  do poprawy nastroju oraz zdrowia.

Sposoby na wykorzystanie perfum do wnętrz w butelkach

Emisja w kuli ceramicznej

Jeśli tylko jesteś posiadaczem ceramicznej kuli do wnętrz nie musisz się martwić ani o trwałość, ani o intensywność zapachu. Wlewasz swój ulubiony zapach do wnętrza kuli i ją włączasz. Jeśli chcesz, aby zapach był delikatny, to do naturalnych perfum wlewasz trochę wody.

Efekty:

To sposób na długotrwały i intensywny zapach w domu. Cały dzień Twój dom będzie otoczony pięknym zapachem. W kolejnym dniu możesz zmienić zapach, albo rozkoszować się tym samym. Z naszych doświadczeń wynika, że 1 butelka naturalnego zapachu wystarczy na około pół miesiąca codziennej eksploatacji. Zasięg kuli to około 40-50 metrów kwadratowych.

Zwykły kominek aromaterapeutyczny

Wkrop kilka kropli zapachu do kominka aromaterapeutycznego i dodaj wody.

Kominek jest dość tani i większość osób go ma gdzieś w zakamarkach domu. Znajdź go zatem i postaw w takim miejscu, aby razem z perfumami na bazie olejków szybko napełnił  dom przepięknym zapachem.

Wada:

Kominek szybko gotuje wodę i ta wraz z olejkami zbyt szybko się ulatnia. Na 2 godziny jednak wystarczy, a potem można dolać zapachu z wodą.

Wykorzystaj odkurzacz

Jeśli nie masz kominka i nie zamierzasz go mieć to obstawiam, że odkurzacz się znajdzie. Wkrop na wacik kosmetyczny kilka kropli Twojego ulubionego zapachu do wnętrz i wciągnij do odkurzacza.

Innym sposobem jest umieszczenie wacika tam, gdzie  jest filtr powietrza -przy wylocie. Dzięki temu zaraz po odkurzaniu w całym domu pięknie pachnie

Jaka jest wada tego sposobu?

Zapach bardzo szybko zanika. Nie jest to trwały sposób na zapach w domu.

Zrób sobie własny spray

To bardzo szybki i efektywny sposób odświeżenia domu. Najlepiej zaraz po sprzątaniu i wietrzeniu domu wlej do butelki z rozpylaczem swój wybrany zapach i uzupełnij wodą, tak aby do 10 ml zapachu dodać nie więcej jak 50-60 ml wody. Wtedy zapach ma moc i utrzymuje się w powietrzu około 3 godziny.

To bardzo dobry sposób na usunięcie bakterii z powietrza, ponieważ większość naszych zapachów posiada w swoim składzie olejki eteryczne o antyseptycznym działaniu

Wlej kilka kropli do wanny podczas kąpieli

To kolejny sposób na wykorzystanie naszych perfum . Zapachy składają się z olejków eterycznych i nie mają w składzie żadnych sztucznych polepszaczy, dlatego nie musisz się obawiać, że nasze perfumy Ci zaszkodzą.

Nawilżacz powietrza przy kaloryferze

Możemy wykorzystać ciepło kaloryfera, aby w naszym domu podczas całego sezonu grzewczego unosił się zniewalający zapach delikatnie snujący się wśród domowników.

Jeśli używasz w domu nawilżacza powietrza, który wieszasz przy kaloryferze możesz tam wkropić kilka kropli zapachu. Wraz z wodą zapach będzie leniwie wydostawał się z pojemnika.

Perfumy na pościel

Skrop pościel i inne materiały, które masz w salonie w takich miejscach, abyś nie zrobiła plamy.

Zapach będzie się utrzymywał przez cały dzień.

 

Możesz również skropić waciki kosmetyczne i umieścić w małym przewiewnym woreczku i włożyć do szafy, pod poduszkę, w toalecie. W kolejne dni wystarczy tylko ponownie skropić tak, aby zapach mógł  się cały czas unosić w powietrzu.

 

Polecam przetestować choćby kilka sposobów. Zapach w naszym domu  jest częścia naszego najbliższego otoczenia i wiele o nas mówi 🙂

Dodaj komentarz