Naturalne świece zapachowe- trend, który trwa

Naturalne świece zapachowe- trend, który trwa

Naturalne świece zapachowe- trend, który trwa

Naturalne świece zapachowe to coraz mocniej zaznaczający się trend wśród świeczkomaniaków.

Jesteśmy coraz bardziej wymagający i świadomi. Jeszcze parę lat temu zachwyceni byliśmy kolorami i zapachami, którymi tak często kusili nas producenci. Szybko okazało się, że stara prawda ponownie doszła  do głosu ,,nie wszystko złoto co się świeci ’’.

Liczne badania i idące w ślad za tym artykuły, które mogliśmy przeczytać w gazetach i w sieci uświadamiały nas o szkodliwości parafiny i niektórych związków zapachowych udających naturalne aromaty. Rozwiązywała się zagadka, dlaczego boli nas głowa w otoczeniu kilku palących się świec. Winę za to ponosiły szkodliwe substancje uwalniane pod wpływem spalania parafiny i sztucznych aromatów.

Badania produktów spalania świec parafinowych przeprowadzone przez American Chemical Society

w USA  wykazały, że wydzielają one do atmosfery wiele toksycznych związków takich, jak toluen i benzen. Dlatego najlepsze świece zapachowe to te wykonane z wosku sojowego.

Naturalne świece zapachowe

Problem szkodliwego wpływu na zdrowie parafiny nie istnieje w świecach sojowych.

Na rynku możemy spotkać trzy rodzaje świec naturalnych: bezzapachowe, naturalne świece zapachowe aromatyzowane olejkami eterycznymi i trzecia grupa to świece aromatyzowane syntetycznymi zapachami z certyfikatami bezpieczeństwa.

Oczywiście najbezpieczniejsze są te bezzapachowe i z olejkami eterycznymi. Nic nie jest lepsze od tego co daje nam natura 🙂

Naturalne świece zapachowe w naszym sklepie

Poniżej zdjęcia i linki do świec wykonanych z wosku sojowego oraz z olejków eterycznych.

Świeca Green Rose

Świeca sojowa z olejkami eterycznymi

Świeca Spic Orange

Świeca zapachowa z olejkami eterycznymi

Wspaniała naturalna świeca o zapachu orientalnym z przewagą róży damasceńskiej

Antic Orient

Świeca lawenda z cytrusami

Uwielbiam naturalne świece zapachowe praktycznie za wszystko: przepiękny zapach,  wosk sojowy który nie jest szkodliwy dla zdrowia i coraz lepszą estetykę.

Dodaj komentarz