Szampony w kostce-jak prawidłowo myć nimi włosy?

Szampony w kostce-jak prawidłowo myć nimi włosy?

Zazwyczaj producenci szamponów w kostce idą po najmniejszej linii oporu. Proponują w opisach mycie włosów  tym produktem w najbardziej rozpowszechniony sposób. Jaki ? Poprzez  spienianie szamponu na włosach i tarcie. 

Taka instrukcja jest przy większości szamponów w kostce:

Zwilżamy włosy i wcieramy produkt  we włosy, aż pojawi się piana. Kolejnym krokiem jest masowanie  głowy i spłukiwanie.

Czy to jednak jest najlepszy sposób? Jak szybko i prawidłowo umyć włosy szamponem w kostce?

Tradycyjny i często  przytaczany przez producentów naturalnych szamponów w kostce sposób nie jest najlepszym pomysłem. 

Dlaczego?

Po pierwsze poprzez tarcie  szamponu o włosy, ingerujemy w łuskę włosa i zamiast pielęgnować włosy, niszczymy je. Poprzez nieumiejętne używanie szamponów w kostce widzimy, że włosy stają się  matowe, połamane i wyglądają na mniej zdrowe. A przecież w tych naturalnych produktach do mycia włosów, jest tyle drogocennych składników odżywczych. Jaki zatem  sposób polecamy,  aby cieszyć się  pięknymi , lśniącycmi włosami?

Jednym z niedocenianych sposobów jest spienienie kostki w pojemniku  a’la shaker lub w zwykłym słoiczku.

Jak spieniamy szampon w kostce?

Wrzucamy do ciepłej wody szampon w kostce  i wstrząsamy  zamkniętym pojemnikiem.  Po około 30 sekundach do 1 minuty,  wyjmujemy koniecznie kostkę z wody i odkładamy do wysuchenia na mydelniczke.   Następnie przystępujemy do mycia włosów, tak jak za pomocą zwykłego szamponu: zwilżamy włosy i potem już nakładamy pianę i wodę po spienieniu ( to co zostało po wyjęciu mydła w pojemniku.   Masujemy i spłukujemy.

szampon w kostce

Szampon w kostcenie niszczy włosów!

Pamiętajcie, że to mit.  Dobry, naturalny szampon w  kostce zadba o wasze włosy i sprawi, że zarówno skóra głowy jak i włosy, odzyskają witalność i będą dłużej świeże.

Kostka nie ma możliwości zniszczyć włosów. Musisz jednak jej  dobrze używać. Pamiętaj, aby nie trzeć włosów kostką. Niszczymy wówczas powłokę włosów . To właśnie powoduje uszkodzenia.

Szampon w kostce a mydło?

Pamiętaj, że to nie to samo.   Mydło ma zbyt duże PH i możemy zaburzuć równowagę hydrolipidową na skórze głowy. Może dojść do przesuszenia, podrażnień i łupieżu. Używaj dobrych szamponów w kostce,  a będziesz zadowolony ze świeżości Twoich włosów.

Dobierz swój szampon w zależności od skóry głowy i rodzaju włosów. Dokładnie tak samo, jak wybierasz tradycyjne szampony do mycia.

Inny skład jest wskazany do włosów przetłuszczających się, inny do wrażliwej skóry głowy a jeszcze inny do włosów suchych.

Poniżej link do naszych produktów. Wystarczy kliknąć 🙂

SZAMPONY W KOSTCE

Dodaj komentarz