Trendy w zapachach-naturalne odświeżacze do domu to dopiero początek.

Trendy w zapachach-naturalne odświeżacze do domu to dopiero początek.

Nasze domy coraz piękniej pachną! Nie zadowalamy się byle czym. Zapach domu to element  współtworzący  szeroko rozumianą atmosferę domu. Zapachy do domu są coraz bardziej wyrafinowane i złożone.

Nastąpiła również inna, poważna zmiana w tej kategorii produktów-coraz częściej sięgamy po produkty zdrowe i naturalne. Zapachy do domu też mogą być zdrowe, nie tylko nie szkodzić naszemu zdrowiu ale wręcz przeciwnie-pomagać odzyskać odporność, wpływać pozytywnie na witalność i energię oraz na samopoczucie.

Naturalne zapachy do domu-najnowsze trendy zapachowe

Wybierając zapachy do domu coraz częściej czytamy skład oraz zastanawiamy się nad wpływem perfum do wnętrz na nasze zdrowie i samopoczucie.

To dobry trend. W kategorii zapachów do domu na rynku ciągle przeważającą część oferty stanowią sztuczne produkty. Naturalne zapachy do domu na szczęście podjęły wyzwanie i oferują nam coraz więcej.

Co zatem jest dostępne dla naszych domów i z czego jest wykonane?

 

Naturalne odświeżacze w sprayu

Naturalny odświeżacz powietrza

Numer jeden to naturalne odświeżacze do domu. To produkty, które szybko zyskują coraz szersze grono fanów.  Zdobywają nasze serca głównie dzięki swoim czystym nutom zapachowym. Wystarczy rozpylić i od razu wyczujemy różnicę. Zapachy z połączenia czystych olejków eterycznych są lekkie i wyjątkowo szybko wpływają na nasze samopoczucie.

Wyobraź sobie, że porównujesz zapach proszku, czy mydła  z bukietem świeżych ziół, owoców czy kwiatów. Jedno i drugie wywołuje pozytywne doświadczenia zapachowe ale zapachy pochodzące z natury tworzą swoją własną ligę, nieosiągalną nigdy dla sztucznych kompozycji. Może nie są bardzo złożone ale to nie o to chodzi…

Dyfuzory zapachowe z olejków eterycznych

To kolejny produkt, który nie tyko przyciąga wyjątkowymi akordami ale również estetycznymi pięknymi butelkami. Jego największą zaletą jest oczywiście brak szkodliwych związków w składzie.

Często wybieramy dyfuzory z patyczkami, ponieważ są praktyczne i bezobsługowe. Nie musimy  zmieniać baterii, czy wyłączać z prądu.  Stawiamy go  w miejscu, gdzie dobrze operuje powietrze i całe pomieszczenie zaczyna pachnieć.

Naturalne świece zapachowe

Sojowa świeca zapachowa

To trzecia kategoria produktów zapachowych. Kochamy je za światło i delikatne aromaty olejków eterycznych leniwie rozchodzące się po pomieszczeniu. Jeśli wybieracie świece zapachową do domu, zwracajcie uwagę na ich skład. Jeśli chcesz wybrać naturalną świecę zapachową,  najlepiej, aby była wykonana z wosku sojowego, pszczelego  lub palmowego i zaperfumowana oczywiście naturalnymi olejkami eterycznymi.

Perfumy do wnętrz w buteleczkach-mieszanki olejków eterycznych

To produkty zazwyczaj sprzedawane w mniejszych buteleczkach z zakraplaczami lub pipetą. Czyste olejki eteryczne połączone są tak, aby uzyskać nie tylko kuszące eliksiry zapachowe ale również konkretne korzyści aromaterapeutyczne. Wszystko oczywiście uzależnione jest od składu.

Te zapachy do domu mogą być wszechstronnie wykorzystane, aby  tworzyć zapach domu. Pomysły na wykorzystanie  tych pięknie pachnących naturalnych zapachów znajdziesz tutaj.

Zwolenników naturalnych zapachów do domu jest coraz więcej. To dla nich ciągle rozszerzamy asortyment naturalnych odświeżaczy powietrza, dyfuzorów zapachowych czy naturalnych świec.

A jakie zapachy królują u Was? Zwracacie uwagę na skład tego co używacie w domach?

Dodaj komentarz